Xbox 360

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Jedine Rockstari dokážu detailne priblížiť život modernej Kalifornie vo všetkých smeroch. Vložili do toho naozaj obrovské úsilie, čas a vyše 300-členný tím zo všetkých kontinentov sveta. Všetci sa zhodneme, že pri Grand Theft Auto V jasne vidieť 5 rokov práce, či už ide o drinu scenáristov, programátorov alebo grafikov. V-ka je jasným výsledkom dosiahnutia cieľov, ktoré si bratia Houserovci túžili splniť ešte pri GTA III, čo im však vtedajšia technológia neumožňovala.

29.09.2013 21:00, Lukáš "Malle324" Bryndziar, Komentárov: 0

Dragon’s Dogma: Dark Arisen

Dragon’s Dogma: Dark Arisen

Možno jej chýbal ten povestný cit pre detail či perfekcionizmus západných AAA titulov, avšak pôvodná Dragon´s Dogma ponúkla fanúšikom RPGčiek presne to po čom túžili – atraktívny fantasy svet, skvelo vyvážené gameplay mechanizmy či výzvu, ktorú dnes možno nájsť skutočne len v stopovom množstve titulov. Ja sám som v hre utopil solídnych 20+ hodín takže rozhodne môžem potvrdiť, že spolu s druhým Zaklínačom ide o jedno z najlepších RPG, aké sa nám na hernej scéne za posledných pár rokov urodilo.

13.08.2013 12:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0

Metro: Last Light

Metro: Last Light

Život v postapokalyptickom prostredí je extrémne vďačnou témou spisovateľov, filmárov a samozrejme aj herných tvorcov. Z akéhosi prapodivného dôvodu je veľmi príťažlivá pre široké spektrum konzumentov modernej popkultúrnej produkcie. Či už ľudstvo zdecimoval smrtiaci vírus, mimozemšťania alebo nukleárna vojna, museli by ste byť skutoční lajdáci, aby ste tento scenár nepodali dostatočne pútavo a nikto by si ho nezamiloval. Náročnejší čitateľ/divák/hráč síce najskôr ohrnie nos a bude sa sťažovať na „nastavovanú kašu“, ale niekedy sa objaví titul, ktorý ohúri aj jeho. Žiarivým príkladom skvelého autorovho spisovateľského umu a do istej miery aj originality je sci-fi debut Dmitriho Glukhovskeho, Metro 2033. Kniha sa dočkala svojej hernej adaptácie, ktorá si odniesla jemne zmiešané, ale väčšinou pozitívne hodnotenia. Do útrob moskovského metra máme dnes možnosť sa pozrieť druhýkrát, v pokračovaní s podtitulom Last Light.

08.07.2013 16:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

Crysis 3

Crysis 3

Nastal čas posledný raz navliecť nanooblek a spasiť svet. Séria Crysis, ktorá zostane navždy v srdciach hráčov zapísaná ako graficky dokonalá pastva pre oči, sa uzatvára a aj napriek faktu, že pred pár rokmi by si Crytek smerovanie celej série predstavoval zrejme celkom inak, vyvrcholenie je to viac než dôstojné.

10.03.2013 12:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 2

Far Cry 3

Far Cry 3

Tropické ostrovy  sa pre obyvateľa našich zemepisných šírok takmer vždy rovnajú vytúženému dovolenkovému raju. Rovnako to bolo aj v prípade Američana Jasona Brodyho, ktorý sa so skupinou súrodencov a priateľov vybral na nekonečnú párty v trópoch. Zabudnúť na každodennú realitu práce sa mu síce podarí, ale keby vedel, akým spôsobom k tomu dôjde, pravdepodobne by zostal pekne doma v Kalifornii.

04.01.2013 12:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

Call of Duty: Black Ops 2

Call of Duty: Black Ops 2

Keby nám pred piatimi rokmi, keď sa objavil legendárny štvrtý diel Call of Duty, povedali, že séria bude pokračovať každým nasledujúcim rokom, asi by sme sa cítili mierne rozčarovaní a neubránili sa úvahám, či sa skvelej hrateľnosti jednoducho neprejeme. Keď sa ale pozrieme na štatistiky predajnosti, kde by sa každý nový diel mohol zapísať do Guinessovej knihy rekordov, širokú verejnosť pravdepodobne takéto obavy ani prinajmenšom nesužujú. A najskôr je jej takisto jedno, či za novým dielom stojí Infinity Ward, Treyarch alebo ktokoľvek iný. Značka jednoducho predáva a tak skoro sa s ňou rozhodne nerozlúčime.

22.12.2012 20:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

Fable: The Journey

Fable: The Journey

Lionhead nás už po štvrtýkrát pozýva do sveta Albionu, aby vyrozprával ďalšie rozprávkové dobrodružstvo, na ktoré si tento raz vystačíme celkom bez ovládača - Fable The Journey totiž prichádza ako spin-off exkluzívne pre pohybovú perifériu Kinect. Máme tu ďalšiu revolúciu?

16.12.2012 21:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 0

The Walking Dead: Episode 4 - Around Every Corner

The Walking Dead: Episode 4 - Around Every Corner

Tesne pred vyvrcholením prvej sezóny herného seriálu The Walking Dead, od známych tvorcov zo štúdia Telltale Games, nás čaká ešte jedna zastávka. Mierne zdecimovaná skupina hlavných hrdinov si nevydýchne ani tentoraz. Život v prostredí, kde človek prenechal svoje postavenie dominantného druhu zástupom chodiacich mŕtvol, nie je nič pre slabých a to, jednak po fyzickej, aj po psychickej stránke. (Upozorňujeme, že nasledujúci text môže obsahovať spoilery pre tých, čo minulé diely nehrali.)

02.12.2012 12:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

Assassin's Creed 3

Assassin's Creed 3

Krôčik za krôčikom sa blížime k niekoľkoročnej strašidelnej predzvesti o konci sveta, ktorá má podľa odhadov vyvrcholiť už o niekoľko týždňov. Špekulácie a domnienky o zániku našej civilizácie boli hnacím motorom aj pre sériu Assassin’s Creed, ktorá si vytvorila vlastnú myšlienku, čo a prečo za tým všetkým stojí. V poradí piatom plnohodnotnom diely sa preto vydala priamo do srdca predpovedí, na nový kontinent, aby hráčom v roli niekdajšieho barmana Desmonda Milesa poskytla odpovede na mnohé otázky, ktoré za svoje pôsobenie stihla načrtnúť.

27.11.2012 16:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 0

NHL 13

NHL 13

Nie je ľahké recenzovať hru s ktorou ste strávili 21 rokov života, verte mi nie je. Hral som každý jeden ročník, skutočne každý, to vám pokojne odprisahám, prežil som všetky jej vrcholy, jej pády aj jej návrat na výslnia a už som neveril, ale stalo sa. Aj v 21 ročníku svojej existencie ma NHL dokázala prekvapiť. A príjemne.

19.10.2012 16:00, Branislav "chinaski" Hujo, Komentárov: 0

Darksiders 2

Darksiders 2

Prví Darksiders zasiahli hernú scénu ako blesk z čistého neba. Výborne nadizajnovaná fantasy sekačka s Vojnou ako hlavným hrdinom totižto priniesla na trh skvelo fungujúci mix akcie a adventúrovania, vďaka čomu si aj napriek nie až tak oslnivým predajom získala srdcia mnohých fanúšikov žánra. Dnes, kedy o získanie statusu "herné prekvapenie roka" usiluje aj druhý diel, možno spokojne povedať, že máme na trhu ďalšiu nesporne silnú značku. Značku, ktorá si síce svoju popularitu ešte len buduje, značku, ktorá však z dlhodobého hľadiska má šance sa uchytiť minimálne rovnako dobre, ako ktorákoľvek iná súčasná konkurencia. Skrátka a dobre, chlapci z Vigilu prostredníctvom druhého dielu dokázajú, že ich sága má jednoznačne stúpajúcu kvalitu a pokiaľ budú v tomto trende pokračovať aj naďalej, možno sa jedného dňa dočkajú ocenení, ktoré vynesú Darksiders rovno medzi tie najpamätihodnejšie herné legendy, aké sféra digitálnej zábavy pozná. Než k tomu však dôjde, nebude od veci ak si tu na pár riadkoch priblížime, prečo je vlastne ten druhý diel tak dobrý.

24.09.2012 20:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0

Sleeping Dogs

Sleeping Dogs

Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ! Asi takto trefne by sa dali zhrnúť moje dojmy z open-world akcie Sleeping Dogs, ktorá herný svet zasiahla ako blesk z čistého neba a momentálne si užíva takú pozornosť, že aj GTAčko bledne závisťou. Áno, presne to GTAčko, ktoré bolo touto hrou zosadené z trónu, presne to GTAčko, ktoré zo svojho nového dielu nie a nie ukázať aspoň jeden čo i len solídnejší trailer. Viete čo - fuck GTA! Sleeping Dogs totižto jasne dokazujú, že Rockstar na mestské akcie ani vonkoncom nevlastní patent a s troškou umu a citu je možné vyprodukovať titul, ktorý sériu GTA nie len že kvalitami dorovná, ale dokonca aj predčí. Jasné, mnoho skalných fanúšikov si teraz na margo mojej osoby neberie servítky pred ústa, avšak nemám inú možnosť, než ešte raz zopakovať "kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ!".

20.09.2012 17:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 1

Deadlight

Deadlight

Kedysi dávno, keď 70% z tých, ktorí teraz čítajú tieto riadky ešte, buď neboli na svete, alebo ak aj na svete boli, ich najväčšou dennou starosťou bolo naplniť plienku dostatočne vhodnou náplňou, existovala žuvačka Pedro. Bola to fakt super vec, mala fakt dobrý obal, vnútri bomba obrázok a bola sladká jak sviňa, čo pre v tých časoch párročného krpca značilo dokonalosť. Mal som ju vážne rád, a zožral som ich tony, to mi verte, ale časom som prišiel na to, že táto žuvačka chutí len asi 3 minúty, obrázok je na nekvalitnom papieri a ten obal... no, škoda reči. A tak je to žiaľ aj s Deadlightom.

12.09.2012 15:00, Branislav "chinaski" Hujo, Komentárov: 0

The Walking Dead: Episode 3 - Long Road Ahead

The Walking Dead: Episode 3 - Long Road Ahead

Na nemenovanej slovenskej televíznej stanici sa seriálový príbeh The Walking Dead načas (ale ako naše televízie poznáme, pravdepodobne navždy) skončil. Tretia séria je usilovne v príprave a už v októbri sa americkí diváci dočkajú prvých dielov. Ak sa jej neviete dočkať a komiksy už máte prečítané, dočasným riešením by mohla byť čoraz vehementnejšie sa núkajúca herná séria s rovnakým názvom, ktorá dostáva v týchto dňoch svoje tretie pokračovanie.

29.08.2012 18:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

Madagascar 3: Europe's Most Wanted Video Game

Madagascar 3: Europe's Most Wanted Video Game

Mnoho hráčov dnes už takmer ignoruje herné prívesky k filmom a dvojnásobne to platí v prípade, že ide o hru podľa animáku. Niekedy je to veľmi prospešné pre psychické zdravie jedinca (a fyzické jeho blížnych), inokedy by sa možno aj pobavil, ale rozhodne môže bez hry pokojne umrieť. Nájsť skutočne vysokokvalitné herné spracovanie populárnej rozprávky je pomerne ťažké, ak nie až nemožné. Cieľová skupina sú predsa deti a tým nejaká premyslená náplň zatiaľ nechýba. My starší sa budeme darmo rozčuľovať, že sa nevieme tešiť z maličkostí tak ako mladšie ročníky.

17.08.2012 12:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

Steel Battalion: Heavy Armor

Steel Battalion: Heavy Armor

V imaginárnej súťaži „Kto vymyslí originálnejší postapokalyptický svet?“ tu máme ďalšieho zúčastneného. Okrem pomerne originálneho príbehového pozadia prináša aj herný systém, o akom sme doteraz neslýchali. Podarí sa mu obstáť v tak silnej konkurencii, či ide len o spôsob ako na publikum zapôsobiť, zatiaľ čo na ostatných frontoch prehráva?

23.07.2012 12:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0
Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012