Zoznam článkov autora MickTheMage

Hra nie je film

Hra nie je film

Herní tvorcovia si čoraz častejšie myslia, že hry sú akousi odnožou Hollywoodu. Nie nutne vždy, ale veľmi často to tak vyzerá. Filmová reč sa stále viac prediera na monitory a obrazovky hráčov. Dôvod je jednoduchý – pretože to technológia umožňuje. Otázkou je, či tento fenomén neničí hry ako také, resp. či prehnané množstvo neinteraktívnych strihových scén patrí do hier.

18.06.2012 13:20, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 3

Zbytočnosť E3 bytia?

Zbytočnosť E3 bytia?

Vitajte do šialeného týždňa nových vecí. Do sveta krásnych nových hier, oznámených titulov a (ak uskupenie hviezd dá) i nových platforiem. Možno. Snáď už viete, ako to za tie roky chodí. A možno, možno príde aj Konami fičiace na nejakom kvalitnom matroši. Ako hovorím, jeden nikdy nevie.

04.06.2012 14:44, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 0

Neustále pripojenie na sieť – okovy pre budúcnosť.

Neustále pripojenie na sieť – okovy pre budúcnosť.

Byť stále online keď si chce človek zahrať svoju hru je ten najhlúpejší nápad, ktorý kedy niekoho v hernom priemysle napadol. Ono sa niet čomu diviť, Blizzard sa síce môže na povrchu tváriť ako sympatická firma, ale v konečnom dôsledku je to tiež len súčasť nenažranej korporácie a svojim spôsobom avatar Zla. Alebo nie?

21.05.2012 21:21, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 0

Spôsob akým zabiť značku...

Spôsob akým zabiť značku...

Mentálne pochody kravaťákov asi nikdy nepochopíme. Vlastne, chápeme ich veľmi dobre – čo šustí peniazmi to musí byť ten najlepší nápad na celom šírom svete. Napríklad tvoriť MMO hry na základe úspešných single-player značiek. Veľká novina, Elder Scrolls hra sa dočká svojho online sveta. Hlúposť je to!

07.05.2012 00:33, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 0

Retro kobky

Retro kobky

Jánošíkova stará mama vravievala, že staré hry sú to najlepšie čo tento svet stretlo. Akosi ešte stihli vzniknúť v dobách kedy sa cenila kreativita a autori sa museli snažiť do tých pravekých kalkulačiek svoje nápady nejako zhmotniť. Museli k nim pristupovať tvorivo, keďže mali obmedzené zdroje. Kto vie, možno preto sú také dobré, že sa nemuseli spoliehať na kdejaké pozlátko. Alebo nie?

23.04.2012 23:18, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 0

Sila je v rukách ľudu

Sila je v rukách ľudu

S Kickstarter projektmi sa v posledných týždňoch roztrhlo vrece. Nie, že by to bolo niečo zlé, priam naopak – všetko to znie až príliš dobre. Treba len dúfať, že dôvera vložená do projektov sa napokon vráti ako skutočne zábavná a kreatívna hra. Otázkou ostáva ako dlho nám to vydrží.

09.04.2012 00:06, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 3

Konce majú byť koncami (najlepšie bez petície)

Konce majú byť koncami (najlepšie bez petície)

Nie je to tak dávno, čo som pár písmen venoval koncom. Očakávaným i neočakávaným, radosti a zlosti, keď sa niečo neskončí ako človek vnútorne čakal. A ešte trochu dávnejšie sa objavilo aj čosi o podivnom zvyku fanúšikov hier písať petície. Za vydanie hry na PC alebo za lepšie konce. Čo s takým zvykom? Mali by ho vlastne autori hier brať vážne?

26.03.2012 01:00, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 12

Koniec koncov

Koniec koncov

Zo všetkého najhoršie sú odhalenia a vyvrcholenia dlho očakávaných príbehov. Ak je autor príbehu šikovný, dokáže ho dotiahnuť do uspokojujúceho konca. Konca kedy čitateľ/divák/hráč bude spokojný, resp. bude sa cítiť naplnený príbehom, ktorý práve prežil. Konce sú spolu s odhaleným tajomstvom to najhoršie čo sa dobrému príbehu môže stať.

12.03.2012 00:33, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 0

DLC

DLC

DLC sem, DLC tam, nám už je to všetko...dve, tri, štyri a peniažky sa sypú. Nám nie, im!

27.02.2012 00:00, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 0

Príbeh a hratelnosť

Príbeh a hratelnosť

Príbeh je niečo čo sa udialo, čo sa stalo, prežité a následne prerozprávané. Ľudia majú príbehy, zažívajú ich, berú si z nich ponaučenie (alebo ani nie), príbeh pôsobí emocionálne a mnohokrát stimulujúco. Niektorí dokonca tvrdia, že všetko je príbehom. Celá škála zážitkov, ktorá sa odohrá v istom časovom úseku. Všetko je tak neurčité, avšak do istej miery pravdivé. Ostatne počítačové hry sú jedným z mála priestorov, kde toto rôzne ponímanie príbehu dokážeme pozorovať – takpovediac – voľným okom.

13.02.2012 01:21, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 0

Hry, prečo vlastne...?

Hry, prečo vlastne...?

Hry, hry sú zvláštna odroda umenia... Možno by mnohí nesúhlasili a radšej by prišli s označením zábava, ale to je práve ich čaro. Nikto vlastne presne nevie povedať, čo hry sú a čo vlastne znamenajú. Čo osoba, to iný názor. Ešte zaujímavejšie to začne byť v momente, ak sa snažíte niekomu vysvetliť prečo vás vlastne tento druh odreagovania baví. Respektíve čo je na tom zaujímavé...

30.01.2012 00:44, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 2

Neverte petíciám, zavádzajú! (občas)

Neverte petíciám, zavádzajú! (občas)

Petície sú vždy problematické. Aká nádhera, určite si mnohí z vás povedia, že toľko ľudí podporuje snahu dostať hru ako Dark Souls na PC. Lenže podpísať sa pod nejakú petíciu nič nestojí a nikoho to nebolí...

16.01.2012 00:10, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 33

Hlavne, že budeme „cool“...

Hlavne, že budeme „cool“...

Veľká show, veľká sledovanosť, svetlá, osobnosti, skrátka obrovský cirkus a niekde na chvoste hry. Samozrejme, hovorím o víkendových VGA 2011, ktorú poriada americká Spike TV. Ach, poviete si, americká show, to musí byť niečo gýčovito obrovské a absolútne irelevantné.

12.12.2011 00:00, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 6

Nie je všetko zlato, čo je HD

Nie je všetko zlato, čo je HD

Alebo pixel v nízkom rozlíšení je mnohokrát lepší ako ostrý obraz s miliónom farieb.

28.11.2011 00:00, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 2

Ale ono to nie je realistické!

Ale ono to nie je realistické!

Už ste sa niekedy zamýšľali nad tým, či potrebujete v hrách realitu? Teda presnejšie povedané, reálne vlastnosti v nereálnom svete. Alebo, možno skôr povedať čosi z reálnej logiky...

14.11.2011 21:03, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 0

Zamyslenie s príchuťou nostalgie...

Zamyslenie s príchuťou nostalgie...

Prečo, sakra, sú tie staré hry lepšie ako dnešné? Alebo to tak nie je? A čo 640KB?

31.10.2011 00:00, Michal "MickTheMage" Nemec, Komentárov: 5
Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012