30.04.2012 19:00, Lukáš "Under4" Kollár, Komentárov: 0
Čo týždeň dal, čiže zhrnutie 17. týždňa v hernom svete

Čo týždeň dal, čiže zhrnutie 17. týždňa v hernom svete

S čím nás pohostil sedemnásty herný týždeň?

Pravidelne sa striedajúce obdobie siedmich dní po sebe idúcich začalo sériou Uncharted, ktorú nám istý užívateľ previedol do vydarenej filmovej podoby, Activision na oficiálnych stránkach uviedol dátum predstavenia nového dielu FPS série Call of Duty, následne herný Battleship predstavil svoj gameplay, spoznali sme nového víťaza v predajnom UK rebríčku a napokon sa Witch Doctor dočkal svojho spotlight videa.

Ponuku druhého pracovného dňa tvorila okrem iného aj novinka, ktorá si zobrala na mušku multiplayer nového konzolového Ghost Reconu, podarilo sa nám zistiť, že Rayman Origins pravdepodobne dostane sequel, zamerali sme sa aj na viťácky Mortal Kombat, ktorý informoval budúcich vlastníkov o tom, že titul dostane ako bonus staré kostýmy pre všetky zúčastnené postavy, potom dorazila správa o rozšírení herného titulu SSX o nové pohorie, podľa predposlednej správy tohto dňa to vyzeralo tak, že Alan Wake´s American Nightmare mieri na PC, no a utorok nakoniec parádne zakončil plnohodnotný trailer na Crysis 3.

Streda, ktorá poskytla päť herných správ sa najprv zamerala na demo Dragon´s Dogmy, pričom sa objavil aj novučičký trailer, potešili sme fanúšikov hry The Lord of the Rings Online, ktorým sme pri príležitosti jubilea ukázali retrospektívne video z rúk samotných autorov, o pár minút na to sa u nás objavila launch ukážka adventúry Walking Dead, špekulovali sme na tému zasadenia nového Call of Duty do doby budúcej a Starhawk nám priblížil svoj singleplayer.

Vo štvrtok priniesla Dragon´s Dogma svoje prvé dev diary video, priniesli sme informáciu, ktorú by si mal prezrieť každý fanúšik netrpezlivo očakávaného Stalkera 2, dali sme do pozornosti prípravu nového survival hororu, PS Move záležitosť Sorcery nám v tento deň priblížila svoj príbeh a nová ukážka naznačila, že Metal Gear Rising si na nás niečo chystá.

Piaty deň v poradí odštartoval novým gameplay trailerom, ktorý sa zameral na DLC pre Battlefield 3, nasledoval launch trailer akčného RPG Risen 2: Dark Waters, Hitman Absolution nám potom predstavil novú postavu v sérii, uverejnená bola v poradí tretia časť story traileru k RPG Dragon´s Dogma a tretí Max Payne prezradil ďalší kúsok, ktorý doplní jeho arzenál.

Víkend okrem hardvérových správ, ktoré sa nachádzajú v príslušnom článku, naservíroval presne päť herných noviniek. S tou prvou sa nám potvrdil titul Rayman Legends, pričom bol ponúknutý i prvý trailer, na sieti sa objavila ďalšia live-action ukážka k prichádzajúcemu Vita portu bojovky Mortal Kombat, odtrailerovalo sa Perpetual Testing Initiative DLC pre Portal 2, nasledovala smršť gameplay videí z akcie Lollipop Chainsaw a sedemnásty týždeň napokon uzavrelo objemné walkthrough video z druhého Sniper Elite.

Minulý týždeň so sebou samozrejme priniesol aj zopár článkov. Ten prvý, tematický, prišiel v pondelok a niesol názov „Retro kobky“. Okrem neho sme však ešte pridali dve recenzie, presnejšie na Legend of Grimrock a The Witcher 2: Assassins of Kings - Enhanced Edition. V oboch prípadoch sa jedná o vynikajúce herné tituly, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť. Odporúčame navštíviť aj sekciu online hier, kde pravidelne nájdete niekoľko nových kúskov.


Lukáš "Under4" Kollár
viac článkov autora

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 0 / 10
(Hodnotení: 0)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012