11.07.2008 01:38, JC, Komentárov: 0
LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

LEGO Indiana Jones: The Original Adventures

Vitajte vo svete z kociek, v Lego (TM) vesmíre, kde sa odohrávajú ďalšie známe príbehy. Star Wars (TM) sú za vodou, v móde je nestarnúci Indiana Jones (TM) a na svoju šancu čaká Batman (TM). Jeden by povedal, že pri podobnej hustote trademarkov to nemôže dopadnúť dobre, opak je však pravdou. Aspoň zatiaľ...

Vitajte vo svete z kociek, v Lego (TM) vesmíre, kde sa odohrávajú ďalšie známe príbehy. Star Wars (TM) sú za vodou, v móde je nestarnúci Indiana Jones (TM) a na svoju šancu čaká Batman (TM). Jeden by povedal, že pri podobnej hustote trademarkov to nemôže dopadnúť dobre, opak je však pravdou. Aspoň zatiaľ...

#pic1#

Nepredpovedám temnú budúcnosť, otázka znie, ako dlho dokáže hráčska obec oslavovať ten istý koncept. História ukázala, že konkrétne pravidlo neexistuje, a tak je možné, že v blízkej budúcnosti bude „olegované“ všetko možné. Späť však k Indianovi Jonesovi. Svet Lega sa nezmenil, zachováva si svoje čaro a zákonitosti aj v novinke. Grotesknosť príbehu, ignorácia „kontroverzných“ motívov (teda žiadni nacisti), jednoduchá a pútavá hrateľnosť pre malých aj veľkých, to sú základné stavebné motívy úspechu. Z hľadiska dobrodružstiev pokrýva Lego Indy prvé tri filmové príbehy, ktoré sú podané svojským štýlom, s určitými pozmenenými momentkami, čo znalcov LSW neprekvapí. V podobne „známom“ duchu sa nesie aj zvyšok titulu. Kocky, kocky, kocičky všade naokolo, krásne to kúzlo Lega. Postavy z kociek, svet z kociek, všetko z kociek.

#pic2#

Ignorujúc kocky, je to zábavne rozkošná akčná hra, ktorá vďaka svojej kockovosti zvláda bezproblémovo aj otázku násilia v hre. Súboje sú jej základnou súčasťou, ale... kocky sa rozpadli a niečo ako kockové násilie ešte ratingové agentúry nevymysleli. Na druhej strane, skladanie kociek umožňuje vyriešiť navonok neprechodné úseky rôznorodých levelov (za rozmanitosť jednotlivých úrovní 1*), hoci v niektorých momentoch pôsobí aplikácia neprirodzene zbytočne, iba kvôli využitia zákonov Lega. Prekvapujúco sa to dá pri hraní a pri nekonečnom zbieraní Lego peniažtekov ignorovať. Zbieranie je okrem behania druhá najčastejšia herná „disciplína“. Je tu možnosť všetko ignorovať a len hrou prebehnúť, ale keď už si ju niekto kúpi, tak chce zvyčajne využiť jej potenciál na maximum. A práve od toho sú tu body, za ktoré sa dajú kupovať rôzne bonusy. Okrem peniazov sa v úrovniach nachádzajú rôzne artefakty, ktoré sa vo väčšine prípadov nedajú získať pri prvom hraní = klasické naťahovanie (avšak dobrovoľné) hernej doby. V skratke – niektoré postavy majú špeciálne vlastnosti, ktoré sú potrebné na získanie artefaktu atd. Nič, čo by sme tu nemali.

#pic3#

Podobne ako v LSW je tu možnosť prekonať generačný rozdiel a byť svedkami spoločnej hry rodiča s dieťaťom... alebo jednoducho povedané, dvoch hráčov. Toto konštatovanie sa týka snáď všetkých verzií s výnimkou PSP, čo je zároveň aj najväčší technický nedostatok. Z ostatných vecí, vhodných kritiky, možno zmieniť sem-tam nemotornú kameru. Technicky je hra na tom rovnako ako predchodca, engine prešiel minimálnymi úpravami a miernym vylepšením efektov, na PSP je to však tá istá vizuálna stránka. Audio je mierne pozmenené pre potreby Indyho, ale inak klasika – licencovaná hudba a základné pazvuky, ktoré spoločne s grafickým štýlom dotvárajú špecifickú atmosféru.

V dobe ohlásenia Lego Star Wars bol pohľad na hru značne skeptický, „detských“ hier spracovaním aj náplňou tu už bolo hodne, sila značky tiež nie je fakt, ktorý by automaticky posúval kvalitu smerom hore (vo väčšine prípadov je to naopak). Výsledok prekvapil každého, kritiku aj hráčov. Lego Indiana Jones prichádza v značne inej dobe, kedy už všetci vedia, čo majú očakávať. Prekvapenie sa nekoná, zmena kabátu hru neovplyvnila ani pozitívne, ani negatívne, avšak určité prestupovanie na mieste ma za následok o 5% nižšie hodnotenie. Pokiaľ sa Batman bude niesť v podobnom duchu, tak to bude za 70%.

#tab#


Zdroj: gamesweb

JC
viac článkov autora

Výrobca:
Distribútor:
Testovaná platforma:
Multiplayer: nie
Lokalizácia:
Žáner:
Vychádza na platformy: PSP
Oficiálna stránka:
Karta hry:
Plusy:
Mínusy:

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 0 / 10
(Hodnotení: 0)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012