11.07.2013 15:00, Inzercia, Komentárov: 0
5 starých hier s nádychom nostalgie

5 starých hier s nádychom nostalgie

Kde sú tie časy, keď sa hry zmestili na diskety, všakže. A pritom, zaiste mi dáte za pravdu, dokázali ponúknuť kvantum zábavy a množstvo herných hodín. Je síce pravda, že už len s istou dávkou nostalgie a úsmevom na perách sa dnes môžeme pozerať na staré hry, ale na druhej strane, prečo sa občas nevrátiť v čase? Navyše, keď sú tieto hry prístupné prevažne online a zadarmo. Ak sa vám
nechce googliť, skúste rovno Stiahnut.sk.

The Need for Speed


Začneme jednou pretekárskou hrou, pri ktorej názve je asi každému jasné, o čo ide. Možno menej známe je, že prvý diel tejto hry pochádza z roku 1994, vyšiel pod taktovkou Electronic Arts, a že pri vytváraní realistických modelov a zvukov jednotlivých vozov im pomáhal časopis Road and Track. Že sa spolupráca vyplatila svedčí na svoju dobu naozaj podarená grafika a okrem nej priniesli autori aj viacero interaktívnych prvkov. Nielen prepínanie pohľadov (cez klávesu X), ale aj trúbenie (cez H), či ručnú brzdu (medzerník). Nehovoriac o pohľadných intrách a technických údajoch a fotografiách k jednotlivým vozidlám.

Stiahnuť The Need for Speed možno tu.


 


Grand Theft Auto


Pri autách ešte chvíľu zostaneme, hoci to nebude o pretekoch, ale skôr o prežití. V Liberty City. Reč je o meste namodelovanom podľa New Yorku. Áno, ide o prvý diel série Grand Theft Auto z roku 1997, za ktorým stojí dvojica David Jones a Mike Dailly z britského štúdia Rockstar Games. Vyberiete si jednu z 8 postáv a začínate plniť rôzne úlohy zadané podsvetím. To znamená hromadu prestreliek, vrážd, ale najmä jazdenie v ukradnutých autách. Napriek svojmu veku GTA ponúka množstvo možností a minimum obmedzení. S ohľadom na súčasnosť najmä tých hardware-ových.

Sťahovať Grand Theft Auto môžete tu.


 

Mario


Od motorizovaných prostriedkov sa presunieme k bežcom. Azda ten najznámejší na svete je Mario. Túto taliansku postavičku vytvorenú v Japonsku už v roku 1981 asi naozaj netreba predstavovať. V tejto hre sa snažíte poraziť podliaka vo forme korytnačky s menom Bowser. Ten unáša Broskyňku, princeznú Hubového kráľovstva, a náš inštalatér má hneď o problémy postarané. Takto by sa dal do
dvoch viet zhrnúť príbeh legendárnej skákačky.

Stiahnuť hru Mario možno na tomto mieste.


 

Prehistorik 2


Píše sa rok 1993, vy máte počítač a hneď po 10 minútach štartu spúšťate Prehistorik 2. V nej ovládate pravekého človeka potýkajúceho sa s problémami súčasnosti doby kamennej. Takže si zháňa jedlo a oháňa svojím kyjakom pri obrane pred rôznymi príšerami (dinosaury, medvede, mamuty či prerastené pavúky) a bosmi. Jednoducho povedané, spoločnosti Titus Interactive sa podaril na svoju dobu nesmierne zábavný a predovšetkým hrateľný kúsok. Veď posúďte sami.

Stiahnuť hru Prehistorik 2 si môžete tu.


 

Vlak


Poslednou hrou, ktorú si spomenieme je Vlak. Za jej vývojom stoji Miroslav Němeček, ktorý ju vydal v roku 1993. Princíp hry je jednoduchý, stačí poznať klasickú mobilnú hru Snake (inak známa aj ako háďa). V 2D prostredí 8 bitovej grafiky ovláda svoju lokomotívu, ktorá si „nakladá“ rôzne predmety, čím pribúdajú vagóny. Na to, aby ste všetkých 50 kôl prešli úspešne, stačí zozbierať všetky predmety, nevraziť do vlastného vagónu či steny a trafiť do depa, ktoré vás pošle
ďalej. A ešte, nezabudnite si pamätať kódové slová. Tie slúžia na ukladanie aktuálnej pozície.

Hru Vlak si stiahnete tu.Inzercia
viac článkov autora

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 8.1 / 10
(Hodnotení: 9)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012