Zoznam článkov autora MickTheMage

Prehrabávanie: Extraterrestrials

Prehrabávanie: Extraterrestrials
Mám vo zvyku hrabať sa vo veciach minulých, teda najmä v archívoch hier a vlastných krabičkách. Len tak z nostalgie a aby som si neustále pripomínal, že tie hry majú stále čo ponúknuť. Teda aspoň keď sa k nim staviate bez predsudkov a miernou dávkou trpezlivosti. Za posledné týždne som sa ponoril do viacerých zaujímavých herno-historických materiálov, ale tie teraz nechám bokom. Písať budem o čomsi novšom a podľa mňa neprávom zabudnutom.
26.04.2010 15:24, MickTheMage, Komentárov: 0

Roger Wilco Lost on Red Dwarf. Huh?

Roger Wilco Lost on Red Dwarf. Huh?
Čo si takto dnes ublognúť na podobne špekulatívnu tému ako bola tá predchádzajúca. Tentoraz to však bude na adresu Telltale Games, respektíve také krátke okolo na tému: „Čo by Mick rád videl stvorené touto spoločnosťou – alebo také čosi.“
19.04.2010 15:54, MickTheMage, Komentárov: 0

Re-imaginácia

Re-imaginácia
Ešte chvíľu nedám tomu novému XCOMu pokoj. Trochu si zašpekulujem na jeho adresu, i keď jediné čo máme k dispozícii je krátky popis „o čom“ a pár artworkov.
16.04.2010 17:44, MickTheMage, Komentárov: 0

Outlaws (Soundtrack)

Outlaws (Soundtrack)
Niekedy nie je na škodu zopakovať si niektoré veci. A vôbec by nemalo vadiť, že o nich už človek niekoľkokrát písal. Prichádza to samo, niečo počujete, tu niečo vidíte a zrazu si uvedomíte, aké je to jednoducho skvelé. O soundtracku k hre Outlaws som už neraz písal, ale keď som pred pár hodinami počul skladbu "Sanchez the Outlaw", nedalo mi to nenapísať niečo znova. Okrem toho, vzhľadom na prichádzajúci Red Dead Redemption, prečo sa neponoriť do minulosti herného westernu...
08.04.2010 20:55, MickTheMage, Komentárov: 0

Čert aby ťa vzal, Bioware!

Čert aby ťa vzal, Bioware!
Vlastne, je mi úplne jedno kto si ich zoberie, hlavne aby zariadil ďalšie pokračovanie... Nie, toho sa jedného dňa dočkám. Chcelo by to ďalšie DLC, ale prosím aspoň kvalít Zaeeda alebo Kasumi. O čom to hovorím? No predsa o druhom Mass Effecte! Chcem viac, viac a ešte viac, čo najviac to pôjde.
07.04.2010 18:57, MickTheMage, Komentárov: 0

Call of Juarez: Bound in Blood

Call of Juarez: Bound in Blood

Bratia McCallovci bojovali v občianskej vojne, ale dezertovali, aby sa dali na cestu banditov a vrahov... Aspoň tak to vyzerá v očiach najmladšieho brata Williama, ktorý je kňaz. A nechápe, čo sa stalo s jeho bratmi, čo ich tak zmenilo, že sa dokázali postaviť proti sebe.

09.07.2009 01:42, MickTheMage, Komentárov: 0

The Sims 3

The Sims 3

Vo svete ekonomiky a trhového hospodárstva existuje jedno pravidlo – pokiaľ to vynáša, ždímaj to! Nie nadarmo sa úspešnej značke hovorieva aj dojná krava, však. Podojte ju, kým vynáša. Tak nejako by sme sa mohli postaviť aj k značke The Sims a odvodených hier. Druhý diel bol veľmi úspešný, nehľadiac na to, že sa po hernej stránke rozrástol, rozbujnel do neuveriteľnej šírky, až to miestami začalo byť neprehľadné. Vtedy obvykle príde chápavý doktor a bezbrehý rast utne v prospech nového života. The Sims 3 nie je revolúciou, ale logickým evolučným krokom v existujúcich medziach.

24.06.2009 01:42, MickTheMage, Komentárov: 0

Grand Ages: Rome

Grand Ages: Rome

„More, áno to je presne niečo pre mňa. Cítite tú čerstvú a povznášajúcu vôňu? Nádhera. Áno, myslím, že toto bude to najlepšie miesto pre mesto. Veľké, rímske a honosné. Ostatne, čo môžete očakávať od rímskeho občana? Že si tu vystaviam polo rozpadnutú, barbarskú osadu? Nie! Šíriť slávu Ríma budú kamenné stavby, tie najhonosnejšie v celom okolí, aby každý barbar padol závisťou na svoje nehodné pozadie!“ Maximus Mickus sa chvíľu rozhliadal po okolí, akoby niečo hľadal. Alebo niekoho? Pomaly začínal byť celý nesvoj. Veď má pred sebou prípravu a dlhoročné budovanie rímskej slávy.

03.06.2009 01:42, MickTheMage, Komentárov: 0

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

Space is disease and danger, wrapped in darkness and silence! – Dr. McCoy Niekto si pamätá, a niekto – na svoju škodu – nie. Chronicles of Riddick Escape from Butcher Bay je trochu zabudnutá FPS hra, ktorá vo svojej dobe s prehľadom strčila do vrecka všetky vtedajšie hity. Len sa jej bohužiaľ nedostalo dostatočnej pozornosti. Otázkou je, či sa to v prípade polo-remaku, polo-datadisku nazvanom Assault on Dark Athena (AoDA) zmení.

16.04.2009 01:41, MickTheMage, Komentárov: 0

Empire: Total War

Empire: Total War

Vojna sa nikdy nekončí. Vieme to, vie to aj pani história. Keby nebolo vojen, úspešných historických ťažení, museli by si ich tvorcovia hier asi vymyslieť. Platí to o všetkých možných historických obdobiach. Platí to pre milovníkov FPS, ale najmä pre priaznivcov stratégii. Keby počítačové stratégie nemali Creative Assembly, museli by si ich vymyslieť...

31.03.2009 01:41, MickTheMage, Komentárov: 0

Rise of the Argonauts

Rise of the Argonauts

Staré príbehy tu boli vždy, obklopovali nás, ponúkali poučenie a veľkých hrdinov. Osvetľovali našu prítomnosť a hovorili o podstate nás samých. Rovnaký je aj príbeh Jásona, ktorý je vo svojej pôvodnej verzii dobrodružstvom a tragédiou zároveň. Avšak príbeh „Vzostupu argonautov“ je predsa len trochu iný...

01.03.2009 01:41, MickTheMage, Komentárov: 0

Mount & Blade

Mount & Blade

Nezávislé hry sú požehnaním pre PC scénu. V tom mori konverzií, neustálych pokračovaní rovnakých sérií a opatrnom, ba až žiadnom pokuse o inováciu, je odvaha s akou sa nezávislý tvorcovia púšťajú do zaujímavých hier, veľmi osviežujúca. Mount & Blade nie je iná. Je to obrovské pieskovisko, ktoré dáva hráčovi priestor na role-play a zároveň je to asi najlepší „simulátor“ boja z konského chrbta.

26.12.2008 01:40, MickTheMage, Komentárov: 0

Fallout 3

Fallout 3

Pokračovať v línii cudzej vízie, diela niekoho iného, nebýva vždy ľahké. Najhoršie to býva so základňou fanúšikov titulu, ktorý sa stal za tie roky kultom. Nejako podobne na tom bola aj Bethesda, keď sa rozhodla oživiť dávno zabudnutú značku. Veľký otáznik. Určite nie len vo vnútri spoločnosti, vývojárskeho štúdia, ale rovnako aj zo strany hlučnej menšiny internetových fanúšikov originálu. Skrátka vkročiť do ohnivej rieky nebude jednoduché...

25.11.2008 01:40, MickTheMage, Komentárov: 0

Dawn of Magic

Dawn of Magic

Po dlhej dobe niektorí vývojári pochopili, že genetického príbuzného Gauntletu nie je možné považovať za plnohodnotné RPG. Konečne pochopili, a začali svoje hry označovať akýmsi sub-žánrovým názvom Hack&Slash, ktorý presne vystihuje náplň týchto akčných hier. Sekanie bez možnosti výberu. Popularitu žánru Hack&Slash vysekalo Diablo, ktoré neskôr bolo nasledované zástupom napodobiteľov a plagiátorov. Viac, či menej úspešných. PC tak prakticky opustil žáner klasických strielačiek á la Crusader No Remote, ktorý bol nahradený práve akčným subžánrom Hack&Slash (namiesto strelných zbraní, sečné ;-) ). Zbierateľné bonusy nahradili tzv. skúsenostné body. Inak všetko ostalo pri starom.

28.05.2008 01:36, MickTheMage, Komentárov: 0

Escape from Paradise City

Escape from Paradise City

Keď je treba zločin vymetať zločinom, americké vládne orgány si vždy vedia rady. To je i prípad sveta a mesta Paradise City. Podsvetie infiltrovalo všetky možné posty vo vládach na celom svete a NSA je bezmocná. Avšak naskytla sa menšia príležitosť, ako tento problém vyriešiť – pomocou iných zločincov, ktorí nebudú mať na výber, len s NSA spolupracovať ako ich agenti v utajení.

11.04.2008 01:34, MickTheMage, Komentárov: 0

The Legend of Kyrandia - Book One

The Legend of Kyrandia - Book One

The Legend of Kyrandia prvá adventúra z dielne Westwood Studios – spoločnosti, ktorá si svoje meno vybudovala na utváraní žánru real-time stratégií. Avšak kde je talent, tam sú aj zaujímavé výsledky. A prvá Kyrandia, ku ktorej názvu bolo neskôr pridané „Book One“ je toho živým dôkazom.

05.02.2008 01:31, MickTheMage, Komentárov: 0
Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012