14.08.2011 13:00, Richard „Gulath“ Bojničan, Komentárov: 0
LEGO Star Wars III: The Clone Wars

LEGO Star Wars III: The Clone Wars

Long time ago, in a Galaxy far far away...

A máme to znovu tu. Spoločnosť TT Games na nás naďalej chŕli svoje LEGO hry a po Star Wars, Batmanovi, Indiana Jonesovi a Harrym Potterovi sa vraciame naspäť k Star Wars. Rád by som povedal, že sa kruh uzavrel, ale medzitým už vyšli Piráti z Karibiku, takže je len otázne, čo bude ďalšie.

Snažiť sa vás presvedčiť o tom, že to je originálna a svieža hra, ktorá prináša kopec nových prvkov je asi zbytočné. Rovnako by som sa mohol pokúšať tvrdiť, že Google nájde Chucka Norrisa. Jednoducho nie je. Je to po ôsmy krát to isté. Beháme s LEGO panáčikmi po LEGO svete. Tentokrát tematicky ladenom do kresleného seriálu Clone Wars. Priznám sa rovno, už to nepoteší tak ako na prvý krát. Ak by ste predsa len nejakým záhadným spôsobom patrili medzi ľudí, ktorým sa fenomén hviezdnych vojen vyhol, skúste si pozrieť niektoré z ostatných recenzií ktorých je na našej stránke neúrekom. Námatkovo trebárz Indiana Jones, Star Wars alebo Harry Potter. Princíp hry, herné mechanizmy ako aj ciele sú úplne rovnaké, takže sa dajú zhrnúť do „hopsačka za lego mincami“. Rovnaká je aj replayabilita, kde sa počas deja dostávame k oblastiam, ktoré budú dostupné až keď získame niektorú konkrétnu postavu. Žiaľ.

Po grafickej stránke nemám hru s čím porovnávať, pretože je to po prvý krát čo ju hrám na konzole PS3. Predchádzajúce hry čo prešli mojimi rukami boli na PSP alebo PC. Každopádne však nevidím prílišné rozdiely medzi tým čo som hral v minulosti a teraz. Teda ak to prevedieme na PS3. A vyššie rozlíšenie. Jednoducho LEGO svet, LEGO postavičky, LEGO príbeh, ktorý je rovnako ako v predchádzajúcich hrách obohatený o vtipné prvky. Tieto však už tiež majú silnú pachuť deja-vu. Zvuky ako aj hudba sú klasické Star Wars zvuky a skvelá hudba Johna Williamsa. Tu sa nejako nedá nič vylepšiť ani pokaziť. Postavičky stále nie sú nijako nadabované, čiže textov si veľa neužijeme.

Novinky v hre však predsa len sú. Máme tu časti hry, kde je priamo núkaná súčasná hra dvoch hráčov. Opäť však iba na jednej konzole. Ešte že máme PSN, keď ho už v hrách nepodporujeme. Vtedy prebiehajú súčasne dva deje a obrazovka sa dá rozdeliť na dve časti. Ak hráme sami, tak sa prepíname medzi jednotlivými hrdinami a scénami tak, že aktívnu vidíme na obrazovke a neaktívna je v malom okienku v rohu. Rovnako nám tento diel prináša aj akúsi strategickú časť hry, kde vedieme armádu vojakov proti armáde (hádajte koho? Áno, správne) nepriateľa.

Kocky LEGA sú hodené a my sa blížime ku koncovému hodnoteniu. TT Games nám tu predkladá už po ôsmy krát zohriatu kašu, ktorá keď ju ochutnáme ako novinku chutí skvelo, ale aj to najlepšie jedlo sa dokáže objesť. Hru odporúčam v prípade ak ste ešte nehrali žiadnu LEGO hru, alebo ste naozaj zanieteným fanúšikom a nevadí vám, že je to znovu to isté len v kakavkovo nebíčkovom odtieni. Žiaľ, ak nepatríte do ani jednej z týchto kategórií, zvážte svoju investíciu a popozerajte sa viac po portfóliu PS3 hier. Isto nájdete niečo zaujímavejšie.


Richard „Gulath“ Bojničan
viac článkov autora

Výrobca: TT Games
Distribútor: Lucas Arts
Testovaná platforma: PS3
Multiplayer: áno
Lokalizácia: Anglický jazyk
Žáner: Arkády
Vychádza na platformy: PC, PS3, Xbox 360, WII, PSP, NDS
Oficiálna stránka: www.lucasarts.com/games/legostarwarsiii
Karta hry: LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Plusy:

- replayabilita

- zaujímavé misie pre dvoch hráčov

Mínusy:

- ôsma variácia na tému LEGO

- málo nových prvkov

- po čase stereotyp a nuda

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 10 / 10
(Hodnotení: 1)

Kalendár herných vydaní

Stronghold Crusader 2

02.09.2014
PC

The Sims 4

04.09.2014
PC

Dead Rising 3

05.09.2014
Xbox One, PC

Destiny

09.09.2014
Xbox One, PS4, PS3, Xbox 360
Bleskovky

Samostatný Kinect pôjde do predaja v októbri

Xbox One je od júna v predaji aj vo verzii bez Kinectu, ten sa preto do predaja dostane samostatne. Microsoft potvrdil spustenie predaja samostatného Kinectu na 6. október 2014 a k senzoru pribalí kód na stiahnutie Dance Central Spotlight.
31.08. 09:30 diskusia (0)

Steam sprístupnil inštaláciu viacerých hier naraz

Digitálna služba Steam sprístupnila spolu s nedávnym updateom možnosť stiahnuť a nainštalovať viaceré hry naraz. Plánujete ju využiť?
31.08. 09:00 diskusia (0)

Rocksmith 2014 na PS4 a Xbox One?

Ratingová spoločnosť ESRB naznačila plány Ubisoftu s jeho populárnym gitarovým simulátorom Rocksmith. K pokračovaniu s číslovkou 2014 totiž priradila aj konzoly Playstation 4 a Xbox One, na ktoré hra zatiaľ nebola oficiálne oznámená. O vydaní hry na nové konzoly sa už ale špekulovalo dávnejšie.
31.08. 08:00 diskusia (0)

Bayonetta 2 dostala americký dátum vydania

Druhý diel sekačky Bayonetta vyjde exkluzívne pre Nintendo Wii U s vydaním stanoveným na 24. október 2014. Tento dátum zatiaľ platí pre Severnú Ameriku, Nintendo však už dávnejšie prisľúbilo októbrové vydanie aj pre Európu.
30.08. 20:30 diskusia (0)

Dátum vydania pre LEGO Batman 3

Tretie kockované dobrodružstvo Batmana vychádza pre PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, PS Vita, Nintendo Wii U a 3DS už 14. novembra 2014. Hra ponúkne viac ako 150 hrateľných postavičiek z univerza DC Comics.
30.08. 20:20 diskusia (0)
Anketa
Ste spokojní s predstavenými hrami na E3 2014?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012