10.02.2013 18:00, Lukáš "Malle324" Bryndziar, Komentárov: 0
LEGO City Undercover - preview

LEGO City Undercover - preview

Nie je to tak dlho, čo sme sa hrávali s LEGOm. Preto spoločnosť TT Fusion opäť využila potenciál populárnej skladačky a tentoraz to naservírovala v podobe open-worldu, v štýle tak trocha pripomínajúcom 18+ Grand Theft Auto, kde si zahráme na tej správnej strane zákona za “akčného” policajta Chasa McCaina. Načo skladať drahé stavebnice LEGO City a zbytočne tým zabíjať využiteľné miesto v byte (česť čitateľom žijúcim v rodinných domoch a haciendách). Poďme si zosumarizovať, aké informácie ohľadom exkluzívneho Wii U titulu máme, ktorého sa dočkáme už o necelý mesiac.

LEGO1Autorov z TT Fusion sme mohli doposiaľ spomínať len ako tvorcov licencovaných LEGO adventúr tvoriacich prevažne pre Nintendo sféru. Od prvotnej ságy LEGO Star Wars vydanej ešte v 2007 si to tiahli po červenom koberci so samými filmovými reprodukciami v podobe LEGO skladačky ako Indiana Jones, Batman, kúzelníkmi z Rokfortu alebo sériou Pána Prsteňov. Prečo sa LEGO City Undercover stalo takým atypickým projektom a zároveň aj očarujúcim vysvetľuje jedine fakt, že nejde o žiadnu licenciu, a tým pádom autori produkujú na vlastnú päsť. Nemusia sa riadiť žiadnym scenárom, žiadnymi reálnymi postavami z filmov alebo lokáciami. Jednoducho originál LEGO príbeh, ktorému dodali efekt ešte s hollywoodskou tematikou.

Základným pilierom dejovej línie budú akčné detektívky zo 60-tych až 80-tych rokov a zasadenie do oblasti Kalifornie. V prvom rade si anglické štúdio TT Fusion hru obhajovalo ako obrovskú, masívnu v rámci hernej línie. Už len údajná prvá časť príbehu naplní hráča dávkou humoru a smiechu spojeného s “pravými“ policajnými rutinami pátrajúc po najnebezpečnejšom zločincovi Rexovi Furymu. Vyberiete sa do lokalít životu nebezpečných, ktorých preskúmavanie a vypočúvanie podozrivých nebude prechádzka ružovým sadom. Misie si odohráte v Albatrossovej väznici pripomínajúcej ostrov Alcatraz alebo počaš pokojnej prechádzky natrafíte na bankovú lúpež, ktorej aktérmi budú klauni. Kombinácie úloh budú zostavené na princípe puzzle riešenia a veľmi jemných bitiek. Predsa len je to hra od 7 rokov, takže akční vášnivci neočakávajte od toho pokračujúce True Crime.

McCain, hlavný charakter, po úspešnom vydobytí slobody a konca kriminálneho kartelu v meste, odstúpil od služby. Žiaľ, s kriminálnikmi nikdy nie je koniec, a tak sú späť v uliciach a späť je samozrejme, aj Chase McCain, ktorého skutky tentoraz záležia na vás. Chasove dobrodružstvo si odohráte v obrovskom open-worlde pripomínajúcom sériu Grand Theft Auto. Neminie vás možnosť jazdiť na ‘’vypožičaných“ civilných autách, štverať sa po mrakodrapoch, objavovať mestské štvrte vykonávaním vedľajších úloh, ktoré logicky zaberú váš čas popri plnení príbehových misií. S hlavnou postavou sa taktiež budete vydávať za iné osoby vďaka možnosti menenia prevlekov, čo by vám malo napomôcť napredovať v príbehu a sprístupňovaniu lokácií.

Základom všetkých free roam titulov by mal byť čo najväčší svet, v ktorom by sme mali využiť prvky a výhody, ktoré nám autori ponúkajú. Veľkosť mesta v LEGO City Undercover spoločne s obrovským množstvom aktivít garantujú hodiny a hodiny gameplayu. Popri všetkých tých úlohách a povinnostiach autori do hry zakomponovali zberateľský aspekt. Predsa len nejde o revolučnú novinku, keďže balíky si väčšina fanúšikov pamätá už zo samotného GTA2. Avšak TT Fusion zberateľstvo obohatilo a posunulo ďalej. Navyše okrem zbierania malých LEGO kúskov rôzneho druhu, budete pátrať aj po skrytých truhlách, ktorých odmena bude nový a unikátny prevlek pre váš charakter. LEGO City ponúka tony odlišných prevlekov, ktoré môžete natiahnuť na Chasa McCaina, tak isto ako možnosť odomkýnať a objavovať obrovské množstvá vozidiel.

Pozemné, letecké či vodné, reč je o dopravných prostriedkoch, ktoré taktiež pozdvihujú dokonalosť Wii U exkluzivity. Všetko samozrejme s mierou. Možnosť vybehnúť na chodník a pokosiť zopár obyvateľov bohužiaľ ostáva len v GTA, no vyskytuje sa tu šanca zabaviť sa aspoň na ich strachu, ktorý sa prejavuje odskakovaním do bokov alebo útekom. Nemohli by sme nespomenúť ani stĺpy verejného osvetlenia, dopravné značky alebo ten zvyšný verejný nábytok, ktorý môže byť taktiež súčasťou styku s vašou prednou nápravou. Pokiaľ niet nálady na dolapenie zločinca Rexa Furyho, tak prečo si to nespríjemniť búraním a ničením všetkého v okolí.

Z hľadiska hardwaru hráči využijú aj Wii U gamepad, ktorý zohráva kľúčovú úlohu ako GPS, a napomáha, aj počas riešenia misií. Najlepšie využitie bude mať ako x-ray skener, ktorý vám umožní vidieť cez steny budov. Po stlačení zobrazeného radaru na touch obrazovke sa vám v najbližšom okolí zobrazia hľadaní zločinci, ktorých vďaka vášmu radaru môžete dolapiť. Využitie to taktiež má aj na sledovanie zadaných úloh, zobrazovanie videohovorov s in-game charaktermi, a to najdôležitejšie, obsahuje mapu celého herného sveta.

LEGO2LEGO City Undercover nie je len taká prostá detská ‘’akcia’’ na štýl miernejšieho GTA. So svojou masívnou mapou počnúc od samotného centra mesta až po vzdialené vidiecke oblasti spoločne s vyše 300 charaktermi, špeciálnymi oblekmi a vyše 100-vkami vozidlami je to vriaci adept na Wii U titul roka. Obrovská škoda tej exkluzivity. Určite by si to vychutnalo, rado zahralo a ocenilo široké publikum. Preto už 26. marca Wii U-čkári nakopnite Rexovi zadok a nechajte spravodlivosť v LEGO City opäť zvíťaziť!


Lukáš "Malle324" Bryndziar
viac článkov autora

Výrobca: TT Fusion
Distribútor: Nintendo
Vychádza na platformy: Wii U
Žáner: Akčné
Dátum vydania: 26.03.2013

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 0 / 10
(Hodnotení: 0)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012