16.06.2013 19:00, Lukáš "Malle324" Bryndziar, Komentárov: 0
Incredible Jack

Incredible Jack

App Store v dnešnej dobe ponúka tony herných titulov, spomedzi ktorých je umením natrafiť na tak dokonalú plošinovku akou je Neuveriteľný Jack.  Pravdu povediac, vývojári z Chillingo nám na iOS zariadenia opäť namiešali množstvo zábavy za málo peňazí. Odpoveď na otázku, čo je také dokonalé na tomto titule vám zodpovieme v nasledujúcej recenzii.

IJ_1Starostliví otcovia chvalabohu ešte nevymreli. Jedným z nich je malý baník Jack. Vďaka originálnej myšlienke autorov nás už pri samotnom začiatku vtiahnu do nepekných problémov. Nie je prehnané povedať až pekelných problémov. Vaša polovička spoločne s xx-počtom detí bola unesená. Vy sa vyberáte za dobrodružstvom, ktoré vás zavedie do azda všetkých prírodných prostredí.

Diabolský zloduch je na úteku, no vám však zanecháva stopy v podobe zlatých a strieborných mincí, ktoré postupne postrácal. Pred vami stojí výzva rozdelená do 7-mich levelov obsahujúcich určité kolá. Charakteristickým znakom každého levelu sú posledné kolá, ktoré predstavujú duel so šéfbosom. Vedúci daného levelu by sa fakticky dal považovať za akéhosi reprezentanta celého rozprávkového sveta. Či sa svet nesie v znamení púšte, jaskýň alebo podmoria, každý očarí špecifickou novinkou.

Novinky k nám prichádzajú v podobe postupného prechádzania nových a nových kôl. Spočiatku nám všetko príde jednoduché, niečo na štýl klasickej plošinovky: skáč a kráčaj vopred. No určitého plusu sa dočkáme v priebehu prvého levelu, kedy nás hra oboznámi s novými funkciami a nebezpečnými príšerami. Do toho zároveň prídu niekedy v polovici hrania prvky ako zalievajúca voda, pred ktorou sa budete musieť poriadne ponáhľať a neskoršie sa stretnete aj s lávou.

Všetko si to môžeme predstaviť jednoducho a nahovárať si aká malina to musí byť. Samozrejme, hra nás nechce nijak časovo obmedzovať, ani znervózňovať, ani nič iné. Z časti však musíme hľadieť aj na čas a nahratie čo najlepšieho skóre. To v hre predstavuje zbieranie mincí spojené so “zneškodňovaním“ pobehujúcich nepriateľov. Ako bonus nám do hry autori zakomponovali aj ukryté miestnosti s obrovským množstvom zlata. Žiaľ, na tie natrafíte len pri naozaj obrovskej obozretnosti, no niekedy aj úplnou náhodou. Vyhodnotenie tvorí súčet nazbieraných mincí, zabitých príšer a objavených tajných miestností. Následne sa vám to všetko prenesie do 3 hviezd odzrkadľujúcich grafické skóre.

Nazbierané mince vám však neslúžia len ako zdroj súčtu skóre, no vďaka ním si IJ_2taktiež môžete dokupovávať jednotlivé výhody. Magnet na mince, život naviac alebo 10-sekundový nesmrteľný štít. Z nahratého počtu ťažko vyberať, hlavne vďaka bohatosti nemalého obchodu. Obnožné množstvo však stratíte na respawnoch popri hraní. Pri prehre máte šancu začať odznovu celé kolo alebo respawnúť sa na najbližšom checkpointe, čo vás bude stáť 500-vku. Pri tomto vás však neminie možnosť dokúpenia mincí za reálne peniaze. Od 0,89€ až po 17,99€ si môžete zadovážiť neúrekom zlatých coins.

Hra si od nás určite odnesie pozitívne skóre. Priebeh hrania, ale aj zasadenosť do príbehu bola dokonale premyslená, cenovo nás to nestálo majland (0,89€) a dá sa s tým stráviť množstvo voľného času.


Lukáš "Malle324" Bryndziar
viac článkov autora

Výrobca: Belmac Interactive
Distribútor: Chillingo
Testovaná platforma: iPad
Multiplayer: nie
Lokalizácia: Anglický jazyk
Žáner: Adventúry
Vychádza na platformy: iPad, iPhone
Oficiálna stránka: http://www.chillingo.com/games/incredible-jack/
Karta hry: Incredible Jack
Plusy:

+ príbeh
+ grafické spracovanie
+ vekovo vhodné pre všetkých

Mínusy:

- občasné pády hry
- dlhšie načítavanie

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 0 / 10
(Hodnotení: 0)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012