06.01.2013 11:00, Lukáš "Under4" Kollár, Komentárov: 0
Razer uvádza Sabertooth - gamepad pre Xbox 360

Razer uvádza Sabertooth - gamepad pre Xbox 360

Čím viac tlačidiel, tým viac herný ovládač pre Xbox 360? Asi áno, myslí si Razer.

Štandardný Xboxový ovládač dennodenne používajú desiatky miliónov hráčov po celom svete a pravdepodobne je s ním väčšina aj spokojná. Razer, popredná spoločnosť na poli špičkového herného hardvéru však aj napriek tomu predstavila jedinečný hráčsky gamepad Sabertooth, určený pre konzolu Xbox 360.

Jeho hlavnou prednosťou je šestica nastaviteľných dodatočných tlačidiel. Vďaka nim si hráči budú môcť jednotlivým ovládacím prvkom určiť funkcie, ktoré im vyhovujú, čiže si jednoducho povedané môžete ovládač plne prispôsobiť svojím potrebám. Nebude to ale náhodou na úkor pohodlia? Nie, sľubuje v tlačovej správe výrobca. Niektorí by možno pochybovali, Razer však dodáva, že dizajn tohto ovládača je navrhnutý s ohľadom na čo najrýchlejší stisk tlačidiel, zníženie únavy a zachovanie prirodzenej pozície rúk. Hranie tak má byť údajne pohodlnejšie, navyše máte mať značnú výhodu nad súpermi.

Možno ste dávnejšie zaregistrovali model ovládača Onza Tournament Edition, ktorého Mass Effect 3 verziu sme na našom portáli spomenuli v minulom roku v súvislosti s tematickými predmetmi, ktoré Razer pripravil spolu so spoločnosťami BioWare a Electronic Arts. Práve z produktu Onza TE vychádza aj novinka Sabertooth, ibaže tá je „ešte o krok ďalej“, ako tvrdí RobertRazerGuyKrakoff, riaditeľ Razeru v USA. Čím je tak výnimočný okrem už spomínaných tlačidiel a vyladeného ergonomického dizajnu?

Zariadenie disponuje OLED obrazovkou, prostredníctvom ktorej možno upraviť množstvo funkcií na ovládači, ako napríklad zmenu nastavení multifunkčných tlačidiel, upraviť citlivosť analógových páčiek, prípadne si uložiť svoj používaný profil. Všetky vykonané zmeny sú na displeji jasne znázornené. Užívatelia majú pritom možnosť presmerovať klasické ovládacie prvky na nové multifunkčné tlačidlá, ktorých umiestnenie vám môže viac vyhovovať.

Okrem domácich hráčov nájde ovládač Sabertooth uplatnenie aj medzi profesionálmi, ktorí ho využijú na turnajoch. Práve preto musí byť nielen odolný, ale aj spoľahlivý počnúc výberom materiálov pre tlačidlá, pokračujúc kvalitným vyhotovením spúští a páčiek, končiac až plne odpojiteľným odľahčeným káblom, ktorý sa dá do ovládača bezpečne naskrutkovať. K produktu dostanete aj praktické puzdro na prenášanie, určené na úschovu kábla a samozrejme ovládača, takže sa nemusíte báť, že sa na cestách poškodí. Dĺžka spomínaného optického kábla je tri metre.

Medzi ostatné vlastnosti produktu patria štyri podsvietené tlačidlá Hyperesponse a konektor pre mikrofón. Povrch ovládača je samozrejme pogumovaný s protišmykovou úpravou. Jeho orientačná veľkosť je 110 mm (dĺžka) x 154 mm (šírka) x 57 mm (výška), váži okolo 288 gramov.

Zariadenie je vyvinuté v spolupráci s profesionálnymi eSports tímami a hráčmi. Do jeho testovania sa zapojili herné klany ako napríklad Team Epsilon, Quantic Gaming a Team Prophecy, ktoré ho využívali počas príprav na nadchádzajúce turnaje. Herný ovládač Razer Sabertooth je už dostupný na portáli Razerzone.com, pričom celosvetovo má byť k dispozícii od januára 2013. Táto paráda bude v Európe predávaná za 79,99 €.


Lukáš "Under4" Kollár
viac článkov autora

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 8 / 10
(Hodnotení: 1)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012