15.12.2012 13:00, Lukáš "Malle324" Bryndziar, Komentárov: 0
Nuclear Union - Keby niet konca studenej vojny

Nuclear Union - Keby niet konca studenej vojny

Pokiaľ ste sa nezamýšľali nad pokračovaním studenej vojny, štúdio 1C Company nám v pripravovanom diele značne inšpirovanom Falloutom, či Metrom 2033 priblíži, aké by mal vtedajší konflikt následky v modernom, sovietskom Rusku. Nuclear Union je akčná RPG z pohľadu 3-tej osoby v postapokalyptickom svete, kde práve ZSSR ako jediné prežilo následky studenej vojny. Tvorcovia nás vtiahnu do súčasného roku 2012, kde by sme mali čeliť dopadom jadrových vojen a nezmenených politických režimov od roku 1962. Konflikty poznamenali svet natoľko, že určitú časť svojho života musíte prežiť v diere neďaleko zdevastovanej Moskvy, v meste Pobedograd – Victory City.

NU1Podľa histórie roku 1962 sa napätie medzi Kubou a USA skončilo. Sovieti ustúpili a vyhlásili stiahnutie vlastných jadrových rakiet z komunistickej Kuby, čo Američania považovali za obrovské nebezpečenstvo. Podľa Nuclear Union kubánska raketová kríza rokom 1962 iba vyvrcholí, čo má za následok krutý vojenský konflikt medzi ZSSR a  USA. Amerika a Európa zostane zrovnaná so zemou po vlnách bombardovania, a množstvu vojenských operácií. My sa ocitáme v hlavnom meste Pobegrad 50 rokov po katastrofe. Bývalé malé mestečko nachádzajúce sa neďaleko moskovskej metropoly po sérii jadrových útokov rozkvitá, hlavne vďaka kvalitnému podzemnému tunelovému systému a jednoduchej orientácii. Kvalitná konštrukcia krytov zachránila väčšinu obyvateľstva, a tak sa im naskytla nová šanca budovať v absolútne novom a nechránenom svete. Nezvyčajný príbeh so zachránenými začína tu, pod zemou v Pobegrade.

Veľmoc ZSSR svoje symboly z obdobia pred 50-tych rokov nestratila, no ich ospevovaná moc a poriadok sa po jadrových útokoch značne narušila. V určitých oblastiach môžeme natrafiť na banditov potulujúcich sa po oblasti mimo dosahu vlády, ktorí svojimi činmi dávajú najavo, ako sa sovietsky štát radikálne zmenil. Na povrchu budeme mať česť spoznať aj množstvo zvierat zasiahnutých radiáciou, a v určitých neznámych oblastiach, aj trpiacich obyvateľov. Jednu kreatúru vývojári prezývajú ako mohutný Florozoid, ktorého budete môcť objaviť doslova kdekoľvek na povrchu. Výhodou je nehybnosť kreatúry, no pokiaľ sa pred vami nečakane objaví, nemáte šancu. V prvom rade na vás vystrekne neznámu tekutinu a následne vás “vcucne“ ako napríklad mäsožravá rastlina. Florozoid nie je jedinou nástrahou, ktorá vás v pobegradskej oblasti môže prekvapiť. Autori odporúčajú opatrné počínanie, všetko robiť s nadhľadom a hlavne sa nikde neponáhľať.

Hlavným hrdinom bude nepomenovaný sovietsky vojak, bývalý pilot, v spoločnosti ďalších dvoch členov. Nebudete mať síce možnosť doslova ovládať zvyšných dvoch, no vašimi skutkami a pravdepodobne aj rozkazmi ich budete môcť viesť. Príbeh Nuclear Union je postavený na vašich rozhodnutiach, kedy sa dej vyvíja na základe protagonistovej cesty, ktorú si volíte vy. Žiaľ, 1C zatiaľ detailnejšie neinformovalo ohľadom príbehu a vlastnostiach možného antagonistu.

Podľa autorov si v hernom svete možno všimnúť viac reálnejších prvkov ako v STALKERovi, či Metre. Farmári obrábajú pôdu, poprípade opatrujú dobytok, robotníci vynakladajú úsilie pri robotníckych prácach, príšery a zvieratá sa túlajú krajinou hľadajúc niečo pod zub, alebo sa len schovávajú, a unikajú pred väčšími nepriateľmi. Ľudia sa v novom svete spájajú, aby spoločne čelili následkom radiácie. Cieľom 1C je ohúriť hráča tak, aby sa ponoril do zvláštneho sveta napínavej adventúry.

Lokácie v Nuclear Union si nepredstavujte ako exotické pláže na Ibize, či Monaku. Dokonca ani nie ako zopár slovenských sídlisk, ktorých vzhľad tiež nestojí za potlesk. 50 rokov jadrovej vojny urobí z krajiny hotové peklo. Počas studenej vojny sa v pobegradskej oblasti začalo budovať a fungovať množstvo vojenských základní a humanitárnych centier. Avšak s príchodom rakiet sa to zmenilo a v súčasnosti ostalo len zopár zdevastovaných centier, v ktorých dochádza k najväčšiemu sústreďovaniu sa evakuovaných obyvateľov. V jednotlivých základniach si ľudia určujú vodcu, veliteľa, prevažne účastníkov USSR armády, ktorý by ich tam mali ustrážiť a naučiť žiť v novom svete. Zarya-5 je názov pre utajený komplex budov, ktorý bol vybudovaný v roku 2004. Údajne mala byť vedecko-inžinierskym centrom pobegradskej oblasti. Vedci v nej študovali stavbu rôznych anomálií a neznámych rastlín vyskytujúcich sa v širokom okolí. Následky bombardovania toto miesto kompletne zmenili. Tímy vedcov boli zavraždené a drahé technológie spoločne so vzácnymi anomáliami boli ukradnuté. Iba pár vyvolených, ktorí počas útokov vykonávali výskum v priľahlých bažinách prežilo. Vy NU2ako hráč budete mať možnosť prejsť sa ruinami starého komplexu, kde akurát tak natrafíte na pár krýs a potkanov.

Hráčom, ktorých hry takéhoto žánru naozaj bavia, a ktorí sú zároveň fanúšikmi série STALKER, Metra, či Falloutu, odporúčame, aby si to vyskúšali. 1C Company sa na našom webe spomínala už dvakrát. Majú za sebou populárne projekty ako Off-Road Drive alebo Men of War: Vietnam. Uvidíme, ako sa pohrajú s novým projektom, ktorého presný dátum vydania ešte nepoznáme.


Lukáš "Malle324" Bryndziar
viac článkov autora

Výrobca: Best Way
Distribútor: 1C Company
Vychádza na platformy: PC
Žáner: RPG
Dátum vydania:

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 0 / 10
(Hodnotení: 0)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012