Recenzie

LEGO Star Wars III: The Clone Wars

LEGO Star Wars III: The Clone Wars

Long time ago, in a Galaxy far far away...

14.08.2011 13:00, Richard „Gulath“ Bojničan, Komentárov: 0

Call of Juarez: The Cartel

Call of Juarez: The Cartel

Som z toho smutný, ale je to proste fakt - ďalšia kvalitná séria bola domrvená. Po tom, ako mi Bound in Blood naservíroval mimoriadne výživnú westernovú akciu, ma v prípade aktuálneho pokračovania s podtitulom Cartel čakalo trpké rozčarovanie.

09.08.2011 15:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 15

StarFront: Collision HD

StarFront: Collision HD

Realtime stratégií je v poslednej dobe ako šafránu, na iPade je to ešte počtom oveľa horšie a tak samozrejme poteší každý ďalší prírastok. O to viac ak je ten prírastok kvalitný, zábavný a hlavne vynikajúco hrateľný. Presne takým je Starfront od známej plagiatorskej firmy Gameloft.

04.08.2011 19:00, Jakub "Possol" Pokorny, Komentárov: 0

Earth Defense Force: Insect Armageddon

Earth Defense Force: Insect Armageddon

Je to proste brak. Kvalitný, ale brak. Zábavný, ale aj cez to všetko - "len" brak. Ak pochopíte podstatu predchádzajúceho súslovia, nielen že vám nespôsobí hranie nového dielu Earth Defense Force absolútne žiadne problémy, ale čo je ešte dôležitejšie, dokonca sa pri tom zabíjaní stoviek mravcov a inej hávede budete aj veľmi príjemne baviť.

29.07.2011 18:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0

Dragon Age 2: Legacy (DLC)

Dragon Age 2: Legacy (DLC)

Herné sklamanie tisícročia? Nie, nebol to v základoch obyčajný Duke Nukem, ktorý sa stal ľahkým terčom pokryteckých recenzií. Bol to práve posledný výtvor od BioWare. Avšak kým sa v dobe svojho vydania zdal byť Dragon Age 2 len výsledkom zlého chápania svojich fanúšikov a neúspešným pokusom koncepčne sa priblížiť ich druhej populárnej značke. Vo svetle druhého ZaklínačaDragon Age 2 vyzerá ako zlý vtip. Zmení niečo najnovšie príbehové DLC?

27.07.2011 19:00, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 2

Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

Tretí filmoví Transformers nedávno dobyli kinosály svetových kín a tak príchod verzie pre herné platformy bol len otázkou času. A ako už býva zvykom, tak je to jeden z tých horších herných zážitkov. Príbeh hry opisuje udalosti pred začiatkom filmu, ponúka ohyzdný zvukový a grafický doprovod a veľmi nudnú a nezáživnú akciu, ktorá skôr ako zabaví, tak vás uspí. Herná verzia čierneho mesiaca je jednoducho ďalším zárezom do nepodarených hier podľa filmov. Zázrak sa teda nekoná ani tento raz.

25.07.2011 19:00, Jakub "Possol" Pokorny, Komentárov: 0

Z The Game

Z The Game

Vydávanie starých klasík na platforme iOS sa stalo v posledných mesiacoch výnosným biznisom. Staré diely Final Fantasy, rozličné old-schoolové plošinkovky či legenda menom Doom, to všetko je v prípade vášho záujmu ľahko dostupné v rámci ponuky obchodu AppStore a ak mám byť úprimný, väčšina z týchto zdanlivo zabudnutých titulov ma bavila nepomerne viac, než tie stovky derivátov, ktoré sa pre zariadenia s Appláckym operačným systémom objavujú každým novým dňom (momentálne je napríklad trendom všetko nazývať slovíčkom birds - prečo, to vám snáď nemusím pripomínať).

24.07.2011 15:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0

F.3.A.R.

F.3.A.R.

Zlaté pravidlo (nielen) herných producentov znie: keď sa projektu darí, chce to pokračovanie. To sa v praxi uplatňuje aj na hry, ktoré už sami pokračovaniami sú. Kým to autorom sype do pokladnice dosť peňazí, budú produkt vydávať snáď donekonečna (viď. séria Call of Duty). Pre niektorých dokonca nie je prekážkou ani už uzatvorený príbeh, alebo, že pôvodný tím práce na hre odmietol. To sa stalo aj legendárnej značke F.E.A.R., tretie pokračovanie sa po ostrieľaných vývojároch z Monolithu dostalo do rúk menej skúsenému štúdiu Day 1. Bol tento krok rozumný, alebo sa tým porušila nepriestrelná reputácia série?

21.07.2011 18:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 3

BackStab HD

BackStab HD

Skákať po budovách, jazdiť na koni, voľne sa pohybovať mestom a sekať, či rúbať nepriateľov, to je sen mnohých hráčov už od prvého Assasin's Creed. Na veľkých konzolách či PC ste si už mohli užiť aj ďalšie dve pokračovania a keďže iPad doteraz nenavštívil žiadny takto kvalitný a podobný titul, bol už ten správny čas na jeho príchod. Šance sa samozrejme nechytil nik iný ako stará známa firma Gameloft, ktorá je známa svojimi kvalitnými klonmi úspešných titulov.

16.07.2011 20:00, Jakub "Possol" Pokorny, Komentárov: 0

Hoard

Hoard

Predstavte si ten pocit majestátnosti. Nádheru, keď vzduch prechádza okolo krídel, svet je malý a bezvýznamný a len vy viete oceniť jeho krásu. Žiaden bezvýznamný človiečik, žiaden smrteľník si neodkáže predstaviť, aký je svet z nebeských výšin. Všetko je tak bezvýznamné, tak malé a na dosah jedinej túžby – túžby po pokladoch sveta. Trblietavých, úžasných vecí, ktoré možno nemajú hlbší význam, ale sú aspoň vaše.

12.07.2011 20:00, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 0

Dungeon Siege III

Dungeon Siege III

Je ťažké si žáner izometrických akčných RPG nezamilovať. Ľahko pochopiteľné RPG pravidlá, bohato variabilný herný svet či v neposlednom rade prudko návyková hrateľnosť, to všetko sú základné nosné piliere tejto osobitnej vetvy RPG hier a po pravde, nepoznám naozaj nikoho, kto by neprepadol čaru Diabla, Titan Questu či Dungeon Siegu.

11.07.2011 15:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 7

Alice: Madness Returns

Alice: Madness Returns

Musím sa priznať, že príbeh Aliciných dobrodružstiev v krajine zázrakov (oficiálny názov) z pera Charlesa L. Dodgsona príliš nepoznám. V našich krajoch totižto v čase môjho detstva vládli trošičku iné rozprávky a tak som sa k tomuto knižnému bestselleru dostal až v rámci hrania 3rd person akčnej adventúry American McGee´s Alice z roku 2000, ktorá tradičný príbeh zaobalila do vskutku neopakovateľného psycho-hororového pozlátka.

08.07.2011 16:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 1

White Knight Chronicles II

White Knight Chronicles II

Ak náhodou patríte k tej časti populácie, ktorá podobne ako ja nemá vlasy na hlave, no na rozdiel odomňa to nie je dané geneticky, netešte sa. Hra naozaj nie je o dominácii bielej rasy, ani o bielom rytierovi idúcom tmou. Kroniky bieleho rytiera sú klasické JRPG.

06.07.2011 18:00, Richard „gulath“ Bojničan, Komentárov: 7

Shadows of the Damned

Shadows of the Damned

Shinji Mikami, Goici Suda (a.k.a. Suda 51) a Akira Yamaoka. Trio legendárnych japonských developerov, majúcich na svedomí také pecky ako Resident Evil, Killer 7 (kto nepozná, nech ihneď googluje a svoju nevedomosť napráva) či Silent Hill, sa pod jednou strechou nesúcou názov Grashopper Manufacture spojilo, aby nám prinieslo titul, spájajúci v sebe len tie najlepšie prvky zo všetkých uvedených hitov rokov minulých.

04.07.2011 14:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0

Hunted: The Demon's Forge

Hunted: The Demon's Forge

Existujú tri základné kategórie hier – špičkové AAA tituly, ktorých vývoj stojí neraz aj stovku(y) miliónov dolárov, shity, ktorých kvalita naopak nestojí ani len za deravý groš, no a potom sú tu hry, ktoré sa radia do kategórie stredu. Tzn., sú to produkty s priemernou až nadpriemernou kvalitou, ktoré síce dokážu solídne zabaviť, ale vo väčšine prípadov neposkytnú zážitok, ktorý by vo vás zanechal nejaké tie razantnejšie spomienky. Samozrejme, líši sa to titul od titulu, ale v podstate je možné povedať, že táto kategória hier je viac menej neškodnou a fanúšikov toho konkrétneho žánra rozhodne nesklame.

27.06.2011 14:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0

Red Faction: Armageddon

Red Faction: Armageddon

Výbuchy, plamene, deštrukcia. Tri zložky, bez ktorých by sa väčšina akčných hier dnes už jednoducho nezaobišla, patria neodmysliteľne k tomu najlepšiemu audio-vizuálnemu pozlátku, aké nám vie súčasna éra digitálnej zábavy poskytnúť. A ono to pozlátko naozaj zaberá. Dokonca zaberá až do takej miery, že po všetkých stránkach priemerné Mercenaries 2 ma baví aj mesiace po jeho dokončení len preto, lebo v ňom môžem za fantastických efektov zrovnať zo zemou také stavby ako mrakodrapy či obrovské rafinérie, pričom na veci ako fuel air bombu sa viem s radosťou pozerať prakticky 24/7. Áno, tak nesmierne sugestívne a „balamutiaco“ dokáže kvalitná audio-vizuálna deštrukcia ovplyvniť môj celkový pohľad na hrateľnosť titulu.

22.06.2011 15:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0
Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012