Preview / prvé dojmy

Warhammer 40,000: Space Marine - prvé dojmy z hrania

Warhammer 40,000: Space Marine - prvé dojmy z hrania

“Victory needs no explanation; defeat allows none."

25.08.2011 18:00, Richard „Gulath“ Bojničan, Komentárov: 0

Risen 2: Dark Waters - preview

Risen 2: Dark Waters - preview

Skupina herných bardov vystupujúca pod menom Piranha Bytes sa opäť rozhodla, že nám chce porozprávať príbeh. Príbeh, ktorý rozčerí temné vody morí a vyvolá vietor prinášajúci nové zážitky pre večne hladných RPG hráčov.

11.08.2011 18:00, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 0

Aliens: Colonial Marines - preview

Aliens: Colonial Marines - preview

Hudson kričí "Game over maaan!" a ja sa cítim ako v siedmom nebi. Blu-ray verzia Votrelcov mi práve naservírovala doslova nadčasovú akčnú scénu a rozdýchavam to tak, ako keď som ju videl po prvý krát, ešte z nejakej ošarpanej VHSky. Holt, Cameronovi Aliens nestarnú. Síce už niektoré trikové scény vykazujú drobné ohlodanie zubom času (hlavne prílet na LV-426), avšak v parádnom 1080p a s brilantným zvukom formátu DTS HD-MA ("len" brilantným preto, lebo pred tým som pozeral zvukovo masakrálneho Trona) je zážitok zo sledovania tejto sci-fi akčnej legendy prakticky totožný s tým, čo zažívali naši rodičia v časoch, kedy táto nestarnúca filmová klasika prvý krát udrela do kín.

02.08.2011 15:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 3

Off-Road Drive – prvé dojmy z hrania

Off-Road Drive – prvé dojmy z hrania

Sľuby sa sľubujú, čerti sa radujú. Jeden sľúbený článok o hrách z produkcie 1C Company sme vám už priniesli (nájdete ho TU) a teraz prišiel čas aj pre druhú hru. Ďalším pánom na holenie, ktorý pár posledných dní zamestnával naše procesory a ruky sa volá Off-Road Drive. Občas sa stáva, že sú autori hier natoľko lucídni, že pomenujú hru názvom, ktorý vysvetlí všetko sám. Ja len dodám 4x4 a krásny výhľad.

28.07.2011 15:00, Daniel "LordDan" Hujo, Komentárov: 0

Silent Hill: Downpour - preview

Silent Hill: Downpour - preview

Hmlou zahalené mestečko Silent Hill vydá už koncom tohto roka svoje ďalšie tajomstvá. Očakávania tuzemských fanúšikov tejto nestarnúcej hororovej série sú znásobené aj vďaka tomu, že najnovší prírastok s podtitulom Downpour sa kutí len kúsok od slovenských hraníc, v moravskej metropole, Brne. Nastal čas dať si skúšobný výlet do nástrahami preplneného Silent Hillu, v ktorom váš krik zaručene nikto nezačuje...

19.07.2011 20:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 3

Men of War: Vietnam – prvé dojmy z hrania

Men of War: Vietnam – prvé dojmy z hrania

Tak ako sme už písali, plníme, čo sme sľúbili a prinášame vám naše dojmy z pripravovaného pokračovania známej série Men of War. To nám do rúk zverili priamo ľudia z 1C Company, ktorý majú tento počin na starosti. Hru sme si teda prešli a ako na nás zapôsobila?

14.07.2011 20:00, Daniel "LordDan" Hujo, Komentárov: 0

Assassin's Creed: Revelations - preview

Assassin's Creed: Revelations - preview

5. mája 2011 nadišiel okamih pravdy. Ubisoft svetu oficiálne odhalil ďalší, v poradí už štvrtý diel série Assassin's Creed, čomu predchádzali štyri záhadné indície, ktoré sa postupne objavovali pred zrakmi hráčov na Facebooku a do svojho víru strhávali stále viac a viac často až nesúvisiacich udalostí. Z tohto mixu napokon vznikol Revelations, záverečný diel, ktorý ukončí trilógiu florentského zabijaka Ezia. Koniec celej série to však vonkoncom nie je...

13.07.2011 20:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 4

Metro: Last Light – Späť do moskovského metra!

Metro: Last Light – Späť do moskovského metra!

Ukrajinské štúdio 4A Games minulý rok mnohých doslova prekvapilo svojim first-person debutom Metro 2033. Hra, vychádzajúca z knižnej predlohy ruského spisovateľa Dmitryho Glukhovskeho, sa dočkala vrelého prijatia u hráčov, ktorých očarilo precízne vizuálne spracovanie spoločne s dychberúcim a mrazivým príbehom zasadeným rovno pod moskovskú metropolu. Komu jeden výlet do skazami a nástrahami preplneného metra nestačil, môže sa začať tešiť na pokračovanie, ktoré sa oficiálneho oznámenia dočkalo len pred niekoľkými hodinami!

01.06.2011 00:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 5

Prey 2 - preview

Prey 2 - preview

Prey 2 má so svojim predchodcom spoločné iba meno - aspoň k takému záveru došli návštevníci prvej verejne prezentácie titulu, ktorá sa odohrala počas nedávneho Bethesda BFG 2011 eventu...

19.04.2011 15:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0

Mortal Kombat - prvé dojmy z hrania

Mortal Kombat - prvé dojmy z hrania

Mortal Kombat je nehynúca klasika. Ak tak dobre počítam, tak k dnešnému dňu sa objavilo už 8 inkarnácií tejto populárnej bojovky, avšak ako ukazujú ohlasy zo strany fanúšikov, iba prvá trilógia sa právom honosí označením “legenda“. Je to možno dané tým, že v dobe vydania prvých troch dielov neboli autori tak nakazení komercionalizmom, ako je tomu teraz a hru tvorili predovšetkým pre potešenie hráčov – a nie pre potešenie akcionárov, ktorí by pre kvalitnejší žvanec chleba kľudne znásilnili značku do takej podoby, žeby ju nespoznala ani vlastná mater, v tomto prípade teda prvotní herní “návrhári“ série.

30.03.2011 18:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 4

SHIFT 2: Unleashed – prvé dojmy z hrania

SHIFT 2: Unleashed – prvé dojmy z hrania

Neubehli ani celé dva roky a keďže obchodná politika väčšiny veľkých herných vydavateľov je nastavená na dvojročný recyklačný cyklus značiek, valí sa na obrazovky našich monitorov a televízorov pokračovanie známej závodnej série Need for Speed - Shift 2: Unleashed (tentokrát však už bez toho NfS v názve). Dátum vydania sa nebezpečne priblížil a tak pre nás opäť spoločnosť Electronic Arts pripravila akciu, aby sme si hru vyskúšali, no a my sme neodmietli a môžeme vám priniesť naše dojmy, ako na nás hra zapôsobila.

13.03.2011 15:00, Daniel "LordDan" Hujo, Komentárov: 0

Dragon Age 2 - finálne preview

Dragon Age 2 - finálne preview

Na príchod pôvodného Dragon Age: Origins sa čakalo dlhých päť rokov, na sequel sa však čaká len dva. Mnohí teda môžu mať oprávnené obavy, či je to na prepracované RPG dosť. Demo nám poskytlo malú ochutnávku a spoločne s ďalšími prezentovanými materiálmi si tak môžeme spraviť aspoň malý obrázok o tom, ako bude vyzerať plná hra.

07.03.2011 13:00, Patrik "Rusty Nail" Barto, Komentárov: 6

Total War: Shogun 2 - prvé dojmy z hrania

Total War: Shogun 2 - prvé dojmy z hrania

Je ťažké uveriť, že je to už 11 rokov, čo na nás štúdio Creative Assembly chrlí tituly pod značkou Total War a je rovnako ťažké uveriť, že aj napriek tomu, že v nich ide prakticky stále o to isté, neustále sa stretávajú s rovnakým nadšením rovnako u hráčov aj u kritiky. Po fiasku s postapokalyptickou stratégiou Stormrise sa zdá, že vývojári už ani iný produkt vytvoriť nevedia. Tentoraz sa séria vracia tam, kde v roku 2000 začala, teda do veku, keď bol mier v Japonsku neznámym pojmom.

18.02.2011 13:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 11

L.A. Noire – Pocta všetkým detektívkam

L.A. Noire – Pocta všetkým detektívkam

So 40. rokmi minulého storočia je spojených množstvo viac či menej závažných udalostí, ktoré sa naveky zapísali do histórie. Najväčšie „zásluhy“ na tom mala druhá svetová vojna, z ktorej sa celý svet len veľmi ťažko spamätával. Hoci medzi najpostihnutejšie oblasti patrila zväčša Európa, ani za veľkou mlákou si nikto nemohol ísť bezstarostne a hlavne bezpečne užívať svoj vlastný americký sen. O tom, čo sa počas týchto rokov, kedy sa svet usporadúval do pôvodného stavu, odohralo, vás oboznámi novinka z dielní mladého štúdia Team Bondi. Sekunduje mu však omnoho zvučnejšie meno – Rockstar Games.

16.02.2011 13:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 0

Homefront – prvé dojmy z hrania

Homefront – prvé dojmy z hrania

Ako už iste mnohí z vás tušia, najmä tí, ktorí počúvali náš podcast, alebo tí, čo poctivo kontrolujú našu facebookovskú stránku, dostali sme od spoločnosti Comgad príležitosť, zahrať si veľmi očakávanú akciu od Kaos Studios Homefront. Vydanie hry je plánované až na druhú polovicu marca, konkrétne na 18., avšak my sme nezaváhali a pozvánku na hranie sme naplno využili.

13.02.2011 12:00, Daniel "LordDan" Hujo, Komentárov: 1

Black Mirror 3 / Posel Smrti 3 - preview

Black Mirror 3 / Posel Smrti 3 - preview

Už je to osem rokov, odkedy sme po prvý krát vstúpili na pôdu zámku Black Mirror. Netušiac o tajomstvách, ktoré tamojšia história skrýva sme sa pustili do vyšetrovania záhadných vrážd, len aby sme zistili, že je za nimi viac než nejaký vraždiaci maniak. Príčina toho, čo sa dialo siahala ďaleko do minulosti, do dôb začiatkov rodu Gordon a stavby rodinného zámku. Prvý Posel Smrti bol v našich končinách obrovský úspech, keďže v tej dobe sa tu propagovali adventúry ako Polda či Horké Léto. Neboli to síce zlé hry, to ani zďaleka, ale chýbalo tu niečo vážnejšie.

12.02.2011 12:00, Patrik "Rusty Nail" Barto, Komentárov: 0
Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012