Všetky články

Zľavy naše každodenné

Zľavy naše každodenné
Aký je ich hlavný význam?
23.07.2012 10:06, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 4

GamesWeb ON Air - 2. časť

GamesWeb ON Air - 2. časť

Druhá časť novej slovenskej hernej relácie GamesWeb ON Air sa pozrela na zúbok najväčšej geekovskej udalosti roka - Comic-Conu 2012. Opäť na ňom nechýbali ani zástupcovia videohier, ktorí okrem iného priniesli aj množstvo oznámení.

20.07.2012 10:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 3

Herný HW sumár 28. týždňa

Herný HW sumár 28. týždňa

Pár nových komponentov a jedna periféria v podobe herného headsetu. Tak znie ponuka 28. hardvér týždňa, ktorý si teraz pripomenieme.

18.07.2012 18:00, Lukáš "Under4" Kollár, Komentárov: 0

Dead Space 3 - preview

Dead Space 3 - preview

„Takto mal vyzerať Doom 3“, hovorilo sa, keď sa v roku 2008 objavil ašpirant na najdesivejší sci-fi herný zážitok s priliehavým názvom Dead Space. V roli futuristického mechanika Isaaca Clarka sa herná verejnosť popasovala s možno najnechutnejším vesmírnym živočíšnym druhom, aký mala kedy možnosť pozorovať. Fenomenálny úspech podľa očakávaní spôsobil príchod ďalšieho dielu s podobne nemalým ziskom. Bol by v tom čert, keby sa nakoniec z Dead Space nevykľula trilógia. Autori teda nezanechali značku po druhej časti a usilovne pripravujú tretie pokračovanie tohto sci-fi „hororu“.

17.07.2012 17:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

Príbeh ako na podnose

Príbeh ako na podnose

Niekedy je to škoda... Škoda keď hra má smer, má dobrý nápad a zaujímavé príbehové podhubie, ale schováva ho pred bežným hráčom. Nepustí ho k sebe a nedovolí mu plne si vychutnať svoju zvláštnu logiku. Obvykle to býva, keď autori nezvládnu tú časť, ktorú nazývame rozprávanie príbehu.

16.07.2012 15:10, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 2

Zhrnutie 28. herného týždňa

Zhrnutie 28. herného týždňa

GTA V ukázalo dvojicu nových záberov, chtiac-nechtiac sa potvrdil Battlefield 4, nový Black Ops a Medal of Honor lákal ďalším video materiálom, bývalí tvorcovia Stalkera predstavili hneď niekoľko obrázkov z nového titulu Survarium. Čítajte ďalej, minulý týždeň totižto toho ponúkol ďaleko viac!

16.07.2012 15:00, Redakcia, Komentárov: 0

The Walking Dead: Episode 2 - Starved For Help

The Walking Dead: Episode 2 - Starved For Help

Telltale Games nesklamalo a servíruje nám druhú epizódu svojho nového videoherného seriálu, inšpirovaného komiksovým The Walking Dead. Príbeh Leeho a ďalších preživších zombie apokalypsy je veľmi sľubne nakopnutý prvou epizódou a my sa môžeme pozrieť, či autorom neodošli dobré nápady a či úvodný diel neslúžil len na nalákanie ľudí na inak úplne nezaujímavú sériu. A to by sme im rozhodne nedarovali.

15.07.2012 12:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

The Walking Dead: Episode 1 - A New Day

The Walking Dead: Episode 1 - A New Day

Pri zamyslení sa, prečo sú dnes kráčajúce hnijúce mŕtvoly, požierajúce všetko živé, také populárne, nám napadá zopár dôvodov. Oproti moderným metrosexuálnym a trblietajúcim sa upírom (Bram Stoker sa isto v hrobe obracia), predstavujú ich rozkladajúce sa telá skutočnú hrozbu a nevykúzlia na tvárach posmievačný úškrn (alebo rovno záchvat smiechu). Ocitnúť sa v dave zosnulých, ktorých jediným zmyslom života (?) sú vaše vnútornosti, je pre mnohých desivou nočnou morou. A keďže ľudia sa radi boja, vyhľadávanie tejto tematiky nie je ničím prekvapujúce. Pre iných je pohľad na masakrovanie hôrd zombíkov, ktoré nepredkladá žiadne morálne dilemy, dostatočným odreagovaním. Dôkazom je široká fanúšikovská základňa komiksov The Walking Dead a rovnako pomenovaného seriálu. Komiksu sa chytilo štúdio Telltale Games a rozhodlo sa preniesť toto bezpochyby zaujímavé univerzum do hernej podoby.

14.07.2012 12:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 4

GamesWeb ON Air - 1. časť

GamesWeb ON Air - 1. časť

Dovoľujeme si predstaviť vám novinku z dielní GamesWeb.sk – pravidelný videotýždenník GamesWeb ON Air, ktorý bude prinášať to najpodstatnejšie z hernej oblasti uplynulého týždňa formou komentovaných videí. S pilotnou prvou časťou prichádza aj exkluzívna letná súťaž, ktorú si nenechajte ujsť!

13.07.2012 10:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 25

Resident Evil 6 - prvé dojmy z hrania

Resident Evil 6 - prvé dojmy z hrania

Niet pochýb o tom, že nový diel Resident Evilu je mimoriadne očakávaným titulom a aj keď sme sa v priebehu posledných mesiacov dočkali hneď niekoľkých gameplayov, stále sme akosi nemali predstavu o tom, ktorým smerom sa vlastne šestka vydá. Bude to tradičný survival horor na štýl pôvodných častí, alebo nás čaká priamočiarejšia akcia, typická skôr pre Resiho 4, resp. 5? Nuž, dnes, po opätovnom dokončení exkluzívneho X360 dema, do ktorého sme sa ako majitelia capcomáckej Dragon´s Dogmy zapojili, už máme v uvedenej veci viac menej jasno. Resident Evil 6 totižto nebude len úzko profilovanou žánrovkou, ale mixom toho najlepšieho, čo táto sága priniesla. Možno to teraz v textovej forme neznie až tak cooloshne, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať, avšak naše skúsenosti hovoria jasnou rečou - pokračovanie bude pecka a preto si istotne zaslúži, aby sme sa mu pozreli detailnejšie na zúbok.

12.07.2012 17:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0

Čo týždeň dal, čiže zhrnutie 27. týždňa v hernom svete

Čo týždeň dal, čiže zhrnutie 27. týždňa v hernom svete

Bývalý týždeň končiaci ôsmeho júla nás zaskočil oznámením FPSky The Walking Dead, oficiálne sa potvrdila stratégia Total War: Rome II a v neposlednom rade sme dali do pozornosti GamesWeb ON Air. O čo presnejšie ide sa dočítate v dnešnom týždennom zhrnutí.

12.07.2012 13:00, Lukáš "Under4" Kollár, Komentárov: 0

Herný HW sumár 27. týždňa 2012

Herný HW sumár 27. týždňa 2012

V dvadsiatom siedmom týždni sa predstavila kompaktná PC skrinka, herná myš s netradičným prídavkom a svoje vlastnosti nám prezradil aj nový GPU chladič.

11.07.2012 09:00, Lukáš "Under4" Kollár, Komentárov: 0

Vojna proti peklu práve vypukla!

Vojna proti peklu práve vypukla!
Ako bojovať s horúčavami, ktoré nás v týchto letných dňoch postihli?
09.07.2012 00:05, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0

Atypická myš s ventilátorom od Thermaltake

Atypická myš s ventilátorom od Thermaltake

Spotená ruka rozhodne na pôžitku z hrania nepridáva. Ako túto situáciu riešiť?

08.07.2012 13:00, Lukáš "Under4" Kollár, Komentárov: 3

Čo týždeň dal, čiže zhrnutie 26. týždňa v hernom svete

Čo týždeň dal, čiže zhrnutie 26. týždňa v hernom svete

Posledný júnový týždeň bol viac-menej potešujúci. Ak ste ho však nestihli pozorne sledovať, nasledovné zhrnutie herných noviniek je určené práve pre vás.

04.07.2012 12:00, Lukáš "Under4" Kollár, Komentárov: 0

Spec Ops: The Line

Spec Ops: The Line

Ďalšia z rady všedných 3rd person cover-based akcií. Asi tak nejako môže na bežného hráča zapôsobiť najnovší projekt nemeckého štúdia Yager, taktická záležitosť Spec Ops: The Line, ktorá hneď z kraja útočí na zmysly tak klišéovitým scenárom a gameplayom, až sa človeku spočiatku nechce veriť, že niečo tak zúfalo trápne a generické sa vôbec predáva za taký peniaz. V podstate je možné povedať, že pokiaľ nie ste dostatočne trpezliví a chcete byť hrou pohltení hneď od začiatku, radšej to s novým Spec Opsom neskúšajte. Autori totižto vcelku prekvapivo odhaľujú svoje najväčšie esá len veľmi pozvoľne, pričom až niekedy v polke hry naplno oceníte, že tento ich zjavne netradičný prístup k žánru, má svoje jasné pozitíva. Problém však nastáva v momente, kedy sa do všetkých tých náznakov originality montujú dizajnérske prvky, patriace skôr do kategórie béčkového braku. Čo mám pod tým na mysli? Tak to sa už dozviete z nasledujúcich riadkov.

03.07.2012 12:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 1
Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012