Recenzie

Kinect Sports: Season Two

Kinect Sports: Season Two

Športové hry dostali príchodom Kinectu úplne nový rozmer, ktorý hráčov núti opustiť pohodlie gauču a postaviť sa zoči-voči obrazovke televízora. Jeden zo športových titulov stavaných exkluzívne pre Kinect je aj pokračovanie Kinect Sports, rozširujúce pôvodnú hru o 6 ďalších a zároveň celkom odlišných športov.

07.12.2011 15:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 0

Assassin's Creed: Revelations

Assassin's Creed: Revelations

Assassin´s Creed je po roku čakania späť. Séria, ktorá vo svojich začiatkoch predstavovala revolúciu v žánri mestských akcií, sa dnes berie ako samozrejmosť, ktorá nesmie chýbať na programe francúzskeho Ubisoftu a ktorá si získala srdcia miliónov hráčov po celom svete. Tí čakali od mája už na štvrtý diel nesúci podnázov Revelations, ktorý sľuboval rozlúsknuť záhady assassínskych predkov Desmonda Milesa. Čo všetko si pre nás napokon pripravila šestica štúdií pod taktovkou Ubisoftu Montreal?

05.12.2011 20:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 0

Halo: Combat Evolved Anniversary

Halo: Combat Evolved Anniversary

Robiť HD remake a robiť skutočný HD remake - to sú dve odlišné veci. Je jednoduché "skonvertovať" obsah hry do rozlíšenia 720p, prípadne zobrať kvalitnejší set textúr a vymeniť ho za tie staré. Spraviť však naozajstnú high definition prerábku, ktorá v sebe zahŕňa kompletnú technologicko-technickú dekonštrukciu a následnú rekonštrukciu hry, do toho sa púšťa naozaj len málokto.

27.11.2011 17:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0

Rayman Origins

Rayman Origins

Rayman je proste legenda. Tí čo ho nepoznajú (a predpokladám, že ich nie je málo), síce teraz nechápu, avšak každý, kto mal možnosť sa s týmto herným skvostom aspoň raz za život stretnúť, mi musí dať za pravdu. V podstate je možné povedať, že sága "hopsačiek" s Raymanom v hlavnej úlohe, sa v pohode radí medzi neprávom prehliadané klasiky tak, ako je to v prípade inej pecky z dielne Ubisoftu, a síce Beyond Good and Evil.

24.11.2011 19:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 2

Saints Row: The Third

Saints Row: The Third

Existuje určitá hranica medzi tým, čo považujem za vtipné a humorné a tým, čo mi už príde prestreleným, trápnym či dokonca až nevkusným. Nevadí mi napríklad parodovanie či seba-irónia, ale pokiaľ sú tieto dve zložky používané samoúčelné, už mi to nešmakuje. Z tohto pohľadu preto považujem sériu Saints Row za obzvlášť podarenú paródiu GTA, ktorá ale za každým dokáže nájsť tú povestnú hraničnú líniu medzi vkusom a nevkusom, cez ktorú prekročí naozaj len ojedinele.

22.11.2011 19:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 1

The Lord of the Rings: War in the North

The Lord of the Rings: War in the North

Akčné RPGčka sú dnes mimoriadne populárnym žánrom a preto pokiaľ chce nejaké štúdio v tejto sfére bodovať, musí do tohto prevareného konceptu primiešať aj čosi vlastné. From Software tak svoj hit Dark Souls obohatili super-hard-core obtiažnosťou, Bethesda u svojho aktuálneho hitu Skyrim pre zmenu zvolila tradičnú veľkoleposť herného sveta a Snowbind Studios, tvorcovia recenzovanej novinky, si ako príbehový základ svojho titulu zvolili mimoriadne populárnu fantasy tematiku.

19.11.2011 15:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 3

The Elder Scrolls V: Skyrim

The Elder Scrolls V: Skyrim

„Dáš si ešte jedno?“ Prikývol som. Mirhtun dolial cyrodiilského červeného a ja som sledoval mihotanie ľudí na neďalekej ulici. V toto ročné obdobie je v Hammerfelle skutočne horúco. A to nie len pre elfa. Stále vidím v očiach niektorých tie nevraživé pohľady, akoby každý elf reprezentoval Thalmor. „Tak na Talosa,“ usmial som sa a zdvihol pohár. „Nuž, keď myslíš..., na Talosa,“ prikývol Mirhtun. „Kam, že sa to chystáš?“

17.11.2011 14:00, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 17

Might & Magic: Heroes VI

Might & Magic: Heroes VI

Herné série sú postavené na pocite „povedomosti“. Spája ich spoločný herný základ, niečo, čo je pre ne definujúce. Správne pokračovanie má v sebe čosi zo svojho predchodcu, akýsi povedomý pocit, ktorý nás utvrdzuje v tom, že stále hráme svoju obľúbenú sériu i napriek tomu, že sa niektoré jej piliere zmenili. V Heroes VI sa toho zmenilo mnoho, vrátane názvu, avšak našťastie nie toľko aby to dokázalo zmeniť pocit, ktorý z hry máte.

12.11.2011 19:00, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 0

Call of Duty: Modern Warfare 3

Call of Duty: Modern Warfare 3

Dnes je proste "in" kopať si do série Call of Duty. Hlúpa, povrchná, nudná, primitívna, tupo-casualová, výplach, brainlessovka. To všetko sú nelichotivé prívlastky, ktoré si od mnohých haterov táto FPS sága v posledných rokoch pripísala na účet aj napriek tomu, že svojou predajnosťou ustavične láme rekordy.

10.11.2011 19:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 1

X-men: Destiny

X-men: Destiny

Hrdinovia od Marvelu v tesne obtiahnutých trikotoch pod krycím menom X-men,  sú jedni z mála, ktorých existenciu dokážem akceptovať. Inak som fanúšikom DC comics. Preto som bol celkom rád, že môžem recenzovať hru s mne blízkou komixovou tématikou. No jo, to som ešte nevedel, čo som to do svojej PS3 vlastne vložil…

08.11.2011 14:00, Richard „gulath“ Bojničan, Komentárov: 0

Dead Island

Dead Island

Tesne po skončení dovolenkovej sezóny prišla od našich poľských susedov vízia o tom, ako by to vyzeralo, pokiaľ by v slnečnom raji kdesi pri Novej Guiney robili dovolenkárom spoločnosť krvilační nemŕtvi. Isté je len to, že tentoraz sú v raji samotní zombíci.

05.11.2011 18:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 3

Ace Combat: Assault Horizon

Ace Combat: Assault Horizon

Priniesť na trh letecký simulátor, ktorý ale nebol simulátorom ale čistokrvnou arkádou, chcelo naozaj veľkú dávku guráže. Tá ale zjavne autorom série Ace Combat nechýbala a možno aj práve vďaka odvahe ponúknuť lietanie aj bežnému "plebs" si táto sága vydobyla naozaj kultový status.

03.11.2011 16:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0

Battlefield 3

Battlefield 3

Tak a je to tu! Prvá z dvojice jesenných AAA FPSiek konečne dorazila do obchodov a podľa smelých odhadov už stihla k dnešnému dňu predať viac ako 3 milióny kópií. Battlefield 3, konkurenčná nemesis nastávajúceho Modern Warfaru 3, tak má hneď niekoľko dôvodov na radosť - nie lenže sa ako značka opäť dostala na samotný vrchol tohto žánra (teda, minimálne do príchodu druhého menovaného), ale vďaka enormnému záujmu zo stany hráčov má už teraz budúcnosť viac než ružovú.

31.10.2011 14:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 11

Orcs Must Die!

Orcs Must Die!

Ak ste nebodaj majiteľmi mobilných telefónov (alebo teda skôr smartfónov) bežiacich na systéme iOS (iPhone), resp. Android (Samsungy, LG a pod.), istotne vám nie je žáner tower defense hier vonkoncom cudzí. Swarm, Defense Grid, Siege Craft, Plants VS. Zombies... to všetko sú tituly spadajúce do tejto kategórie a pokiaľ ste žiadnu z nich nebodaj doteraz ešte nehrali, istotne by ste to v dohľadnej dobe mali zmeniť.

27.10.2011 14:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0

Batman: Arkham City

Batman: Arkham City

"Batman na hrad!" napadne mnohých z vás potom, ako s obrovským úsmevom na tvári a s nezabudnuteľnou satisfakciou na srdci dokončíte nového herného Batmana s podtitulom Arkham City. A pritom sa tento svetoznámy hrdina z dielne DC Komix dočkal svojej "rehabilitácie" len relatívne nedávno, a to či už prostredníctvom filmového plátna (obaja Nolanovskí Batmani sa radia medzi najlepšie filmy všetkých čias), alebo prostredníctvom hry, ktorá svojimi kvalitami prekvapila nejedného hráča či recenzenta.

24.10.2011 18:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 1

Dead Nation: Road to Devastation

Dead Nation: Road to Devastation

„Gratuľujeme pánovi Milanovi, je víťazom tretieho kola s počtom bodov 3200. Teraz nám povedzte, aké predmety si vyberáte v danej hodnote.“
„Takže, ja by som si vybral z dverí číslo dva mixér, žehličku a z dverí číslo jedna cukrovinky čierny princ.“

23.10.2011 18:00, Richard „gulath“ Bojničan, Komentárov: 0
Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012