Všetky články

Crysis 3

Crysis 3

Nastal čas posledný raz navliecť nanooblek a spasiť svet. Séria Crysis, ktorá zostane navždy v srdciach hráčov zapísaná ako graficky dokonalá pastva pre oči, sa uzatvára a aj napriek faktu, že pred pár rokmi by si Crytek smerovanie celej série predstavoval zrejme celkom inak, vyvrcholenie je to viac než dôstojné.

10.03.2013 12:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 2

GAME EXPO 2013 – Najväčšia herná výstava na Slovensku

GAME EXPO 2013 – Najväčšia herná výstava na Slovensku

GAME EXPO 2013 je 5. ročník medzinárodnej výstavy počítačových, kartových a stolových spoločenských hier organizovaný pod záštitou Hernej Aliancie Slovenska. GAME EXPO 2013 sa uskutoční 15.-17.marca 2013 v Istropolise, Trnavské mýto 1 v Bratislave.

06.03.2013 15:00, Daniel "DanKanFan" Kaničar, Komentárov: 0

Zhrnutie 9. herného týždňa

Zhrnutie 9. herného týždňa

Ubisoft potvrdil vývoj Assassin's Creed IV, tešili sme sa z nových informácií o treťom Zaklínačovi, Nintendo Wii Mini zavíta aj na starý kontinent, pripomenuli sme aj známu Varovu bitku z Total War: Rome II.

06.03.2013 14:00, Redakcia, Komentárov: 0

GRID 2 - preview

GRID 2 - preview

Po prvotnom titule Race Driver: GRID, ktorý si odniesol vlnu pozitívnych reakcií s narážkami hlavne na kvalitný jazdný model, deštrukciu a množstvo vozidiel sa štúdio Codemasters  rozhodlo v kvalitných racingovkách pokračovať. V poradí už druhý titul tvoriaci závodnú sériu sa opäť nesie v znamení rýchlych vozidiel s množstvom populárnych tratí po celom svete, s cieľom v hráčovi vzbudiť ešte viac než radosť z prvého miesta. Zhrňme si, či tie 4 roky vývoja stáli za to a aký pravdepodobný efekt už 31. mája prinesú.

05.03.2013 17:00, Lukáš "Malle324" Bryndziar, Komentárov: 0

GamesWeb ON Air - 9. časť

GamesWeb ON Air - 9. časť

Nová generácia klope na dvere. Deviaty diel GamesWeb ON Air je tu a spolu s ním aj zhrnutie poznatkov o PlayStation 4, vrátane predstavenia launch titulov. Nechýba ani súťaž o skutočný next-gen kúsok Crysis 3!

04.03.2013 08:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 66

Aliens: Colonial Marines

Aliens: Colonial Marines

Každému hernému fanúšikovi, ktorý nejakú tú dobu už dianie v tomto odvetví sleduje, musí byť jasné, že sľuby vývojárov a hlavne vydavateľov ohľadne ich pripravovaných titulov sú, priznajme si to, vo veľkej väčšine prípadov dosť plané. Súvisí to aj s reálne nenaplniteľnými očakávaniami, ktoré so sebou prináša skutočnosť, že mnoho ľudí nerozumie neveľmi transparentnému procesu vývoja hier. Obmedzenia v technológiách sú ešte stále nezanedbateľným dôvodom, prečo nie je vždy možné priniesť očakávaný titul v podobe, v akej si ho cieľové publikum a aj nadriadení predstavovali. Horšie však je, keď váš titul nemá za cieľ predviesť žiadne prevratné, doteraz nevidené, aspekty a tie osvedčené, čo ponúka, sľubuje zapracovať do kvantami fanúšikov zbožňovaného univerza, no vo výsledku sa ukáže, že išlo iba o reklamnú masáž alebo tím autorov nemal poňatia, na čom to vlastne pracuje.

26.02.2013 15:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

Predstavenie PlayStation 4

Predstavenie PlayStation 4

Po polnoci už 21. februára väčšina developerov, hráčov a novinárov upriamila pozornosť na PlayStation Meeting 2013, na ktorom po mesiacoch napätia mala byť predstavená konzola novej generácie - PlayStation 4. Celková atmosféra sa niesla v znamení toho, že sa konečne dočkáme finálneho dizajnu next-gen platformy, no akosi k tomu nedošlo. 2-hodinový program naplnilo množstvo oficiálnych ohlásení, zverejnenie herných trailerov a k slovu sa dostala aj PS4 konzola, ktorú SONY priblížilo len  „papierovo”.

23.02.2013 19:00, Lukáš "Malle324" Bryndziar, Komentárov: 0

Dead Space 3

Dead Space 3

Technologický vývoj ľudstva napreduje v posledných rokoch exponenciálne, a preto niet divu, že prognózy do budúcnosti, v ktorých človek osídľuje okolité nebeské telesá, získavajú čoraz reálnejšie kontúry. Dosiahnutie planét mimo našej slnečnej sústavy však stále patrí skôr do sci-fi literatúry, kinematografie, videohier... Napodiv je táto téma, ktorá by mala autorom dávať možnosť naplno využiť potenciál ich predstavivosti, často zviazaná mnohými klišé. Nemyslíme tým samozrejme, že by si mali sci-fi tvorcovia vymýšľať koncepty, ktoré popierajú fyzikálne zákony (technológia v kvalitnom sci-fi by mala byť vždy teoreticky uskutočniteľná), ale napríklad v návrhu mimozemského života sa často opakujú stereotypné bytosti, spoločnosť je príliš podobná tej dnešnej atď. Dead Space nie je výnimkou a ani sa tým veľmi netají, ide skôr o poctu velikánom tohto žánru, dostatočne obľúbenú na to, aby nám servírovala už tretí diel.

22.02.2013 18:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

GamesWeb ON Air - 8. časť

GamesWeb ON Air - 8. časť

Po niekoľkomesačnej pauze sa GamesWeb ON Air vracia a spolu s ním aj závan noviniek, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť. Nový rok totižto v novinkovej náloži začal poriadne zhurta, čoho dôkazom je aj ôsmy diel našej hernej relácie.

19.02.2013 12:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 0

Gen-Next

Gen-Next

Schválne, kto si ešte pamätá to veľké haló z nasledujúcej generácie herných strojov? Bolo to niečo tak veľké, tak všade vyzdvihované, že sa tomu nešlo nijako vyhnúť. Ani keď ste boli zarytý PC hráč. Všetko to veľké – húúúúú – aké super hry nám nová generácia prinesie. Medzi nami, nič moc, ale...o tom to celé nie je.

18.02.2013 22:47, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 0

Zhrnutie 6. herného týždňa

Zhrnutie 6. herného týždňa

Uplynulý týždeň bol vskutku bohatý na herné zaujímavosti. Predstavili sme vám tretieho Zaklínača, priblížila sa Assassin’s Creed III DLC trilógia Tyranny of King Washington, isté špekulácie potvrdili vývoj nového Wolfensteinu. Zhrňte si spoločne s nami v poradí šiesty herný týždeň.

13.02.2013 11:00, Redakcia, Komentárov: 0

Dragonborn – The Elder Scrolls: Skyrim DLC

Dragonborn – The Elder Scrolls: Skyrim DLC

Viete, na ktorý diel série Elder Scrolls rado spomína množstvo ľudí? Morrowind. Majú na to množstvo dôvodov. Jedným z nich je však unikátnosť celého prostredia, výtvarnej stránky hry a kultúry, ktorú autori pre tento kút sveta stvorili. Všade inde je to zaujímavá variácia na klasickú západnú fantasy, v Morrowinde to však bolo iné. Možno práve pre ten kúsok nostalgie, pre tie farby tvorivosti, sa Bethesda rozhodla umiestniť svoje ďalšie rozšírenie na chladný ostrov Solstheim. Opäť.

12.02.2013 20:00, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 0

LEGO City Undercover - preview

LEGO City Undercover - preview

Nie je to tak dlho, čo sme sa hrávali s LEGOm. Preto spoločnosť TT Fusion opäť využila potenciál populárnej skladačky a tentoraz to naservírovala v podobe open-worldu, v štýle tak trocha pripomínajúcom 18+ Grand Theft Auto, kde si zahráme na tej správnej strane zákona za “akčného” policajta Chasa McCaina. Načo skladať drahé stavebnice LEGO City a zbytočne tým zabíjať využiteľné miesto v byte (česť čitateľom žijúcim v rodinných domoch a haciendách). Poďme si zosumarizovať, aké informácie ohľadom exkluzívneho Wii U titulu máme, ktorého sa dočkáme už o necelý mesiac.

10.02.2013 18:00, Lukáš "Malle324" Bryndziar, Komentárov: 0

Zhrnutie 5. herného týždňa

Zhrnutie 5. herného týždňa

Rockstar sa ospravedlnil za odloženie vydania Grand Theft Auta V, oficiálne sme predstavili akciu Killzone: Mercenary, spoznali sme predobjednávkové bonusy pretekov GRID 2, nechýbala ani piata epizóda Siedmich divov Crysis 3. Aj s týmito správami vás pohostil uplynulý herný týždeň.

05.02.2013 17:00, Redakcia, Komentárov: 0

Ako znie hra?

Ako znie hra?

Dobrá otázka. Rôzne odpovede. Množstvo odpovedí by však smerovalo k podivným zvukom vyjadrujúcim streľbu, výbuchy a hrôzostrašné výkriky násilia. Možno. Veľmi pravdepodobne. Poznáte to, také to bada-bum, čvacht, ratatata-tresk. A kopec rôznych zvukov obsahujúcich písmenká š a ž, ktoré sa pokúšajú napodobňovať nálety a iné zaujímavé činnosti väčšinou spojené s umieraním. Také wakawakawaka je v podstate tiež násilie, ale na pilulkách.

04.02.2013 22:05, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 0

Dawnguard - The Elder Scrolls: Skyrim DLC

Dawnguard - The Elder Scrolls: Skyrim DLC

Spomienky snehom zaviate. Dovahkiin zrazil na kolená draka čo sa chystal zožrať svet. Teraz sa len túla po šírych krajoch Skyrimu. Tu vyčistí hniezdo bandy lupičskej, tam pomôže so strateným šperkom. Často však rozmýšľa, o úlohách, ktorého ho možno ešte len čakajú. Často hľadí z Hrdla sveta unášaný spomienkami na svet zvaný Tamriel.

01.02.2013 14:00, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 1
Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012