15.07.2012 12:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0
The Walking Dead: Episode 2 - Starved For Help

The Walking Dead: Episode 2 - Starved For Help

Telltale Games nesklamalo a servíruje nám druhú epizódu svojho nového videoherného seriálu, inšpirovaného komiksovým The Walking Dead. Príbeh Leeho a ďalších preživších zombie apokalypsy je veľmi sľubne nakopnutý prvou epizódou a my sa môžeme pozrieť, či autorom neodošli dobré nápady a či úvodný diel neslúžil len na nalákanie ľudí na inak úplne nezaujímavú sériu. A to by sme im rozhodne nedarovali.

TWD_2Obavy ale bokom, čo sa týka Starved For Help sú úplne neopodstatnené. Epizóda na začiatok nenadväzuje len príbehom, ale aj kvalitatívne, výborným spracovaním. Dalo by sa povedať, že dokonca nad prvým dielom v tesnom závese vyhráva. Dej sa odohráva tri mesiace po udalostiach minulej epizódy. Skupina hrdinov sa zabývala v motoreste a na benzínovej pumpe, kde je dostatočne opevnená pred nájazdmi hladných nemŕtvych. Tí však nie sú jediní, kto hladuje, skupine v ich provizórnej pevnosti dochádzajú zásoby jedla a o posledné zvyšky sa často strhne nejedna hádka. Okrem toho Lee v lese nachádza dvoch študentov s učiteľom, z ktorých však prežije len jeden, čiže máte o hladný krk viac. V jednej z úvodných sekvencií napríklad máte rozdať denný prídel jedla, na všetkých ale nevyjde, a tak si musíte dať veci v hlave poriadne dokopy, komu by bola potrava najpotrebnejšia a na druhej strane, u koho by ste si ňou mohli vylepšiť reputáciu. Okrem toho sa dozvedáte, že pravdepodobne všetci sú nakazení a po smrti sa z každého stane zombie bez ohľadu na to, či bol pohryzený alebo nie.

Na prísľub vykúpenia z nelichotivej situácie hrdinovia nemusia dlho čakať. Z ničoho nič sa zjavujú bratia St. Johnovci, ktorí tvrdia, že za trochu benzínu všetkým môžu ponúknuť dostatok jedla aj prenocovanie na ich farme a mliekarni, oplotenej elektrickým plotom. Pre obyvateľov čerpacej stanice je takáto ponuka viac, než výhodná a hneď sa púšťajú s neznámymi mužmi prešetriť, či nejde o hlúpu lož. Na farme však všetko vyzerá dobre, všetci sú priateľskí a každý triezvy hráč si ihneď povie, že tu rozhodne niečo nehrá. A nemýli sa... Príbeh je opäť najsilnejšou devízou tejto epizódy k tomu posilnený kvalitnými dialógmi, pokojne by obstál aj v hranom prevedení. Hlavne bližšie vzťahy jednak medzi hráčom a postavami a charaktermi medzi sebou vytvárajú pocit, ktorý sa dostavuje pri sledovaní kvalitného seriálu. S tým rozdielom, že v televíznom seriály do deja nemôžete zasahovať.

Možnosť rozhodovania sa je tu zachovaná s ešte väčším dôrazom, ako v prvom diely, čo si zaslúži oceniť. Opäť platí, že príbeh sa nakoniec vždy dostane do toho istého bodu bez ohľadu na vaše činy, ale tentoraz silnejšie ovplyvňujete vzťah ostatných k vám a rozhodne tu dnes nezostanete so všetkými zadobre. Vaše rozhodnutia sa preniesli z minulého dobrodružstva do tejto epizódy a tvoria pôdorys veľkého množstva dialógov. Zvedavé otázky: „Čo by sa stalo, keby...?“, ženú chuť hrať znova, a tak sa dve hodiny hernej doby môžu pokojne zdvoj či strojnásobiť.

TWD1Herné mechanizmy sú prakticky identické ako v jednotke, odporúčame preto prečítať si minulú recenziu. Hra vám pomáha na každom kroku, nejaký extrémnejší zásek nehrozí. Spracovanie je o niečo pestrofarebnejšie, v závislosti od toho, že je jeseň a väčšinu času  sa nachádzate na farme a priľahlých lesoch.

Starving For Help je opäť výborná adventúra. Platí pre ňu prakticky všetko, čo sme napísali minule. Ak vás predošlý diel zaujal, nebudete sklamaní. Aj keď je číselné hodnotenie rovnaké, táto epizóda je o máličko lepšia.


Lukáš "Dolno" Dolniak
viac článkov autora

Výrobca: Telltale Games
Distribútor: Telltale Games
Testovaná platforma: Xbox 360
Multiplayer: nie
Lokalizácia: Anglický
Žáner: Adventúry
Vychádza na platformy: PC, PS3, Xbox 360
Oficiálna stránka: http://www.telltalegames.com/walkingdead/
Karta hry: The Walking Dead - Season #1
Plusy:

+ všetko, čo minule
+ možnosť voľby
+ prostredie
+ dialógy
+ príbeh

Mínusy:

- stále jednoduché

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 10 / 10
(Hodnotení: 3)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012