Všetky články

Dragon’s Dogma: Dark Arisen

Dragon’s Dogma: Dark Arisen

Možno jej chýbal ten povestný cit pre detail či perfekcionizmus západných AAA titulov, avšak pôvodná Dragon´s Dogma ponúkla fanúšikom RPGčiek presne to po čom túžili – atraktívny fantasy svet, skvelo vyvážené gameplay mechanizmy či výzvu, ktorú dnes možno nájsť skutočne len v stopovom množstve titulov. Ja sám som v hre utopil solídnych 20+ hodín takže rozhodne môžem potvrdiť, že spolu s druhým Zaklínačom ide o jedno z najlepších RPG, aké sa nám na hernej scéne za posledných pár rokov urodilo.

13.08.2013 12:00, Boris "Blade" Kirov, Komentárov: 0

GamesWeb ON Air - 13. časť

GamesWeb ON Air - 13. časť

Herná relácia GamesWeb ON Air je späť. Leto je v plnom prúde a uhorková sezóna doľahla aj na našu obľúbenú scénu videohier. Mánia okolo E3 však stále neustala a preto sme sa v najnovšom diely rozhodli pripomenúť si highlighty výstavy, ktorým bezpochyby kraľovali next-gen konzoly zo stajní SonyMicrosoftu. A samozrejme, nechýba ani pravidelná súťaž!

24.07.2013 20:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 0

Pár hier do dvojky

Pár hier do dvojky

Hry nikdy neboli a ani nie sú asociálnou záležitosťou. Možno, ale naozaj možno by sme to mohli tvrdiť o single player hrách, ale už len tým, že o nich píšeme, niečo naznačujeme. Každopádne, tento text nie je ani o singleplayeroch, ale ani o multiplayeroch. Určite si spomeniete na ten pocit, keď ste sedeli so svojím kamarátom či súrodencom za jednou klávesnicou a zabávali sa pri nejakom Bombermanovi, alebo niečom podobnom. Našťastie ani dnes nie sme o podobné hry ochudobnení a navyše sú hrateľné zadarmo a online. Napríklad na portáli Onlinovky.sk. Pozrime sa teda na 5 skvelých hier pre dvoch.

19.07.2013 16:00, Inzercia, Komentárov: 0

Saints Row IV – Maximálne šialenstvo?

Saints Row IV – Maximálne šialenstvo?

Kto by nechcel byť gangsta prezidentom a mať po boku gangsta osobných poradcov? Pritom sídliť v Bielom dome, vlastniť protileteckú kavalériu a kontrolovať celé USA? Všetky túžby prezidentovania si možno splniť v prichádzajúcom pokračovaní série – Saints Row, kde sa však môžeme rozlúčiť z nežným priebehom vládnutia. Zasadnutia fialového kabinetu nebudú jediným problémom, keďže do Steelportu zavítajú mimozemskí paraziti – Zenovia.

17.07.2013 20:00, Lukáš "Malle324" Bryndziar, Komentárov: 0

5 starých hier s nádychom nostalgie

5 starých hier s nádychom nostalgie

Kde sú tie časy, keď sa hry zmestili na diskety, všakže. A pritom, zaiste mi dáte za pravdu, dokázali ponúknuť kvantum zábavy a množstvo herných hodín. Je síce pravda, že už len s istou dávkou nostalgie a úsmevom na perách sa dnes môžeme pozerať na staré hry, ale na druhej strane, prečo sa občas nevrátiť v čase? Navyše, keď sú tieto hry prístupné prevažne online a zadarmo. Ak sa vám
nechce googliť, skúste rovno Stiahnut.sk.

11.07.2013 15:00, Inzercia, Komentárov: 0

The Crew - Spoločne za víťazstvom

The Crew - Spoločne za víťazstvom

Súčasťou prezentovaného obsahu Ubisoftu bol aj čerstvo ohlásený titul – The Crew. Spočiatku dokonalý predrenderovaný trailer tomu síce dodal šťavu, no bolo to až následné gameplay demo a obrovský divácky aplauz, ktoré potvrdili kvality ambicióznej online racingovky. Postrehy od redaktorov a hráčov, ktorí si hru na E3 konferencii vyskúšali, priblížime v nasledujúcom preview.

09.07.2013 12:00, Lukáš "Malle324" Bryndziar, Komentárov: 0

Metro: Last Light

Metro: Last Light

Život v postapokalyptickom prostredí je extrémne vďačnou témou spisovateľov, filmárov a samozrejme aj herných tvorcov. Z akéhosi prapodivného dôvodu je veľmi príťažlivá pre široké spektrum konzumentov modernej popkultúrnej produkcie. Či už ľudstvo zdecimoval smrtiaci vírus, mimozemšťania alebo nukleárna vojna, museli by ste byť skutoční lajdáci, aby ste tento scenár nepodali dostatočne pútavo a nikto by si ho nezamiloval. Náročnejší čitateľ/divák/hráč síce najskôr ohrnie nos a bude sa sťažovať na „nastavovanú kašu“, ale niekedy sa objaví titul, ktorý ohúri aj jeho. Žiarivým príkladom skvelého autorovho spisovateľského umu a do istej miery aj originality je sci-fi debut Dmitriho Glukhovskeho, Metro 2033. Kniha sa dočkala svojej hernej adaptácie, ktorá si odniesla jemne zmiešané, ale väčšinou pozitívne hodnotenia. Do útrob moskovského metra máme dnes možnosť sa pozrieť druhýkrát, v pokračovaní s podtitulom Last Light.

08.07.2013 16:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0

5 free FPS hier na daždivé letné dni

5 free FPS hier na daždivé letné dni

Dnešný herný svet je preplnený tonami s prívlastkom „first person shooter“. Niektoré sú vydarenejšie, niektoré menej. Tie prvé v pamäti a na diskoch hráčov pretrvajú, tie ostatné... pominú. Pokúsili sme sa o výber 5 najlepších strieľačiek, ktoré sú dostupné zdarma na portáli Softmania.sk. Všetko sú to plné hry. Pozrieme sa rovnako na single player, multiplayer a vybrali sme aj jednu retro klasiku.

05.07.2013 09:00, Daniel "DanKanFan" Kaničar, Komentárov: 0

Microsoft ustupuje...

Microsoft ustupuje...

Dobrá správa vo spolok! Microsoft ustupuje a ich nový obývačkový prístroj už nebude obmedzovať vaše zákaznícke práva. Inak povedané, väčšina vecí okolo „vlastníctva“ hry ostane v starých koľajach – teda presne po vzore Sony, resp. súčasnej generácie. Aby sme stále Microsoft nemlátili po hlave, treba dodať, že je to chvályhodný krok.

20.06.2013 10:49, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 0

Incredible Jack

Incredible Jack

App Store v dnešnej dobe ponúka tony herných titulov, spomedzi ktorých je umením natrafiť na tak dokonalú plošinovku akou je Neuveriteľný Jack.  Pravdu povediac, vývojári z Chillingo nám na iOS zariadenia opäť namiešali množstvo zábavy za málo peňazí. Odpoveď na otázku, čo je také dokonalé na tomto titule vám zodpovieme v nasledujúcej recenzii.

16.06.2013 19:00, Lukáš "Malle324" Bryndziar, Komentárov: 0

Sony na E3

Sony na E3

Načatý začiatok novej next-gen éry sprevádzajú novinky spoločnosti Sony z konferencie v Los Angeles.

12.06.2013 20:00, Lukáš "Malle324" Bryndziar, Komentárov: 0

Microsoft na E3

Microsoft na E3

Po jemne spackanej májovej konferencii „zelených“, kde bola svetu oficiálne predstavená nová generácia Xboxu, sa upierali všetky zraky na E3, nakoľko nám Microsoft sľuboval dokázať, že Xbox One nebude len zariadením na sledovanie televízie. Slovo dodržal, avšak presvedčil svojou hernou ponukou alebo naopak sklamal?

11.06.2013 20:00, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 0

Tesne pred E3...

Tesne pred E3...

A je to tu opäť. Novinková smršť E3, ktorá už dnes skoro nikoho nezaujíma. Alebo sa mýlim? Nuž, v každom prípade, aspoň pre mňa už dávno stratila svoje kúzlo. Prístup na internet a neustále vystavovanie sa toku informácií človeka otupí natoľko, že ho nič nové už nemôže prekvapiť. Dávno sú preč doby, kedy jediným zdrojom noviniek a informácií o nových hrách boli časopisy. A boli to perfektné doby. Také zhrnutie E3, pri ktorom človek pomaly slintal nad každou oznámenou hrou a každým mini obrázkom z nej. Bolo to prekvapenie a úžas nad niečím novým. Ako spieva Bob Dylan, časy sa však menia...

10.06.2013 11:23, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 0

Xbox One : Paranoid

Xbox One : Paranoid

Retro dizajn, myšlienky na kontrolu spoločnosti a každej domácnosti v nej... to je len malá časť vecí, ktoré vás napadnú pri pohľade na informácie o najnovšom domácom spotrebiči od spoločnosti Microsoft. Xbox One – jediný pán a vládca vašej obývačky. Jeden im všetkým vládne, jeden všetko vidí. Bez vševidúceho oka Kinectu svoju novú konzolu ani nepustíte. Bojíte sa budúcnosti?

28.05.2013 00:01, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 1

Can Knockdown 3

Can Knockdown 3

Fanatici kolotočiarskych tradícií typu "vystreľte si  sladkosť" alebo "tresnite kladivom čo najsilnejšie" sa dočkali jednej z týchto populárnych jarmočných disciplín vo v poradí už treťom pokračovaní. Can Knockdown 3 nás síce nezavedie do napätej jarmočnej idylky, no umožní nám v rôznorodých priestoroch opustených továrni  zahádzať si zopár basebalových loptičiek a prostredníctvom levelových výziev tak dosiahnuť 100% status.

25.05.2013 18:00, Lukáš "Malle324" Bryndziar, Komentárov: 0

Nová generácia Xboxu predstavená

Nová generácia Xboxu predstavená

Stále nepredstavená konzola z dielní Sony dostala dnešným dňom najväčšieho konkurenta. Je ním tretia generácia Xboxu od ostrieľaných konštruktérov z Microsoftu, ktorá nesie jednoduché pomenovanie Xbox One. Len pred pár minútami skončený event, na ktorom ukázali „zelení“ takmer všetko, čo ich next-gen škatuľa dokáže, zanechal v hráčoch rozporuplné dojmy.

21.05.2013 21:30, Juraj "Duri" Dolniak, Komentárov: 0
Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012