Všetky články

Zhrnutie 4. herného týždňa

Zhrnutie 4. herného týždňa

V minulom týždni debutovali prvé gameplay zábery z Dead Island: Riptide, hlavná expanzia pre open-world RPGčku Dragon’s Dogma poodhalila svoje detaily, predstavila sa Zlatá Edícia populárnej stratégie Total War: Shogun 2, vyšiel aj posledný prídavok pre Max Payne 3.

30.01.2013 00:00, Redakcia, Komentárov: 0

Zhrnutie 3. herného týždňa

Zhrnutie 3. herného týždňa

V plnej paráde sme predstavili ďalšiu hrateľnú frakciu v Total War: Rome II, na kauciu bola prepustená česká dvojica aktérov obvinených z údajnej špionáže, odhalil sa posledný prídavok k Max Payne 3, nechýbalo zhrnutie najočakávanejších hier tohto roka. Aj taký bol v poradí tretí týždeň.

23.01.2013 18:00, Redakcia, Komentárov: 0

Najočakávanejšie hry roka 2013

Najočakávanejšie hry roka 2013

Neprestávajúci prísun nových a dúfajme, že aj kvalitných herných titulov nepovolí ani v nasledujúcich 12 mesiacoch. Kto sa obával, že si kvôli „mayskej hrozbe“ nevychutná klenoty tohtoročného line-upu, môže si vydýchnuť. Rok 2013 je tu a spolu s ním aj prísľub nezabudnuteľných herných zážitkov a pravdepodobne aj veľkých zmien na poli digitálnej zábavy.

19.01.2013 22:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 3

Zhrnutie 2. herného týždňa

Zhrnutie 2. herného týždňa

Activision potvrdil prvý DLC balík pre Call of Duty: Black Ops II, seriál Sedem divov Crysis 3 pokračoval treťou časťou, predstavili sme vám multiplayer Tomb Raidera, nechýbal ani sľubovaný trailer k Cyberpunk 2077 a v neposlednom rade sa EA pochlapila limitovanou edíciou Dev-Team, určenou pre Dead Space 3.

15.01.2013 18:00, Redakcia, Komentárov: 0

2012 preč... 2013 vpred!

2012 preč... 2013 vpred!

Nový rok, nové začiatky a nové obzory. Človek do toho nového roka vždy hľadí s nádejou, že to čo sa pokazilo minule, bude v tom nasledujúcom roku akosi lepšie. Možno veselšie, menej temné a smutné. Platí to o životoch, platí to o hrách. Veď sa len obzrite a pozrite ako vám niektoré hry v roku 2012 rvali srdcia...

14.01.2013 00:01, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 0

Herný tablet Razer Edge ide do výroby

Herný tablet Razer Edge ide do výroby

Razer o svojom produkte Edge hovorí ako o najvýkonnejšom tablete na svete. Nahradí navyše aj počítač a hernú konzolu. Čo viac si priať?

13.01.2013 11:00, Lukáš "Under4" Kollár, Komentárov: 0

Nvidia na CES 2013 ukázala Project Shield

Nvidia na CES 2013 ukázala Project Shield

Predstavte si vkusne vyzerajúci handheld vyzbrojený zaujímavou konfiguráciou. Niečo podobné v týchto dňoch predstavila popredná spoločnosť Nvidia.

10.01.2013 10:00, Lukáš "Under4" Kollár, Komentárov: 0

Razer uvádza Sabertooth - gamepad pre Xbox 360

Razer uvádza Sabertooth - gamepad pre Xbox 360

Čím viac tlačidiel, tým viac herný ovládač pre Xbox 360? Asi áno, myslí si Razer.

06.01.2013 11:00, Lukáš "Under4" Kollár, Komentárov: 0

Far Cry 3

Far Cry 3

Tropické ostrovy  sa pre obyvateľa našich zemepisných šírok takmer vždy rovnajú vytúženému dovolenkovému raju. Rovnako to bolo aj v prípade Američana Jasona Brodyho, ktorý sa so skupinou súrodencov a priateľov vybral na nekonečnú párty v trópoch. Zabudnúť na každodennú realitu práce sa mu síce podarí, ale keby vedel, akým spôsobom k tomu dôjde, pravdepodobne by zostal pekne doma v Kalifornii.

04.01.2013 12:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

Cities in Motion 2 - The Modern Days

Cities in Motion 2 - The Modern Days

Popri jazde autobusom alebo električkou ste sa určite raz zamysleli nad dopravným podnikom, celkovým dopravným systémom alebo aspoň nad samotnou linkou, ktorou ste sa viezli. Fínske štúdio Colossal Order pre fanúšikov a obdivovateľov mestskej dopravy prichádza s už druhým mass-tranzitným simulátorom, ktorého podnázov sa nesie v znamení moderných dní.

03.01.2013 15:00, Lukáš "Malle324" Bryndziar, Komentárov: 0

The Walking Dead: Survival Instinct - preview

The Walking Dead: Survival Instinct - preview

Témy o zániku ľudskej rasy sú snáď čoraz obľúbenejšie, na prvých priečkach sa umiestňujú predovšetkým zombíci, ktorí zároveň budia strach i rešpekt. Kult rozkladajúcich sa chodiacich mŕtvol dostáva v posledných rokoch stále nové impulzy, príkladom je komiksová séria The Walking Dead od Roberta Kirkmana, ktorá dala vzniknúť rovnomennému seriálu a videohre. A keďže všetky jej podoby sa tešia náramnému úspechu, situáciu sa snaží využiť a čo-to vyťažiť aj Activision s titulom Survival Instinct, ktorý len prednedávnom ukázal svetu v plnej paráde.

29.12.2012 20:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 0

South Park: The Stick of Truth - preview

South Park: The Stick of Truth - preview

Tvorcovia animovanej série South Park spoločne s Obsidian Entertainment prichádzajú s ďalším 2D prekvapením, ktoré by sa malo pripísať k už vydaným South Park projektom ako Tenormans Revenge a Lets Go Tower Defense Play. V pripravovanom Stick of Thruth nás autori vtiahnu do napínavého RPG príbehu, kde sa vy ako prisťahovaný chlapec spoločne so známou štvoricou vydáte napospas diabolským nepriateľom ako napríklad krabom, profesorom Chaosom, pánom Slaveom, Ježišom alebo sa zúčastníte hromadnej bitky so stovkami charakterov. Príbeh Stick of Thruth by mal byť založený na epizóde The Return of the Fellowship of the Ring to the Two Towers, čomu naznačujú aj kostýmy postáv z obrázkov a traileru.

25.12.2012 20:00, Lukáš "Malle324" Bryndziar, Komentárov: 0

The Cave - preview

The Cave - preview

Spoločnosť Double Fine pod vedením úspešného producenta Rona Gilberta, tvorcu populárnej adventúry  Maniac Mansion, či série Monkey Island, sa tentoraz opäť vybrala dobrodružným smerom. Spoločne s Timom Schaferom, vedúcim výroby v spoločnosti LucasArts, sa pustili do tajomného sveta zložitej skladačky, ktorého podstatu tvorcovia ukryli v obrovských hĺbkach jednej jaskyne. Myšlienkou samotného tvorcu nápadu The Cave je, aby hráč vďaka siedmym rozličným postavičkám skúmal, rozmýšľal a napokon objavil údajný poklad. Gilbertovu predstavu pripravovanej adventúry viac priblížime v nasledujúcom preview.

24.12.2012 12:00, Lukáš "Malle324" Bryndziar, Komentárov: 0

Call of Duty: Black Ops 2

Call of Duty: Black Ops 2

Keby nám pred piatimi rokmi, keď sa objavil legendárny štvrtý diel Call of Duty, povedali, že séria bude pokračovať každým nasledujúcim rokom, asi by sme sa cítili mierne rozčarovaní a neubránili sa úvahám, či sa skvelej hrateľnosti jednoducho neprejeme. Keď sa ale pozrieme na štatistiky predajnosti, kde by sa každý nový diel mohol zapísať do Guinessovej knihy rekordov, širokú verejnosť pravdepodobne takéto obavy ani prinajmenšom nesužujú. A najskôr je jej takisto jedno, či za novým dielom stojí Infinity Ward, Treyarch alebo ktokoľvek iný. Značka jednoducho predáva a tak skoro sa s ňou rozhodne nerozlúčime.

22.12.2012 20:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

Fable: The Journey

Fable: The Journey

Lionhead nás už po štvrtýkrát pozýva do sveta Albionu, aby vyrozprával ďalšie rozprávkové dobrodružstvo, na ktoré si tento raz vystačíme celkom bez ovládača - Fable The Journey totiž prichádza ako spin-off exkluzívne pre pohybovú perifériu Kinect. Máme tu ďalšiu revolúciu?

16.12.2012 21:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 0

Nuclear Union - Keby niet konca studenej vojny

Nuclear Union - Keby niet konca studenej vojny

Pokiaľ ste sa nezamýšľali nad pokračovaním studenej vojny, štúdio 1C Company nám v pripravovanom diele značne inšpirovanom Falloutom, či Metrom 2033 priblíži, aké by mal vtedajší konflikt následky v modernom, sovietskom Rusku. Nuclear Union je akčná RPG z pohľadu 3-tej osoby v postapokalyptickom svete, kde práve ZSSR ako jediné prežilo následky studenej vojny. Tvorcovia nás vtiahnu do súčasného roku 2012, kde by sme mali čeliť dopadom jadrových vojen a nezmenených politických režimov od roku 1962. Konflikty poznamenali svet natoľko, že určitú časť svojho života musíte prežiť v diere neďaleko zdevastovanej Moskvy, v meste Pobedograd – Victory City.

15.12.2012 13:00, Lukáš "Malle324" Bryndziar, Komentárov: 0
Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012