24.05.2012 13:00, Lukáš "Under4" Kollár, Komentárov: 0
Čo týždeň dal, čiže zhrnutie 20. týždňa v hernom svete

Čo týždeň dal, čiže zhrnutie 20. týždňa v hernom svete

Predošlý týždeň bol medzi hráčmi mimoriadne očakávaný. Uhádnete prečo?

V počiatku týždňa sa nám novou ukážkou pripomenul Viťácky Resistance, ktorý sa radí medzi jedny z kľúčových releasov tejto jari, free-2-play multiplayerovka z "mecháckeho" univerza, MechWarrior Online, predstavila hráčom aktuálne gameplay video, titul The Secret World priniesol fanúšikom nové video, ktoré vás oboznámi predovšetkým so súbojovým systémom a systémom schopností, resp. abilít, dorazila k nám i dvojica gameplayov z masívnej FPS/RPGčky Borderlands 2, na ktorých si môžete pozrieť ako špeciálne skilly oboch prezentovaných charakterov (Maya a Salvador), tak aj nesporne atraktívne prostredie či monštrá. Štúdio Crystal Dynamics napokon oznámilo smutnú správu, podľa ktorej hra Tomb Raider nestíha pôvodne plánovaný jesenný termín a dočkáme sa jej až niekedy v prvom kvartáli roku 2013.

Utorok úvodom ponúkol celý film Ghost Recon: Alpha, ktorý Ubisoft zverejnil ešte pred tým, než dorazí do obchodov vo svojej DVD a Blu-ray podobe, pomocou skvelého traileru sa Blizzard rozhodol zaučiť nováčikov ČERSTVÉHO Diabla 3, závodný titul menom Dirt Showdown nás oboznámil so svojimi prostrediami, predobjednávkový bonus Hitmana: Absolution, Hitman: Sniper Challenge, k nám docestoval s 8-minútovým gameplayom, priniesli sme vám novú predajnú UK štatistiku hier, v ktorej opäť dominuje Sniper Elite V2 a akcia Soul Sacrifice zverejnila novú várku in-game obrázkov.

V stredu sme vás upozornili na novučičký trailer zo sveta survival PS3-only záležitosti The Last of Us, za doprovodu výbornej launch ukážky sme pripomenuli príchod vychádzajúcej hry Ghost Recon: Future Soldier, podľa aktuálne zverejneného launch traileru k RPG titulu Game of Thrones nás prinajmenšom čaká atmosféra, dokonale verná ako knižnej, tak aj seriálovej predlohe, vyzeralo to tak, že Silent Hill pre platformu PS Vita má zrejme väčšie problémy, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať a koncom tohto dňa sa ešte stihla prostredníctvom nového behind the scenes videa pripomenúť plošinkovka Epic Mickey 2: The Power of Two.

Nasledovný deň začal špekuláciou o možnosti chystania nového Deus Ex, objavilo sa nám nové, skvelé CGI video k augustovej akčnej pecke Darksiders 2, v rámci ktorého si to pán Smrť rozdá nie len s hromadou kostlivcov a iných démonov, ale aj s bossákom o veľkosti 12 poschodového paneláku, poukázali sme aj na FPSku Halo 4, ktorá to na nás rozbalila s najnovším interview videom, informovali sme o značných launch problémoch tretieho Diabla, pričom je známy ako tajný level, tak aj spôsob, ako sa doň dostať, a Day Z, open-world survival zombie mód pre militaristickú hard-core FPSku ArmA 2, zažil obrovskú popularitu.

Posledný pracovný deň minulého týždňa priniesol tieto správy. V prvom rade sme sa dočkali posledného dev diary k fantasy motion záležitosti Sorcery, ďalej sme spoločne nazreli do zákulisia prípravy Starhawku, fanúšikovia obľúbenej série si prišli na svoje, keď zhliadli launch trailer nového DLC pre Call of Duty: Modern Warfare 3, potešiť vás mohol kľudne aj nový live-action teaser k Metal Gear Rising a plošinkovka Sly Cooper: Thieves in Time oznámila parádnu newsku.

Sobota a nedeľa sa ako vždy niesla v pokojnejšom duchu. Teda, čo sa počtu noviniek týka, inak to bola celkom pekná „podívaná“. Najprv sme sa pozreli na nového herného Spider-Mana, ktorý nám rád poskytol ďalšiu video ukážku. Hneď potom nasledovalo predstavenie atraktívneho developer diary videa k novému XCOMU a bol poskytnutý i trailer na Harley Quinn´s Revenge, prichádzajúce DLC pre Batman: Arkham City. Nedeľa ešte stihla odprezentovať novú ukážku FPSky Black Ops 2 (Call of Duty: Black Ops II) a novému videu sa tentoraz nevyhol ani Medal of Honor: Warfighter.

Čo sa článkov týka, dvadsiaty tohtoročný herný týždeň priniesol tematické čítanie s názvom „Herný vývojár na Slovensku? Dafuq?“, recenziu na arkádu FEZ a v piatok sme si pre vás pripravili zrecenzovanie titulu I Am Alive, ktorý bohužiaľ v našom hodnotení dopadol tak, ako dopadol...


Lukáš "Under4" Kollár
viac článkov autora

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 9 / 10
(Hodnotení: 1)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012