24.07.2007 01:18, Komentárov: 0
32nd Americas Cup: The Game (Virtual Skipper 5)

32nd Americas Cup: The Game (Virtual Skipper 5)

Športovým nadšencom, konkrétnejšie tým, ktorých živlom je voda istotne neunikol najnovší prírastok v sérií plachetnicových závodov Virtua Skipper. Tento krát sa autorom podarilo získať licenciu najprestížnejšieho turnaju Americas Cup sledovaný stá-tisícmi divákov. Napnite plachty, vyrážame!

Športovým nadšencom, konkrétnejšie tým, ktorých živlom je voda istotne neunikol najnovší prírastok v sérií plachetnicových závodov Virtua Skipper. Tento krát sa autorom podarilo získať licenciu najprestížnejšieho turnaju Americas Cup sledovaný stá-tisícmi divákov. Napnite plachty, vyrážame!

#pic1#

Ako som už v úvode spomenul Virtua Skipper V, v podstate iba premenovaný na tohto-ročný 32nd Americas Cup vám ponúkne naozaj široký záber pretekov na vode v 4 módoch, ale hlavným záberom je samozrejme spomínaný prestížny pohár, ktorý nemá na svete obdoby.

Cestu k nemu nebude ale samozrejme nijak ľahká, vašou prvotnou úlohou bude sa k nemu najprv krivoľakými cestičkami prebojovať, respektíve lepšie povedané preplachtiť cez menšie lokálne súťaže, väčšie celo-národné kolá až na spomínaný vrchol ľadovca a métu, o ktorej sníva každý správny majiteľ plachetnice.

#pic2#

Samozrejmosťou je, že počas kampaní si svoje plachetnice budete obmienať, kupovať lepšie a snažiť sa vybrať správny druh vhodný do podmienok na danom "okruhu". Vývojári z Nadeo si tentokrát pripravili 12 lodí, ktoré by vám vo vašom zápolení s morom mali čo najlepšie poslúžiť a doviesť vás víťazne do cieľa. Ako príklad spomeniem Trimaran Open 60 alebo Melges 24, ktoré sú istotne známe všetkým zaritým odborníkom i laikom venujúcim sa jachtingu.

Zaujímavosťou je vysoká reálnosť a atmosféra počas samotného závodu dostala i mňa a neraz sa mi stalo, že ručičky na hodinách ubiehali rýchlejšie ako obyčajne popri tom ako som sa snažil chytiť čo najlepší vietor do plachiet a poraziť niekedy nedostižných "profi" kapitánov.

Najväčším problémom a v podstate i zážitkom titulu je zápolenie s všade-prítomnými elementami, konkrétne vodou a vetrom. Po čase zistíte, že nie je dôležité len správne natočiť plachty, aby ste do nich dostali ten správny vietor, ale že voda tiež nie je vždy váš najlepší kamarát. Často vás prudké vlnobitie odkloní zo správneho kurzu a prudké nárazy do trupu lode prinútia opätovne sa vrátiť o niekoľko desiatok metrov nazad.

#pic3#

Celá séria Virtua Skipper je známa svojou atmosférou, ktorá vás vtiahne a tak ľahko nepustí i keď na druhú stanu množstvo úskalí z predošlých dielov stále pretrváva. Jedným z nich je práve hudobný podmaz, ktorého výrazná absencia, či lepšie povedané neprepracovanosť môže byť pre niektorých hráčov problémom. I keď hudba v hre nechýba, miestami je melódia nevhodná a po čase temer "otravná".

Tento fakt ale vyvažuje celkový dojem z hry a autori sa snáď do ďalšieho dielu polepšia a dotiahnu aj túto časť k lepšiemu.

#pic4#

Na záver treba ešte spomenúť prepracovaný multi-player, vďaka ktorému môžete svoje navigačné schopnosti v 14 vodných okruhoch pomeriť proti hráčom z celého sveta alebo vašim priateľom.

Systém v sebe zahàňa hráčske hodnotenie pomocou tabuliek, personalizované avatari a nevyhnutné pravidelne usporadúvané súťaže o najrôznejšie ocenenia.

#pic5#

Vývojari z Nadeo majú za sebou už nejeden titul (séria Trackmania), a tak latku nasadili dosť vysoko po poslednom Skipperovi, na ktorý v podstate nový diel nadväzuje i keď v značne vylepšenom grafickom kabátiku, rozšírenými možnosťami závodenia a najmä neustále skloňovaným Americký pohárom sa stáva Virtua Skipper V slušným nástupcom v dlho-ročnej sérií. Istotne sa jedná o titul, ktorý nesmie chýbať v zbierke žiadneho fanúšika vodných športov.

#tab#


Zdroj: gamesweb


viac článkov autora

Výrobca:
Distribútor:
Testovaná platforma:
Multiplayer: nie
Lokalizácia:
Žáner:
Vychádza na platformy: PC
Oficiálna stránka:
Karta hry:
Plusy:
Mínusy:

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 0 / 10
(Hodnotení: 0)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012