14.08.2011 13:00, Richard „Gulath“ Bojničan, Komentárov: 0
LEGO Star Wars III: The Clone Wars

LEGO Star Wars III: The Clone Wars

Long time ago, in a Galaxy far far away...

A máme to znovu tu. Spoločnosť TT Games na nás naďalej chŕli svoje LEGO hry a po Star Wars, Batmanovi, Indiana Jonesovi a Harrym Potterovi sa vraciame naspäť k Star Wars. Rád by som povedal, že sa kruh uzavrel, ale medzitým už vyšli Piráti z Karibiku, takže je len otázne, čo bude ďalšie.

Snažiť sa vás presvedčiť o tom, že to je originálna a svieža hra, ktorá prináša kopec nových prvkov je asi zbytočné. Rovnako by som sa mohol pokúšať tvrdiť, že Google nájde Chucka Norrisa. Jednoducho nie je. Je to po ôsmy krát to isté. Beháme s LEGO panáčikmi po LEGO svete. Tentokrát tematicky ladenom do kresleného seriálu Clone Wars. Priznám sa rovno, už to nepoteší tak ako na prvý krát. Ak by ste predsa len nejakým záhadným spôsobom patrili medzi ľudí, ktorým sa fenomén hviezdnych vojen vyhol, skúste si pozrieť niektoré z ostatných recenzií ktorých je na našej stránke neúrekom. Námatkovo trebárz Indiana Jones, Star Wars alebo Harry Potter. Princíp hry, herné mechanizmy ako aj ciele sú úplne rovnaké, takže sa dajú zhrnúť do „hopsačka za lego mincami“. Rovnaká je aj replayabilita, kde sa počas deja dostávame k oblastiam, ktoré budú dostupné až keď získame niektorú konkrétnu postavu. Žiaľ.

Po grafickej stránke nemám hru s čím porovnávať, pretože je to po prvý krát čo ju hrám na konzole PS3. Predchádzajúce hry čo prešli mojimi rukami boli na PSP alebo PC. Každopádne však nevidím prílišné rozdiely medzi tým čo som hral v minulosti a teraz. Teda ak to prevedieme na PS3. A vyššie rozlíšenie. Jednoducho LEGO svet, LEGO postavičky, LEGO príbeh, ktorý je rovnako ako v predchádzajúcich hrách obohatený o vtipné prvky. Tieto však už tiež majú silnú pachuť deja-vu. Zvuky ako aj hudba sú klasické Star Wars zvuky a skvelá hudba Johna Williamsa. Tu sa nejako nedá nič vylepšiť ani pokaziť. Postavičky stále nie sú nijako nadabované, čiže textov si veľa neužijeme.

Novinky v hre však predsa len sú. Máme tu časti hry, kde je priamo núkaná súčasná hra dvoch hráčov. Opäť však iba na jednej konzole. Ešte že máme PSN, keď ho už v hrách nepodporujeme. Vtedy prebiehajú súčasne dva deje a obrazovka sa dá rozdeliť na dve časti. Ak hráme sami, tak sa prepíname medzi jednotlivými hrdinami a scénami tak, že aktívnu vidíme na obrazovke a neaktívna je v malom okienku v rohu. Rovnako nám tento diel prináša aj akúsi strategickú časť hry, kde vedieme armádu vojakov proti armáde (hádajte koho? Áno, správne) nepriateľa.

Kocky LEGA sú hodené a my sa blížime ku koncovému hodnoteniu. TT Games nám tu predkladá už po ôsmy krát zohriatu kašu, ktorá keď ju ochutnáme ako novinku chutí skvelo, ale aj to najlepšie jedlo sa dokáže objesť. Hru odporúčam v prípade ak ste ešte nehrali žiadnu LEGO hru, alebo ste naozaj zanieteným fanúšikom a nevadí vám, že je to znovu to isté len v kakavkovo nebíčkovom odtieni. Žiaľ, ak nepatríte do ani jednej z týchto kategórií, zvážte svoju investíciu a popozerajte sa viac po portfóliu PS3 hier. Isto nájdete niečo zaujímavejšie.


Richard „Gulath“ Bojničan
viac článkov autora

Výrobca: TT Games
Distribútor: Lucas Arts
Testovaná platforma: PS3
Multiplayer: áno
Lokalizácia: Anglický jazyk
Žáner: Arkády
Vychádza na platformy: PC, PS3, Xbox 360, WII, PSP, NDS
Oficiálna stránka: www.lucasarts.com/games/legostarwarsiii
Karta hry: LEGO Star Wars III: The Clone Wars
Plusy:

- replayabilita

- zaujímavé misie pre dvoch hráčov

Mínusy:

- ôsma variácia na tému LEGO

- málo nových prvkov

- po čase stereotyp a nuda

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 10 / 10
(Hodnotení: 1)

Kalendár herných vydaní

Metro: Redux

26.08.2014
Xbox One, PS4, PC

Stronghold Crusader 2

02.09.2014
PC

The Sims 4

04.09.2014
PC

Dead Rising 3

05.09.2014
Xbox One, PC
Bleskovky

Dishonored a Borderlands 2 tento víkend zadarmo

Dúfame, že ste nemali na tento víkend žiadne plány. Steam sa vám totiž postará o program :) V rozmedzí od dnes do nedele 24.8.2014 ponúka zadarmo oceňované FPSky Dishonored a Borderlands 2. Kto nehral, nech to urýchlene napraví.
dnes 10:30 diskusia (0)

DiRT 4 odteasovaný

Závody DiRT ešte nepovedali posledné slovo. Codemasters pred niekoľkými dňami zverejnilo na Twitteri príspevok s číslicou 4 a krátko na to reagovalo: "Hups, šmykol sa nám prst." Oznámenie čakáme v najbližšej dobe.
dnes 09:50 diskusia (0)

TitanFall na 48 hodín zadarmo

EA vo svojom novom programe Game Trial na Origine odomkla popri druhých Plants vs. Zombies taktiež multiplayerovku TitanFall, ktorú je možné hrať celkom zadarmo po dobu 48 hodín.
dnes 09:45 diskusia (0)

Plants vs. Zombies: Garden Warfare zadarmo na 3 dni

EA v rámci svojej služby Game Time na Origine sprístupnilo hráčom celkom zadarmo podarené Plants vs. Zombies: Garden Warfare po dobu 72 hodín. Titul si stačí aktivovať a nainštalovať, trial sa spustí po prvom zapnutí hry a pobeží bez ohľadu na to či ju hráč hrá alebo nie.
včera 10:10 diskusia (0)

Wasteland 2 v septembri

Po viac ako 20-ročnom čakaní na pokračovanie Wasteland Brian Fargo oznámil, že hra konečne vyjde 19. septembra 2014 pre Windows, Mac a Linux. K druhému dielu mimochodom tvorcovia pribaľujú aj legendárnu jednotku.
20.08. 10:20 diskusia (0)
Anketa
Ste spokojní s predstavenými hrami na E3 2014?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012