Zoznam článkov autora MickTheMage

Dark Forces

Dark Forces

Začiatkom 90-tych rokov priniesla nové svetlo do temnej duše počítačových hier, hra Doom. A stala sa jednou z najpopulárnejších hier žánru FPS, a tak ako to býva, všetky ostatné hry sa potom nejaký čas nazývali (a porovnávali) po nej. Doom priniesol priamočiary štýl akcie, kedy sa hráč prediera cez veľké množstvá monštier a jeho jedinou úlohou je prežiť a dostať sa ďalej. To celé sprevádzal „príbeh“ skladajúci sa „z troch viet“ na začiatku a „zo štyroch viet“ na konci – aby to strieľanie nebolo úplne nezmyselné. No a tu nám do rovnice prichádza druhá veličina. Spoločnosť, ktorá bola známa svojimi kvalitnými hrami, väčšinou s bohatým dejom a vlastníctvom licencie na Hviezde vojny. Bodaj by nie, keď majú ich tvorcu v názve spoločnosti. LucasArts. Ich meno bolo v minulosti synonymom kvality. A tak niet divu, že keď sa pustili do vlastnej FPS, vzišlo z toho niečo trocha iného ako je slávny pravzor Doom.

25.09.2006 01:01, MickTheMage, Komentárov: 0

Mortal Kombat

Mortal Kombat

V každom z nás tlie oheň bojovníka. Z každej generácie vyberú niekoľkých aby to dokázali. Musia brániť našu pozemskú ríšu pred silami Vonkajšieho sveta Tým že bojujú o svoje životy, tým že bojujú o svoju česť, Tým že bojujú za svoju ríšu v turnaji zvanom Mortal Kombat. (Mortal Kombat Conquest)

03.08.2006 00:57, MickTheMage, Komentárov: 0

Star Wars: TIE FIGHTER

Star Wars: TIE FIGHTER

Pridajte sa ku Galaktickému Impériu, pomôžte budovať a brániť mier a poriadok v Galaxii! Privítame vás s otvorenou náručou. Budete cestovať po rôznych svetoch. Urovnávať vzniknuté konflikty a bdelo strážiť tak krehký galaktický mier.

28.06.2006 00:55, MickTheMage, Komentárov: 0

UFO Enemy Unknown

UFO Enemy Unknown

V roku 1947 v púšti neďaleko Roswellu bol zostrelený neznámy lietajúci objekt. Pôvodná správa hovorila o troch bytostiach, ktoré sa nachádzali v tomto objekte – neskôr sa začalo bežne používať označenie „UFO“ (Unidentified Flying Object). Jeden pasažier pád prežil, ďalší dvaja umreli do konca dňa. Vláda však okamžite reagovala, a snažila sa celú záležitosť ututlať. Oficiálna správa znela, že toto tzv. „UFO“ bol len meteorologický balón.

10.05.2006 00:51, MickTheMage, Komentárov: 0

The Elder Scrolls 4: Oblivion

The Elder Scrolls 4: Oblivion

Pred dvanástimi rokmi uzrela svetlo sveta prvá hra The Elder Scrolls s podtitulom Aréna. Ponúkla rozsiahly svet a celkom ťažké dungeony – i keď v tej dobe sa nad tým nikto nepozastavoval. Ale dejiny nezastavíš, a to ani v prípade virtuálneho sveta, zvlášť keď je úspešný. A tak sme sa z dielu na diel pohybovali v čase napred tretím vekom dejín ríše Tamriel. Tento vek je však teraz pri svojom konci.

13.04.2006 00:49, MickTheMage, Komentárov: 0

The Elder Scrolls 2: Daggerfall

Čas beží veľmi rýchlo. Kde sú tie doby keď neznámy hrdina zachránil celú ríšu od tyranie Jagara Tharna, a vrátil tak mier a pokoj do tamrielského impéria. Dávno zabudnuté. Ako dávno to bolo, keď som ako mladý, začínajúci mág, pomohol cisárovým príbuzným, a získal si tak jeho priazeň. Dávno zabudnuté. Mocná ríša za zachvela v základoch, a tieň Jagara bude ležať na jej planinách až do horkého konca. Zabudnime však, na chvíľu, na Jagara Tharna, ten bol porazený a poďme na audienciu k cisárovi Urielovi Semptimovi VII.#picn1#

31.03.2006 00:48, MickTheMage, Komentárov: 0

Flashback: The Quest for Identity

Pamäť je vec veľmi vzácna a potrebná, teda aspoň v to dúfam. Ak v nej má človek uloženú nejakú informáciu, nie je nič jednoduchšie ako ju vymazať. Zvlášť keď ste v neďalekej budúcnosti a pracujete pre Galaktický úrad pre vyšetrovanie (GBI). Tak ako Conrad B. Hart. Počas testovania novej technológie, priamo v teréne, Conrad a jeho priateľka Sonya objavili čosi znepokojujúce. Niektorý jednotlivci mali tak hustú molekulárnu štruktúru, že jediným logickým záverom bolo, že nie sú ľudské bytosti. Krátko na to Sonya za záhadných okolností zmizla a ostalo na Conradovi varovať príslušné orgány. Avšak mimozemšťania, ktorý za týmto spiknutím stáli ho zajali a vymazali mu pamäť. Conrad ostal na cudzej planéte, bez svojich spomienok, len s náznakom toho čo sa stalo, a je len na ňom (a na hráčovi), aby získal späť svoje spomienky, svoju pamäť a zachránil zem pred inváziou.#picn1#

18.03.2006 00:48, MickTheMage, Komentárov: 0

Full Throttle

Kedykoľvek cítim asfalt, myslím na Maureen. To je to posledné čo som cítil, než som stratil vedomie; ten hustý zápach asfaltu. Povedala, opravím ti motorku. Zadarmo. Mal som vedieť, že veci nikdy nie sú tak jednoduché. Jasné, keď myslím na Maureen, myslím na dve veci: Asfalt, a problémy.#picn1#

27.02.2006 00:47, MickTheMage, Komentárov: 0
Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012