27.09.2007 01:24, Komentárov: 0
Bus Driver

Bus Driver

Bus Driver - vodič autobusu ako vyšitý. Americká idylka, plno hučiacich deciek, na mol spitý robotníci, či staré tetky sťažujúce sa na nevycválané decká, čo ich nie a nie pustiť... Áno, vodič autobusu, ale načakajte nič viac.

Bus Driver - vodič autobusu ako vyšitý. Americká idylka, plno hučiacich deciek, na mol spitý robotníci, či staré tetky sťažujúce sa na nevycválané decká, čo ich nie a nie pustiť... Áno, vodič autobusu, ale načakajte nič viac.

#pic1#

Čím teda začať? Otázka vcelku ťažká vzhľadom na fakt, že pri titule Bus Driver toho nie je veľa čo rozprávať. Ako som už naznačil v úvode, čaká na vás "ťažká" a "obetavá" rola vodiča autobusu, ktorý vozí kadejaké individuá na rôzne miesta v rozľahlom meste oplývajúcim asi takou variabilitou ako kopanice a lazy na východe Slovenska.

Radšej ale poďme späť k samotnej hre, ktorá vám veľkoryso dá na výber až z cca 6 "misií" a v prípade, že ich prejdete, odomkne sa vám po tri série ďalších (ak to ešte stále hráte...). Ergo, aj by som vám tu porozprával niečo viac o hrateľnosti, lenže Bus Driver akosi týmto aspektom moc neoplýva. Stále je to len o tom naložiť cestujúcich, prísť ku ďalšej zastávke, naložiť cestujúcich alebo vyložiť atď., až kým neprídete do cieľovej stanice. Čo ma najviac dorazilo, bola tabuľka "High Scores", v ktorej je AŽ 6 voľných miest... Naozaj som veľmi zvedaví, či niekto bude hrať misiu, alebo dokonca celú hru od začiatku.

#pic2#

Aby som ale nekrivdil vývojárom, niekedy vám vašu cestu sťaží aj počasie (chápať - sneh na ceste, mokrá vozovka a pod.) a,..., no teda vlastne žiadne "a" nie je.

Ďalšou prevratnou záležitosťou podľa pôvodného zámeru asi mal byť aj systém "dobrej" a "zlej" jazdy odrážajúci sa na vašom bodovom skoré pri vyhodnotení. Lenže, ako aj pri iných záležitostiach, budete odmenený za každú blbosť, a tak sa body dajú zbierať len jazdením z pruhu do pruhu za pomoci smeroviek.

To by ešte nebolo také zlé, v prípade, že by hra nebola tak zaujatá "blinkermi". Ak sa ocitnete na ostrovčeku, či nebodaj na chodníku, je to v poriadku, ale len v prípade, že ste naznačili smer jazdy! Inak vám budú strhnuté body.

#pic3#

Tým sa dostávame k ďalšiemu aspektu hry - kde sú ľudia? Na chodníkoch teda nie su absolútne žiadni a tí, ktorí nastúpia (objavia sa), v autobuse vyzerajú ako veľmi zdeformované figúrky zdeprimovaného dieťaťa trpiaceho manio-depresívnymi sklonmi. V istom slova zmysle pripomínajú Igráčikov, na druhú stranu s nimi bola aspoň zábava a hýbali sa narozdiel od strnulých cestujúcich.

Vodiči okolo vás sú veľmi ohľaduplní a pustia vás pred seba, ba dokonca ani nepredbiehajú a ich rýchlosť dosahuje krásnych 20-30 km/h.

Samostatnou kapitolou pri Bus Driver je pochopiteľne grafické spracovanie. O nejakom fyzikálnom modeli nemôže byť ani reč, a tak autobus, ktorého vodičom ste vy, vyzerá vcelku obstojne, okolité autá tiež ujdú a ľudí, ktorých som spomenul, by sme ešte prekúsli. Je tu aj okolité prostredie! Neuveriteľné, ale je to tak... Len keby budovy neboli ako požvachlané papierové 2D modely...

#pic4#

Čo dodať na záver? Snáď toľko, že ak vám škorce vyžierajú hrozno a nemáte igelit po ruke je Bus Driver ideálnym odplašovačom všemožných škodcov za 299 Sk! No nekúpte to...

#tab#


Zdroj: gamesweb


viac článkov autora

Výrobca:
Distribútor:
Testovaná platforma:
Multiplayer: nie
Lokalizácia:
Žáner:
Vychádza na platformy: PC
Oficiálna stránka:
Karta hry:
Plusy:
Mínusy:

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 6 / 10
(Hodnotení: 2)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012