Recenzie

Logitech Hardware mini recenzie

Logitech Hardware mini recenzie

Po dlhšom čase sme si pre vás opäť pripravili prírastok do našej hardware sekcie. Tentoraz nás firma Logitech obdarila celkom slušným počtom svojich výrobkov na testovanie. Potrebujete podložku pod notebook, hernú myš, headset, či hľadáte kvalitnejší zvuk pre vaše médiá?

22.10.2011 17:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

Forza Motorsport 4

Forza Motorsport 4

Vždy keď mám zrecenzovať nejakú autíčkovú hru týždeň sám sebe nadávam. Nadávam si preto že som herný novinár a nie automobilový. Miesto toho, aby som rukami hladil volant Bugatti Veyron, alebo aspoň novej M5 od BMW držím v ruke plastovú imitáciu volantu a musím sa 2 hodiny vadiť s priateľkou aby ma pustila k televízoru aspoň na hodinu aj keď je v telke Monk, alebo ako sa ten debil volá (nechápem ako môže byť v telke vždy keď sa chcem hrať). Holt asi som niekde na životnej križovatke blbo odbočil (ukľudni sa miláčik myslel som profesijnej križovatke).

21.10.2011 13:00, Branislav "chinaski" Hujo, Komentárov: 1

Ratchet & Clank: All 4 One

Ratchet & Clank: All 4 One

Čo majú spoločné Laurel a Hardy, Kajzer a Lábus, Genzer a Suchánek, Dzurinda a Mikloš s Ratchetom a Clankom? Áno uhádli ste správne, sú to humorné dvojice, ktoré nás už dlhodobo a stabilne zabávajú (u tej SK dvojice je to síce skôr smiech cez slzy). Aj keď, dvojica? Veď v názve je až štvorica...

19.10.2011 14:00, Daniel "DanKanFan" Kaničar, Komentárov: 0

RAGE

RAGE

id Software, legendárne herné štúdio, ktorému je prisudzovaný aj honosný titul "tvorcovia žánru FPS", to nemá na trhu ľahké. Dnes, kedy sú hry z pohľadu prvej osoby zrejme najpočetnejšími zástupcami sféry digitálnej zábavy, je pre tvorcov takých ikon ako Doom či Qauke naozaj ťažké presadiť sa. Konkurencia je totižto natoľko veľká, že pokiaľ titul nepríde s niečim originálnym, nápaditým alebo aspoň ako tak odlišným, behom krátkej doby upadá do zabudnutia.

18.10.2011 15:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0

Dark Souls

Dark Souls

Dark Souls je nekompromisnou hrou. Ako som už spomínal v rámci pondelkového zamyslenia sa, tento titul vám privedie toľko herných úmrtí, že až sami budete žasnúť, ako často je možné v nejakej "blbej" hre skapať. 10, 100... možno až 1000 krát tak budete opakovať tú ktorú sekciu len preto, aby ste sa opäť dostali k bossovi, ktorý vám jednou ranou dá tak brutálnu nakladačku, že sa z nej spamätáte až po prebratí sa pri najbližšom checkpoint ohnisku.

15.10.2011 18:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0

F1 2011

F1 2011

Čo je to F1? To sú také preteky 24 jazdcov na okruhu, kde si odkrúžia okolo 70 kôl a na konci vždy vyhrá nemec.

14.10.2011 16:00, Branislav "chinaski" Hujo, Komentárov: 2

Dragon Age 2: Mark of the Assassin (DLC)

Dragon Age 2: Mark of the Assassin (DLC)

Dôveru si musíte zaslúžiť a keď ju raz sklamete, už sa potom človeku ťažko verí, o tvorcoch hier ani nehovoriac. V Bioware to mali nahnuté už od vydania druhého Dragon Age – zlý level dizajn, zlé rozhodnutia v celkovom ponímaní a tempe hry, skrátka viac tam toho škrípalo ako dobre fungovalo. Potom prišlo prvé DLC menom Legacy a sklamanie bolo absolútne. Ničím nezaujímavé, monotónne a frustrujúce dobrodružstvo... Dokáže Bioware prekročiť svoj tieň?

13.10.2011 15:00, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 0

NHL 12

NHL 12

Je to v hre... 19 rokov do nás každý rok EA Sports hučia toto heslo a recenzentským nováčikom ním možno aj napovedajú, kdeže to treba hľadať najvýraznejšie novinky toho-ktorého ročníka enejdžel tutausntniekoľko.

29.09.2011 15:00, Branislav "chinaski" Hujo, Komentárov: 2

Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad

Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad

Ruské hry sú iné. Nie tak iné, ako napríklad Ázijská produkcia, ale iné v zmysle, že akokoľvek sa ich budete snažiť zaradiť do mainstreamu, nikdy sa vám to s úspechom nepodarí. Dôvod, prečo produkciu „východného“ bloku možno bez problémov rozlíšiť od hier západu spočíva v odlišnom prístupe štúdií k materiálu, ktorý pretvárajú do hernej hmoty. Žiadna recyklácia jedného a toho istého, žiadne zjednodušovanie, žiadna tuctovosť a stereotyp – tzv. ruské hry sa totižto vyznačujú nie len vynikajúcim zmyslom pre detail a logickú kompozíciu scén, ale taktiež aj riskantným používaním nie až tak mainstreamových herných mechanizmov, vďaka čomu samozrejme slávia úspechy predovšetkým u hard-core publika, ktoré im je za ich odvahu nepodľahnúť konzumnej vetve hráčov nadosmrti povďačné.

25.09.2011 12:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0

Gears of War 3

Gears of War 3

Hovorili ste si niekedy prečo si autori tejto hry vlastne hovoria Epic Games? Ak áno, tak teraz ste na svoje úvahy dostali celkom jasnú odpoveď. Zabudnite na nejaké Call of Duty, či Medal of Honor, Gears of War 3 je totiž stelesnená epickosť, filmovosť, grandióznosť, megalománia...

23.09.2011 12:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 2

El Shaddai: Ascension of the Metatron

El Shaddai: Ascension of the Metatron

Nie som veľkým odborníkom na Bibliu, ale s veľkou dávkou istoty môžem povedať, že hier s touto tematikou sme tu k dnešnému dňu naozaj veľa nemali. V podstate si ani v tejto rýchlosti neviem spomenúť na žiadnu, ktorá by pracovala s tak citlivou sférou duchovného života akou ten religiózny istotne je, takže z tohto uhla pohľadu možno novinku z dielne Ignitionu, akčnú adventúru El Shaddai: Ascension of the Metatron, považovať za akéhosi priekopníka.

20.09.2011 16:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0

Bastion

Bastion

Akčných hack´n´slash RPGčiek nie je nikdy dosť a tak nám dnes po úspechu obzvlášt kvalitnej diablovky Torchlight relatívne neznáme štúdio Supergiant Games prináša Bastion, titul, ktorý si počas tohtoročnej E3 vydobil viac ako desiatku ocenení v kategórií stahovateľných hier, čo už samo o sebe značí len jediné – je to hra, ktorú jednoducho musíte vyskúšať.

15.09.2011 00:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 1

From Dust

From Dust

Každý človek si vie predstaviť, čo by bolo inak, keby bol bohom. Každý vie, že tento svet by bol milión krát lepší a všetci by boli spokojní a bol by svetový mier. Ha, tak sa poďme pozrieť aké to má taký boh, keď musí dohliadnuť naozaj na všetko, od zrniek prachu.

10.09.2011 14:00, Richard „gulath“ Bojničan, Komentárov: 0

Resistance 3

Resistance 3

Mám rád keď sa tvorcovia hier nedržia zaužívaných marketingových koľají, ale idú svojou vlastnou cestičkou, hoci niet pochýb, že bedlivé oko marketingu stráži aj tieto ich kroky. Preto kvitujem, že sa Insomniaci rozhodli, že príbeh už tretieho dielu ich série Resistance prekopú od základov.

06.09.2011 07:00, Branislav "chinaski" Hujo, Komentárov: 0

Deus Ex: Human Revolution

Deus Ex: Human Revolution

Čakať nečakané. Herný priemysel je plný nadnárodných korporácií, ktoré sa snažia zarobiť na zábave. Bezduchej, bez naplňujúcej, prázdnej zábave. Mnohých tvorcov opustil optimistický postoj k tomuto médiu, podstatné sa stali zisky, a teda potreba všetko týmto ziskom obetovať. Naozaj sa to takto niekedy javí. Máme značku, ktorá rezonuje v generáciách nadšencov, fanúšikov. Mnohí z nich ju nikdy nehrali, avšak počuli o legendárnej aure, ktorá sa okolo takejto značky vytvorila. Deus Ex patrila do tejto kategórie.

01.09.2011 00:00, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 5

Doodle Dorks

Doodle Dorks

Do rúk sa nám dostal herný skvost v podobe logickej hry, ktorá je ako zrodená pre dotykový display obľúbeného iPadu. Doodle Dorks sa môže okrem geniálneho ovládania pochváliť aj českou výrobou. Za ich tvorbou totiž stojí firma Dream Mill vedená Jakubom Huttnerom a Josefom Burantom. Ďalším plusom je originalita celého projektu, ktorý určite potrápi mozgové závity nejedného hráča.

31.08.2011 14:00, Jakub "Possol" Pokorny, Komentárov: 0
Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012