Alan Wake's American Nightmare

Alan Wake's American Nightmare

Dátum vydania vo svete: 22.02.2012
Dátum vydania (SK): 22.02.2012
Vývojár: Remedy
Distribútor: Microsoft
Žáner: Akčné adventúry
Platformy: Xbox 360
Lokalizácia: Anglický
Možnosť zakúpenia:
Oficiálna stránka hry: http://www.alanwake.com/american-nightmare/
Popis hry

American Nightmare vyjde exkluzívne prostredníctvom Xbox Live Arcade za cenu 1200 MS bodov.

Príbeh sa točí okolo mladého Alana, ktorý pracuje na scenári k seriálu Night Springs o istom arizonskom mestečku (ak ste pozorne hrali pôvodný titul, pravdepodobne ste pár dielov videli). Ako Alan postupuje s prácami, klasicky sa dostáva priamo do víru svojich vlastných zvrátených predstáv v snoch, ktoré sa pomaly prekrývajú s realitou. Po meste sú rozhádzané listy s jeho vlastným rukopisom, ktorý prezrádza a objasňuje nasledujúce dianie. Nevyhnete sa ani pomerne trhlým postavám, na čele s hlavným antagonistom Mr. Scratchom (akýmsi záporným alter egom hlavného hrdinu) a nebudú chýbať ani klasickí nepriatelia posadnutí temnotou. Aj keď sa pôvodne uvažovalo o čisto arkádovom akčnom titule, nakoniec sa podarilo presadiť aj príbehovú zložku, ktorá zaberie tak možno tretinu celého hracieho času, čo sa síce ani náhodou nepribližuje k pôvodnému Alanovi, kde hral príbeh, emocionálne prežívanie hlavného hrdinu a jeho vzťah s manželkou hlavné husle, ale stále je na scenári podpísaný skvelý Sam Lake a jeho meno slúži ako dostačujúca záruka kvality. - úryvok z preview

Recenzie
Preview
Novinky


Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012