Zoznam článkov autora WIN

Killzone 2

Killzone 2

Po 4 rokoch úpenlivého čakania je tu posledná šanca PS3 ukázať, čo dokáže a odpratať reči neprajníkov, ktoré sa tiahnu už od čias jej prvého ohlásenia. Veď keď si spomenieme, PS3 nemala nikdy na ružiach ustlané a aj vďaka neustálemu odkladaniu a sklzu od konkurencie o rok, rádovo vyššej cene, strácajúcim sa exkluzívnym titulom, multiformátovým hrám, ktoré sú prispôsobované skôr na potreby výkonnostne slabšieho Xboxu a v poslednom rade inkriminovanému traileru Killzone 2 predstavenom na E3 2005. Spomenutý trailer vtedy priam otriasol hernou obcou a stal sa námetom mnohých slovných útokov, ktoré poukazovali na fakt, že daná kvalita a detaily hry nie je možné na žiadnej konzole tejto generácie dosiahnuť. Sony si týmto na seba uplietla obrovský bič a zároveň aj tlak, pretože nech by bola Killzone 2 akokoľvek dobrá, vždy by sa jej vyčítali nejaké nedostatky už len z princípu zaujatosti hernej verejnosti. Dnes je január 2009 a takmer 4 roky po trailery mám 3 krát dohraný Killzone 2 a musím povedať WOOOOOOW...

01.03.2009 01:41, WIN, Komentárov: 0

Wipeout: Pulse

So známymi titulmi a značkami je to s postupom času ťažké. Na jednej strane sa tešíme na pokračovanie kvalitnej hry, no keď nejde o druhé, tretie ale už o šieste pokračovanie, tak nastáva čas pochybností, či už danému konceptu nedochádza šťava. Pre oklamanie davu sa preto využíva finta, keď sa pri vyšších číslach ponechá len podtitul hry. Pekné príklady možno vidieť u nekonečných sérií ako Need for Speed, Tomb Raider, Crash Bandicoot, Tony Hawk a kopca iných značiek, ktoré už zďaleka nedosahujú špičky, ktorú vo svojej prvej trilógii dosiahli. Prečo toto spomínam? Pretože Wipeout Pulse je síce len druhým Wipeoutom na PSP, lenže v kontexte platformy PlayStation ide už o šiesty nový diel a na mieste ostáva otázka či sa máme radovať alebo radšej plakať.

31.01.2008 01:30, WIN, Komentárov: 0

Mass Effect

Počas roka býva niekoľko možností, prečo začať oslavovať.Sú nimi napríklad Vianoce, vyjdenie dobrej hry, úžas z neopakovateľného zážitku alebo nova hra od tvorcov Baldur’s Gate. Čo sa však stane, ak sa všetky tieto menované dôvody stanú naraz? Vložíte do Xboxu Mass Effect a prestanete vnímať svet okolo.

25.01.2008 01:30, WIN, Komentárov: 0

LAIR

Vo vianočnom období prišla do Európy, resp. na Slovensko konečne ďalšia z blokbastrových hier PS3, ktorá vyvolávala rozporuplné reakcie. Na jednej strane bolo X nadšencov na druhej Y antipatov. Mňa, ako človeka, ktorého nadchla už prvá alfa verzia LAIRu niekedy v marci, rozhodne zaujímalo, ako to s touto hrou skutočne bude. Predsalen nás túto sezónu už čakala prehypovaná kampaň a recenzie priemernej hry Halo 3, kde sa ukázala pravá tvár a profesionalita herných médií. Je to vcelku zarážajúci fakt, keďže napríklad vynikajúci Zaklínač dostal nižšie hodnotenie a zároveñ kopu vyznamenaní. Holt nebol hype, nebudú najvyššie známky. Preto v rámci zachovania snahy o čo najvyššiu objektivitu som si túto hru celú zahral.

21.01.2008 01:30, WIN, Komentárov: 0

Blue Dragon

Letné sucho sa nám pomaly skončilo, s ním aj redakčné nervy na hernej sekcii Comics Salónu a pomaly začínajú prichádzať exkluzívne tituly tejto jesene. Blue Dragon by mal byť ďalším z radov bielych koňov, ktoré postavia Xbox 360 na nohy a do záujmu fanúšikov japonskych RPG. Predsa len PC aj XBOX 360 v tejto oblasti výrazne zaostávajú za svetom PlayStationu a toto je ideálny prípad a hlavne čas na odlákanie tejto lukratívnej časti herného publika. To či sa podarilo Xboxu vďaka tejto exkluzívke preraziť v Japonsku a u nás sa dozvieme o chvíľu.

02.01.2008 01:29, WIN, Komentárov: 0

Ratchet & Clank: Tools of Destruction

Sniežik sa nám chumelí a zimička už prišla, no áno je tu november a všade naokolo vidno od septembra vianočnú výzdobu. Pravé pre PS3 nastávajú pomaly ale isto vianoce, resp nádielka kvalitných a hlavne zábavných titulov za posledný kvartál sa rozširuje s Heavenly Sword, Warhawk, Lair, Eye of Judgement, Uncharted a Ratchet nd Clank. A práve novým, dobrodružstvám Ratcheta a Clanka sa budem dnes venovať, pretože očividne tvorcovia ešte stále nevypadli z formy.

31.12.2007 01:29, WIN, Komentárov: 0

Halo 3

Halóóó? Áno, dnes už notoricky známa značka FPS strielaæky, ktorej Microsoft za uplynulé obdobie 5 rokov zabezpečil status kultu. Prečo tomu tak je? Ide len o silu marketingu, ktorý sa snažil z toho mála kvalitných titulov na pôvodnom Xboxe vytvoriť zdanie aspon 1 kutlovej hry, alebo ide o skutočné kvality hry od Bungie teamu? Dnes tu navyše máme Halo 3, ktoré dostáva v oficiálnych Xbox magazínoch nie menej ako 95%, ide len o mediálnu bublinu alebo ide o diamant medzi hrami? Ako hráč čo hral všetky 3 Halo hry, ako aj majiteľ všetkých herných platforiem bez rozdielu, som sa rozhodol na tieto drzé otázky odpovedať.

15.10.2007 01:25, WIN, Komentárov: 0

Heavenly Sword

Chúďa dlhovlasá Nariko, vlasy červené sťa krv by jej pravdepodobne ošediveli a vypadali, keby tušila,ze práve jej čisto nová hra s menom Heavenly Sword sa stane s jednou z túžobne očakávaných vlajkových lodí PlayStation 3 vo vojne nextgenov. Prečo tomu tak je? Pravdepodobne pre nedostatok slušných titulov v prvom roku životnosti PS3 prinútili Sony tlačiť na pílu marketingu a aj samotné vývojárske štúdio, ktoré ako začínajúci tím muselo hneď s prvou hrou pripraviť legendu, ktorá popoženie predaje PS3. Úprimne, nečakám od akčnej sekačky z triedy God of War, Devil May Cry, či Onimusha takéto zázraky, pretoŸe jej cieľová skupina tvorí len určitý segment vrámci herného portfólia, ale ako hovorí moj známy doktor. Operácia sa vydarila, pacient neumrel

13.10.2007 01:25, WIN, Komentárov: 0

Parappa the Rapper

Parappa the Rapper, je legendárna hra z ešte prvého PlayStationu, ktorá najprv zažiarila v krajine vychádzajúceho slnka a po preklade do angličtiny prevalcovala aj zvyšok sveta. Teraz po rokoch sa objavuje jej verzia aj na PSP a na cesty je priam stvorená.

18.08.2007 01:22, WIN, Komentárov: 0

Ratchet & Clank: Size Matters

Po famóznom nástupe Crasha Bandicoota a Spyro: The Dragona pre PS1 sa nová generácia PS2 dočkala aj novej generácie hopsačiek. Jednou z nich bol Ratchet & Clank a nasledovné 4 diely, bez ktorých si PS2 neviem ani predstaviť. Preto dôvod prečo by sa vlajková loď Playstationu nemohla doplaviť aj na prenosné PSP nepoznám.

16.07.2007 01:19, WIN, Komentárov: 0

Nintendo DS Lite

Spoločnosť Nintedo, produkujúca už vyše 25 rokov krabičky na sny, sa rozhodla obohatiť tento svet ďalším vreckovým prenosným prístrojom. Skúsenosti s trhom herných handheldov má už nemálé, pričom najznámejšou je práve jeho produktová rada Gameboy. Najnovším prírastkom v rodine Gameboyov bolo práve Nintendo DS, uvedené ako odpoveď na prichádzajúci PlayStation Portable od Sony. Rok a pol po uvedení na trh prichádza vylepšená verzia Lite, ktorá má za úlohu prilákať ako starých, tak aj nových majiteľov NDS.

26.05.2007 01:16, WIN, Komentárov: 0

Metal Gear Solid: Portable Ops

S každým prírastkom do série hier s názvom Metal Gear je dôvod na oslavu, pretože tento názov je sinonimom pre majstrovské dielo a réžiu Hidea Kojimu. O parádny príbeh, atmosféru a skåbenie napínavého filmu s taktickou hrou sa u neho nikdy za posledných 20 rokov nebolo treba báť. Najnovší diel s podtitulom Portable Ops vychádza na PSP a je pravé tou soľou, ktorú tento handheld pre správnu chuť potrebuje.

12.05.2007 01:15, WIN, Komentárov: 0

Resistance: Fall of Man

Druhá svetová vojna je dávno za nami, spojenci vyhrali nad vojnovým nemeckom a jeho spojencami. Realita je však oveľa krutejšia, než by sme čakali, Nemci na nikoho nezaútočili, za všetko peklo na Zemi môžu alieni!

07.05.2007 01:15, WIN, Komentárov: 0

PS3 launch v SR - dojmy

Práve som sa vrátil z PS3 launchu, ktorý sa udial o pol noci v Brlohu na Heydukovej 4. Stretol som kopu známych zo sectoru, ST, iných magazínov a dobre sme si pokecali. Vonku nas dav ľudí upodozrieval, že si PS3 kupujeme a predbiehame sa. #picn1# Podobne ako pri Warcrafte 3 obdivujem odvahu a odhodlanie návštevínkov a zároveň možem byť rád, že online na PS3 nebudeme konečne len členovia redakcii. A online bude aj Rytmus a Šarkan, ktorí si na launch prišli odstáť radu :)

23.03.2007 01:13, WIN, Komentárov: 0

WoW: Burning Crusade - PREMIÉRA

S polnocou prišla avízovaná premiera dlho očakávaného datadisku World of Warcraft: Burning Crusade. Tak som sa ako jeden y pozvaných prišiel pozrieť na polnočnú akciu, ktorú pripravil pre slovenských fanúšikov obchod Brloh na Heydukovej ulici 4 v Bratislave. #picn1# Už počas príchodu pred polnocou bolo vidieť plnú ulicu hráčov, ktorých počet sa dal odhadnúť na čislo medzi 100 až 200. A kým všetci vonku poctivo mrzli a čakali, tak som sa poctivo dostal dnu do Brlohu a dostal sa do centra diania. Viac v článku.

16.01.2007 01:10, WIN, Komentárov: 0

Viva Piňata

Preboha toto je čo! Farebné plyšové zvieratká! Čo tým chlapom v RARE už úplne hrabe? Genialita niekedy hraničí so šialenstvom a prípade RARE tomu už niekoľko krát tak bolo. Možno aj preto odkúpil Microsoft legendárnu firmu z rúk Nintenda, aby nejaké ďalšie klasiky stvorila aj pre jeho Xbox 360. Na tejto konzole sme mohli vidieť ich činy už v podobe vynikajúceho Kameo alebo pokračovania legendy Perfect Dark Zero.

25.12.2006 01:07, WIN, Komentárov: 0
Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012