Preview / prvé dojmy

Gears of War: Judgment - preview

Gears of War: Judgment - preview

A my sme si mysleli, že to bude trilógia. Obrovský úspech značky Gears of War od amerických Epic Games to jednoducho nedovolil. Fanúšikovia hladní po ďalšej várke dokonalej akčnej hrateľnosti a manažéri bažiaci po ďalších veľkých ziskoch, ktoré z predaja plynú, spôsobili, že séria nekončí, ale pokračuje spôsobom, aký je pomerne známy z iných produktov. A to prequelom.

27.08.2012 12:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 1

Remember Me - Naše spomienky sú v nebezpečenstve!

Remember Me - Naše spomienky sú v nebezpečenstve!

Capcom spolu s francúzskym developerom Dontnod entertainment dnes na svojej tlačovej konferencii v nemeckom Kolíne nad Rýnom predstavil celkom nový počin, ktorý okorení hernú sci-fi pôdu o novučičkú akciu, odohrávajúcu sa v dobre známej európskej metropole. Čím bude výnimočná a čo prinesie sa dozviete v nasledovných riadkoch.

14.08.2012 18:00, Lukáš "Under4" Kollár, Komentárov: 0

Dead Space 3 - preview

Dead Space 3 - preview

„Takto mal vyzerať Doom 3“, hovorilo sa, keď sa v roku 2008 objavil ašpirant na najdesivejší sci-fi herný zážitok s priliehavým názvom Dead Space. V roli futuristického mechanika Isaaca Clarka sa herná verejnosť popasovala s možno najnechutnejším vesmírnym živočíšnym druhom, aký mala kedy možnosť pozorovať. Fenomenálny úspech podľa očakávaní spôsobil príchod ďalšieho dielu s podobne nemalým ziskom. Bol by v tom čert, keby sa nakoniec z Dead Space nevykľula trilógia. Autori teda nezanechali značku po druhej časti a usilovne pripravujú tretie pokračovanie tohto sci-fi „hororu“.

17.07.2012 17:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

Resident Evil 6 - prvé dojmy z hrania

Resident Evil 6 - prvé dojmy z hrania

Niet pochýb o tom, že nový diel Resident Evilu je mimoriadne očakávaným titulom a aj keď sme sa v priebehu posledných mesiacov dočkali hneď niekoľkých gameplayov, stále sme akosi nemali predstavu o tom, ktorým smerom sa vlastne šestka vydá. Bude to tradičný survival horor na štýl pôvodných častí, alebo nás čaká priamočiarejšia akcia, typická skôr pre Resiho 4, resp. 5? Nuž, dnes, po opätovnom dokončení exkluzívneho X360 dema, do ktorého sme sa ako majitelia capcomáckej Dragon´s Dogmy zapojili, už máme v uvedenej veci viac menej jasno. Resident Evil 6 totižto nebude len úzko profilovanou žánrovkou, ale mixom toho najlepšieho, čo táto sága priniesla. Možno to teraz v textovej forme neznie až tak cooloshne, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať, avšak naše skúsenosti hovoria jasnou rečou - pokračovanie bude pecka a preto si istotne zaslúži, aby sme sa mu pozreli detailnejšie na zúbok.

12.07.2012 17:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0

Crysis 3 – Honba za odplatou

Crysis 3 – Honba za odplatou

Sľúbená pondelková premiéra v súvislosti s technologicky vyspelou first-person akciou Crysis je tu a nemecký Crytek v spolupráci s EA s radosťou predstavujú a oficiálne potvrdzujú už minulý týždeň načrtnutý tretí diel, ktorý sľubuje byť „najväčším blockbustrom budúcej jari“.

16.04.2012 22:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 1

Amnesia: A Machine For Pigs – preview + interview

Amnesia: A Machine For Pigs – preview + interview

Nezávislý tím Frictional Games sa po obrovskom úspechu Amnesie opäť vracia do tohto desivého univerza, aby nám predostrel osud ďalšej postavy čeliacej svojim najhorším predstavám. Druhý diel nesie názov A Machine For Pigs a okrem spomínaných Švédov na ňom spolupracujú skúsení autori indie záležitosti Dear Esther. Inými slovami, výborná dvojica na to, aby sme si nachystali aspoň jedny trenky navyše.

07.04.2012 15:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 1

Far Cry 3 – preview

Far Cry 3 – preview

V krutých mrazoch, ktoré naše územie v posledných dňoch sužujú, je predstava slnkom zaliatych pláží a nepreniknuteľných dažďových pralesov veľmi lákavá (rovnako ako výjav zasneženej krajiny v letných tropických teplotách). Asi práve preto pohľad na nový cinematic trailer z pripravovaného tretieho Far Cry tak rozprúdil vášnivé debaty medzi širokou verejnosťou. A čo sa o hre vie, okrem toho, že Ubisoft opäť dokázal, že by sa od neho malo učiť nejedno štúdio robiť tak technicky prepracované a pútavé videá?

18.02.2012 12:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 1

Mass Effect 3 - prvé dojmy z hrania

Mass Effect 3 - prvé dojmy z hrania

Len prednedávnom sme si do detailov zhrnuli, čo nám prinesie tretí diel ságy Mass Effect a dnes sa k nemu vraciame. Bioware totiž dodržalo svoje slovo, že nám na sviatok zaľúbených predloží dlho očakávanú demoverziu. Ak ste ju ešte nestiahli a neužili si túto návnadu na vlastnej koži, pokúsime sa vám zhrnúť naše dojmy z nej.

15.02.2012 15:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

Alan Wake's American Nightmare - preview

Alan Wake's American Nightmare - preview

Alan Wake to nikdy nemal ľahké. Jednak sa romantická dovolenka v mestečku Bright Falls na severe USA s manželkou Alice premenila na hotové peklo, kde si ich podali jeho najtemnejšie vízie (čo je pri spisovateľovi hororov pomerne dosť veľký problém), na druhej strane o toto rozhodne pozoruhodné dobrodružstvo prekvapivo mnoho hráčov neprejavilo záujem. A to sa zas nepozdávalo vydavateľovi Microsoft Games, ktorý do projektu nalial celkom slušný balík peňazí...

14.02.2012 20:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

The Last of Us - preview

The Last of Us - preview

Staré známe príslovie hovorí, že napriek všetkému si každý z nás niekde v hĺbke svojej duše tajne želá zombie apokalypsu. No teda, možno to nie je staré, ani známe a už vôbec nie príslovie, ale (nielen) moderná popkultúra sa bez nemŕtvych bytostí bažiacich po obsahu našich lebiek nezaobíde. A výnimku v tomto prípade netvoria ani vývojári zo svetoznámeho štúdia Naughty Dog, ktorí po zavŕšení skvostnej trilógie Uncharted nezaspali na vavrínoch a predložia nám vlastný pohľad na túto dnes už pomerne otrepanú tému.

12.02.2012 16:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

The Darkness 2 – prvé dojmy z hrania

The Darkness 2 – prvé dojmy z hrania

Zabudnúť na hriechy minulosti zvykne bývať ťažké. Svoje o tom vie aj Jackie Estacado, ktorého, chudáka, kedysi postihla samotná Temnota. Napriek tomu, že prekliatie svojho rodu dokázal na čas potlačiť, zlo a chuť zabíjať v ňom opäť ožívajú v pokračovaní akcie The Darkness. Jej nesporné kvality sme vďaka hrateľnej ukážke na vlastnej koži okúsili aj my.

05.02.2012 14:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 0

Mass Effect 3 - preview

Mass Effect 3 - preview

Spisovatelia sci-fi, filmoví scenáristi, herní vývojári, či kopa anonymných fantastov, tých všetkých spája jedna predstava, že vesmír je nepokojné miesto, kde číhajú hrozby, také nepredstaviteľné, že aj islamské opisy pekla pri nich vyznievajú, ako rozprávky pre malé deti. Ale tam, kde striehne nebezpečenstvo, sú samozrejme vždy aj hrdinovia, ktorí sú pripravení s ním bojovať a nevzdajú sa za žiadnu cenu.

31.01.2012 16:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

Kingdoms of Amalur: Reckoning - prvé dojmy z hrania

Kingdoms of Amalur: Reckoning - prvé dojmy z hrania

Nebudem chodiť okolo horúcej kaše a rovno to z fleku napíšem - Kingdoms of Amalur bude bomba. Open-world fantasy RPG, ktoré je vo vývoji už pekných pár rokov, sa totižto pred pár dňami predstavilo svojim fanúšikom v parádnej demo podobe, ktorá na dnešné pomery naozaj nemá obdoby.

25.01.2012 12:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0

Hitman: Absolution - preview

Hitman: Absolution - preview

Ak máte možnosť, rýchlo zatiahnite žalúzie, utesnite okná, reťazami zaistite dvere. Z bytu vychádzajte len v absolútnej nutnosti, stýkajte sa len s ľuďmi, ktorých dobre poznáte a nemôžete si ich v žiadnom prípade pomýliť. Vyhýbajte sa veľkým priestranstvám, ale aj malým zastrčeným uličkám. Najlepšie by bolo, keby ste rovno začali písať závet. Prečo toľká panika? Codename 47 sa totiž vracia.

27.09.2011 17:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

Coraabia – prvé dojmy z hrania

Coraabia – prvé dojmy z hrania

V utorok (20. 9.) sme sa aspoň na chvíľu zas preniesli do úplne iného sveta, pomohli nám v tom ľudia z vývojárskeho štúdia ARK8. Na svet sa totižto chystá česká online kartová hra Coraabia a my sme dostali príležitosť sa zúčastniť akcie, ktorú si pre nás prichystali. Priestory, kde sa akcia konala, boli výborne zvolené, spodné podlažie Cross clubu, ktorý je plný technických serepetičiek a podobných futuristických vecí dokonale ladili s tematikou hry. Vchod do klubu ste si nemohli s ničím spliesť, hneď pri vchode čakala jedna z príšer, tá nás privítala a poslala ďalej, dokonca myslím, že to bolo v coraabčine. Následne nám ďalšia príšera zavesila na krk novinársku kartičku a mohli sme sa naplno ponoriť do skvelej atmosféry.

22.09.2011 13:00, Daniel "LordDan" Hujo, Komentárov: 0

BioShock Infinite - preview

BioShock Infinite - preview

Keď sa jeden z najúspešnejších herných vývojárov pustí do pokračovania jeho najúspešnejšej hry, rozprúdi to herným svetom vlnu očakávania, nadšených diskusií, polemiky, ale aj skepticizmu. A to platí pre tretí diel série Bioshock do bodky. Ken Levine je celebrita, ktorá sa od tichého zamestnanca veľkého štúdia prepracovala na duchovného otca myšlienkovo najhlbších FPSiek a svoje vízie nám opäť predkladá v podobe, o akej môžu ostatní len snívať a ticho závidieť.

03.09.2011 18:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0
Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012