18.01.2008 01:29, Komentárov: 0
Rush for Berlin: Rush for the Bomb

Rush for Berlin: Rush for the Bomb

Oppenheimerova „hračka“ je už od dávna strašiakom pre celé ľudské pokolenie. Vývojári zo Stormregionu teraz ponúkajú možnosť vrátiť sa do časov vojny a sledovať osudy 2 krajín. 2 národov a 2 ľudí vrhnutých do víru dejín...

Oppenheimerova „hračka“ je už od dávna strašiakom pre celé ľudské pokolenie. Vývojári zo Stormregionu teraz ponúkajú možnosť vrátiť sa do časov vojny a sledovať osudy 2 krajín. 2 národov a 2 ľudí vrhnutých do víru dejín...

#pic1#

Už v úvode som naznačil, že príbeh datadisku k titulu Rush for Berlin (v ktorom ste si mohli zahrať za 4 národy bojujúce na rôznych frontoch 2. svetovej vojny), s názvom Rush for the Bomb, zachytáva snahu postaviť atómovú bombu zo strany Nemcov. V hlavnej kampani máte na výber z 2 národov, konkrétnejšie spomínaných Nemcov a Spojencov.

V porovnaní oboch línií sa nestretávame s veľkými diametrálnymi rozdielmi, ak samozrejme nevezmeme v úvahu banality, ako napríklad - iné typy tankov, vojakov a pod. Predstaviteľom nemeckých vojsk je dôstojník skúpy na slovo s menom Harald Sturm a ako paralelu k nemu tu máme pomerne vtipného Íra B. T. Hazarda, ktorého výroky pôsobia osviežujúco a odľahčujú celkovú atmosféru vojnou rozvráteného sveta. Spolu na vás čaká 12 misií (6/6), ktorých dåžka je veľmi odlišná, tak isto ako aj náročnostné rozdelenie.

#pic2#

Systém hry je absolútne, resp. s malými úpravami zhodný s pôvodným Rush for Berlin. Len pre zopakovanie - pred každou misiou ste oboznámený s briefingom a taktickou mapou oblasti, samozrejme v stručných sumároch sú vám ponúknuté i body, ktoré je treba splniť. Nasleduje výber vojakov, ktorých budete mať na začiatku (zdravotníci, dôstojníci, prípadne tanky...) a mnohokrát to budú jediné sily, s pomocou ktorých budete musieť zdarne splniť všetky zadané úlohy.

#pic3#

Aspektov totožných s pôvodnou hrou je bohužiaľ viac než dosť. Ďalším z nich je samotné grafické spracovanie, ktorého podoba je miestami stále žalostne nedokonalá s množstvom chýb. Na druhú stranu, aby sme Stormregionu nekrivdili, najväčšie problémy a bugy boli vychytané, len je ohromnou škodou, že titul v istých momentoch pôsobí skôr ako opravný, či doplnkový patch než plnohodnotné pokračovanie série.

#pic4#

Ovládanie a hudbu snáď ani nie je potrebné spomínať, keďže ako ste už iste sami pochopili - obrovské prerábky sa nekonajú. Celkovo je Rush for the Bomb titulom, ktorý síce vojnového stratéga nesklame, ale ani nie je A++ materiálom, ktorý proste musíte mať. Ak už zainvestovať do kvalitného RTS datadisku s vojnovou tématikou, doporučujem Company of Heroes: Opposing Fronts, ale ak uprednostňujete nižšiu cenu a kvantitu na úkor kvality - potom je kolekcia Rush for Berlin + Rush for the Bomb jasnou voľbou.

#tab#


Zdroj: gamesweb


viac článkov autora

Výrobca:
Distribútor:
Testovaná platforma:
Multiplayer: nie
Lokalizácia:
Žáner:
Vychádza na platformy: PC
Oficiálna stránka:
Karta hry:
Plusy:
Mínusy:

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 0 / 10
(Hodnotení: 0)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012