30.03.2007 01:13, Dj.Bobor, Komentárov: 0
The Secrets of Atlantis: The Sacred Legacy

The Secrets of Atlantis: The Sacred Legacy

Myslíte si, že 360stupňový adventúrny engine Omni3D je už dávno prekonaný a nemá v dnešných hrách čo hľadať? Náš dnešný pacient, ktorý je pokračovaním priekopníka tohto žánru Atlantis The Lost Tales, sa nás pokúša presvedčiť o tom, že tomu tak naozaj je.

Myslíte si, že 360stupňový adventúrny engine Omni3D je už dávno prekonaný a nemá v dnešných hrách čo hľadať? Náš dnešný pacient, ktorý je pokračovaním priekopníka tohto žánru Atlantis The Lost Tales, sa nás pokúša presvedčiť o tom, že tomu tak naozaj je.

Hra The Secrets of Atlantis: The Sacred Legacy je, ako som už v úvode spomenul, pokračovaním už takmer 10 rokov starej brilantnej adventúry Atlantis The Lost Tales. Hra vo svojej dobe zožala úspech vďaka pútavému príbehu o zničení bájnej Atlantídy, na terajšiu dobu nádhernej grafike a taktiež vďaka skvelým rébusom a hádankám. Proste a jednoducho bola to adventúra s veľkým A. O to viac mi je ľúto pri pohľade na produkt, ktorý si od svojho predchodcu prevzal len slávne meno a na všetko ostatné sa vykašlal, čím z hry, pri ktorej som kedysi bol schopný prebdieť celú noc vytvoril hru, pri ktorej som prakticky skoro zaspal.

#pic1#

Kontrolní otázka soudruzi :

,,Čo robí z adventúry adventúru?“

To že nejakým príbehom The Secrets of Atlantis disponuje nepopieram, bohužiaľ jeho predvídateľnosť prekonáva len jeho nudnosť. Zo začiatku sa príbeh rozbieha celkom solídne – sú 30.roky a vy alias Howard Brooks, sa vraciate domov na palube obrej vzducholode Hindenburg. Po stretnutí s dvoma nie príliš priateľsky naladenými pánmi sa preberáte z bezvedomia, vzducholoď má poškodené motory a vám ako leteckému mechanikovi nezostáva nič iné ako sa pustiť do ich opravy. Tu nastáva prvý problém, pretože hra vám vôbec nenaznačí čo je potrebné spraviť, aby ste dané úlohy splnili, čo samozrejme vedie k častým zákysom, ktoré väčšinou tak ako v mojom prípade asi skončia po náhľade do návodu. Po úspešnej oprave motorov vedú vaše kroky do Empire State building, ktorá je po príbehovej aj dizajnérskej stránke najpodarenejšou lokáciou celej hry. Bohužiaľ po rozhovore s multimilionárom, ktorý vám oznámi, že ste po svojom otcovi zdedili jeden z troch príveskov pomocou, ktorých je možné objaviť Atlantídu a následnom vydaní sa na hľadanie zvyšných dvoch príveskov si pravdepodobne scenárista vzal dovolenku, z ktorej sa už nevrátil.

#pic2#

Letecký mechanik, opravár výťahov, dobrodruh

Cesta za hľadaním Atlantídy, ako to už tak býva, samozrejme nie je jednoduchá a tak budete musieť z času na čas používať aj svoje mozgové závity pri riešení rôznych logických hádaniek, puzzle a nečakaných problémov – ako opraviť výťah, opiť barmana prípadne zariadiť aby preteky vyhrala tá správna myš. Tieto problémy väčšinou majú pomerne jednoduché riešenie – stačí nájsť a použiť správni predmet na danom mieste. Tu nastáva druhý problém, ktorý spočíva v hľadaní jednotlivých predmetov, ktoré splývajú s okolím, takže väčšinu času strávite šialeným pohybovaním kurzoru po obrazovke. Toto všetko ešte zhoršuje hra samotná, ktorá vám niektoré predmety sprístupní až po určitých udalostiach a vy sa tak musíte vracať a znova pracne milimeter po milimetri prehľadávať to isté miesto v snahe nájsť kýžený predmet. . Práca so samotným inventárom je taktiež veľmi nešikovná – veľakrát sa mi stalo, že po vybraní predmetu sa inventár odmietol zavrieť.

#pic3#

Prehistorický engine a bugy

Hra beží na modifikovanom engine svojho 10 rokov starého predchodcu a je to na nej poznať. Lokácie až na pár výnimiek nedisponujú žiadnymi animáciami a jednotlivé postavy do scény svojou plastickosťou a pohybom vôbec nezapadajú. Grafické spracovanie by som hre bol ešte schopný odpustiť, ale to že som musel niekoľko krát opakovať tie isté pasáže kvôli bugom ako miznúci predmet z inventára alebo pád hry po 3,5 hodinovom hraní bez save už schopný odpustiť nie som.

Ozvučenie je na tom našťastie o niečo lepšie. Teda aby som bol konkrétnejší je priemerné. Dabing postáv je podarený, avšak počas rozhovorov ho zráža na kolená gestikulácia postáv, ktorá je prakticky nulová. Hudba sa snaží navodzovať tú správnu atmosféru a v niektorých chvíľach sa jej to naozaj darí, ale tým, že soundtrack obsahuje dohromady asi 9 skladieb s celkovou stopážou nie väčšou ako 30 minút sa vám hudba veľmi rýchlo zunuje.

#pic4#

Záver

The Secrets of Atlantis: The Sacred Legacy je jasnou ukážkou toho ako adventúra nemá vyzerať – nezaujímavý príbeh, nudné hádanky, pixelhunting pri hľadaní predmetov atď.

Takže pokiaľ sa rozhodnete túto hru aj napriek môjmu varovaniu hrať, pripravte sa na to, že na konci nebudete mať na rozdiel odo mňa koho obviňovať za premrhaných 10 hodín života.

#tab#


Zdroj: gamesweb

Dj.Bobor
viac článkov autora

Výrobca:
Distribútor:
Testovaná platforma:
Multiplayer: nie
Lokalizácia:
Žáner:
Vychádza na platformy: PC
Oficiálna stránka:
Karta hry:
Plusy:
Mínusy:

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 0 / 10
(Hodnotení: 0)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012