19.01.2007 01:10, Komentárov: 0
Runaway 2: The Dream of the Turtle

Runaway 2: The Dream of the Turtle

Štyri roky ubehli od stretnutia plachého študenta Briana a sexi barovej speváčky Giny za pomerne dosť prekérnych okolností. Unikli mafií, dostali sa z rozľahlej pustatiny a našli stratený indiánsky kmeň Hopi. Teraz si užívajú príjemnú dovolenku na Hawajských ostrovoch. More, pláže, chladené nápoje a prekrásna príroda - proste idylka. Avšak skryté, čaká ďalšie dobrodružstvo, ktoré môže zmeniť všetko, čo sa doteraz udialo a opäť je len na Brianovi, aby zachránil Ginu a možno aj celý svet...

Štyri roky ubehli od stretnutia plachého študenta Briana a sexi barovej speváčky Giny za pomerne dosť prekérnych okolností. Unikli mafií, dostali sa z rozľahlej pustatiny a našli stratený indiánsky kmeň Hopi. Teraz si užívajú príjemnú dovolenku na Hawajských ostrovoch. More, pláže, chladené nápoje a prekrásna príroda - proste idylka. Avšak skryté, čaká ďalšie dobrodružstvo, ktoré môže zmeniť všetko, čo sa doteraz udialo a opäť je len na Brianovi, aby zachránil Ginu a možno aj celý svet...

#pic1#

Vychádza slnko a na Hawajských ostrovoch je začiatok ďalšieho prekrásneho dňa. Lenivosť premôže aj toho najväčšieho dobrodruha, a predsa prečo si nespraviť pauzu po toľkých dobrodružstvách. Ako by toho ale nebolo dosť, Gina už dávno zajednala výlet k fantastickým (teda aspoň podľa turistickej príručky) Tiki vodopádom.

„Vstávaj Brian! O chvíľu letíme.“...“Mhpf.“- ozve sa unavene z postele. “No poď-poď! Otto na náš už čaká.“- dodá Gina a oblieka sa.

Začiatok ako z prekrásneho romantického filmu alebo ticho pred búrkou v podobe ďalšej výpravy za nebezpečím? Sprvu sa to tak nezdá, ale nešťastná havária zavinená pilotom, ktorý je už „mierne“ za zenitom nie je najlepším začiatkom žiadnej dovolenky. Gina je niekde v džungli, Brian pri vraku lietadla a chudák Otto je….teda asi už ani nie je.

#pic2#

“Kde som to?”...Hodiny ubiehajú a jediným riešením je nájsť cestu zo spletitého labyrintu porastu, lián a zbaviť sa tých otravných lemurov. “Mohli by mi ste ma prestať zhadzovať z toho spadnutého stromu keď chcem prejsť?!"

“Stromy, slnko, vrak lietadla…Aha! Ottova taška, ale čo robí hore na tom strome? Chudák, asi si už štebotá s vtáčikmi.”

Neznesiteľné teplo, klzké brála…a stále tí lemuri! Pixelhunting nachádza už zo začiatku svoje uplatnenie ako aj po zbytok príbehu. Holt, niektoré veci v Runaway ostávajú stále také isté. Na druhú stranu je to aspekt hry vítaný jednými a zavrhovaný druhými. Avšak nie je to až také strašné ako sa môže zprvu zdať, takže sa zdá že vývojári z Pendulo Studios mysleli naozaj na každého.

“Kde som to skončil? Aha už viem…lemuri, vratké mosty. No čo vám poviem, proste džungľa. Gina stále nikde, ale v diaľke sa črtá nádej v podobe vojenského tábora. Skúsim šťastie, možno ma aj niečím ponúknu.”

#pic3#

Hádankami sa nikdy nič nedá pokaziť, veď to by predsa nebola adventúra. Nemusíte sa báť typického kombinovania všetkého so všetkým v inventári, pretože šikovne vyriešené titulky dodávajú zmysluplnosť každej akcií, ktorú sa chystáte spraviť.

Ako príklad spomeniem- chcete kombinovať vetvičku a nožík, hra nezobrazí “použiť nožík na vetvičku”, ale “orezať vetvičku” a pod..

Určite výrazný klad a pokrok v Runaway, ktorý tu ešte pri 1. diely nebol.

“No nič. Vyhodili ma. Generál vyzerá akoby raňajkoval guľky zaliate motorovým olejov. Ale čo už, ostrov vyzerá byť dosť veľký. Teraz som bol mrknúť na pláž, sú tu veľmi milí ľudkovia. Lokelani je síce mierne divná, ale aj tie jej kecy o 30 priateľoch ktorých mala sa dajú vydžať. Hmm, s ktorým to bola na Tahiti? Joshua, John, Jerric, Eric…no to je jedno. Spoznal som sa aj s dvoma miestnymi- Knife-om a jeho kamošom a samozrejme nás úžasný seržant americkej armády, ktorý si myslí že som jeho skúšajúci nadriadení…ale čo. Idem dať Malému Diablovi to chladené pivo čo tak chcel a potom sa konečne odfotím s Lokelani, o chvíľu som späť.”

Aj v Runaway 2: Dream of the Turtle sa stretnete so starými známymi aj s novými tvárami, z ktorých nám už sám Brian pár predstavil. Ako príklad spomeniem hackerku Sushi Douglas, vedca Saturna a “trochu” šialeného Joshuu. Ako budete postupovať 6 kapitolami spoznáte mnohých ďalších – ochotných pomôcť alebo vás zabiť. Tak či onak, budú to zaujímavé stretnutia.

#pic4#

“Lemuri!!! Nenávidím lemurov!! Eh, pardon. Hodiny ubiehajú a ja som stále na tom ostrove, ale už mám plán. Snáď sa to skončí dobre…a snáď ešte uvidím Ginu.”

Na grafickom spracovaní jednotlivých miest, kde sa budete pohybovať a kde sa odohráva dej si vývojari naozaj dali záležať - ako v ohľade detailnosti predmetov a postáv, tak aj pri malebných kulisách a okoliu. Len pre zaujímavosť, všetko čo v hre uvidíte je ručne kreslené.

Bol použitý podobný engine ako v Runaway 1, samozrejme s malými, ale zato potrebnými úpravami.

Dej je ako som už spomenul plný zvratov a samozrejme ho dopåňa viac ako hodina animovaných sekvencií, ktoré sa môžu aj meniť v závislosti od toho ako konkrétnu akciu vykonávate. Ako bol v predošlom diely nastavený štandart, tak ho Pendulo Studios v 2 dotiahli ešte ďalej, z čoho vyplývajú prekrásne in-game a medzi-kapitolové animácie.

Pri interakcií postáv medzi sebou plátí klasický adventúrový princíp- „rozprávaj sa s každým, o všetkom a aj pár krát za sebou“. Tento postup budete uplatnovať hlavne v jednej konkrétnej kapitole, kde vás to možno aj na chvíľu prestane baviť, ale tak nemôže byť všetko len o kombinovaní predmetov a lúštení hádanok. Na doplnenie celkového obrázku a pre lepšie zaradenie, Runaway 2 je klasická point & click adventúra.

#pic5#

Celkovo je Runaway 2: The Dream of the Turtle veľmi kvalitným herným titulom, ktorý určite doporučujem všetkým adventuristom, či už hard-corovejším alebo len „víkendovým“. Vďaka chytľavému príbehu, detailnému grafickému spracovaniu a samozrejme riadnej dávky humoru je 2. diel Runaway horúcim adpetom na jednu z najlepších adventúr tohto roka.

#tab#


Zdroj: gamesweb


viac článkov autora

Výrobca:
Distribútor:
Testovaná platforma:
Multiplayer: nie
Lokalizácia:
Žáner:
Vychádza na platformy: PC
Oficiálna stránka:
Karta hry:
Plusy:
Mínusy:

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 0 / 10
(Hodnotení: 0)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012