31.07.2012 17:00, Richard „gulath“ Bojničan, Komentárov: 0
Lego Batman 2: DC Super Heroes

Lego Batman 2: DC Super Heroes

To, že sa z kociek skladá svet, vedia všetci hráči Minecraftu, no z Lego kociek sa skladá hneď niekoľko rozličných svetov. Star Wars, Harry Potter, Indiana Jones Batman. A práve z Gothamu bude táto recenzia.

Ak mám byť hneď zo začiatku úprimný, tak hneď po nadšenom rozbalení zásielky z redakcie som zvažoval, či som dostal hru za trest. Síce som Battleship dal málo bodov, ale tak zase snažíme sa predsa byť féroví a písať o hrách to, čo si o nich naozaj myslíme. Tak prečo som zase dostal Lego hru??? PREČO??? Čo som komu urobil??? Veď naposledy, to už bolo takmer utrpenie. Ale život redaktora je krutý a šéfredaktor vie byť prísnejší než božie mlyny a pekárne a.s.. Teda hlavne rýchlejší. So silným sebazapieraním som teda vložil disk do mechaniky, spustil hru a začal hrať. A tu niekde som pochopil, ze Tt dokázali niečo, čo uz dlho nikto pred nimi. Priniesť niečo nové do Lego sveta, priniesť zaujímavý príbeh, vybalansovať postavičky a ešte aj niečo naviac, ale poďme pekne po poriadku.

Dej hry sa netýka žiadneho comixu, ktorý by som postrehol, že by vyšiel. Lex Luthor sa chce stať kongresmanom a na pomoc si prizve niekoľkonásobného víťaza Gothamského kola súťaže „vtipnejší vyhráva“ – Jokera. To sa nepáči nie len Batmanovi, ale problémy tuší dokonca aj sám Superman. A pokiaľ sa trochu vyznáte vo svete DC a niekde v podvedomí sa vám vynára JLA, tak vás môžem už teraz uistiť, že áno! Príbeh nás prevedie postupne 15timi kapitolami, kde najskôr máme pod kontrolou iba BatmanaRobina a zoznamujeme sa s ich oblekmi a schopnosťami ktoré nimi získavajú (dajú sa prezliekať na špeciálnych miestach), postupom v hre sa pod kontrolu nášho ovládača dostane sám Superman, a ako som už spomínal, úplne perfektne načasovano a kúsok pred samotným vyvrcholením sa dostaneme k celej Justice League of America.

Samozrejme, že herný mechanizmus sa v podstate nezmenil. Stále sa bavíme o behačke a skákačke, rozbíjaní všetkého z Lega a zbieraní bodíkov, ale predsa len je tu niečo nové. Počas celej hry som vôbec nebojoval s kamerou a tým, že niečo niekde nevidím. Ak som aj zostal visieť pri logickej hádanke, nebolo to nikdy na nekonečne dlhú dobu, ale po niekoľkých pokusoch som si všimol kde mi niečo uniká. Dostaním Supermana pod kontrolu sa hra mení, pretože ako všetci vieme, on je nezraniteľný, vie lietať, má laser a mrazivý dych. A v hre ich naozaj má. Všetky tieto jeho vlastnosti sú výborne využité pri ďalších hlavolamoch. No a asi najväčšou novinkou je, že okrem dejových misií máme celý Gotham. Áno, otvorené celé mesto, v ktorom sú ďalšie úlohy, hádanky, dokonca aj ďalší bossovia. Pohybovať sa môžeme v batmobile, alebo iných batmanových približovadlách. A keď už odomkneme supermana, môžeme voľne lietať nad celým mestom a kochať sa nádhernými scenériami. A naozaj je čím. Lego Gotham je spracovaný úplne perfektne.

Po hudobnej stránke tiež nie je hre čo vytknúť. Motívy sa jednoznačne držia filmov o Batmanovi, a keď ovládame Supermana, tak sa hlavná melódia primerane zmení. Novinkou v Lego hrách je aj fakt, že postavičky sú nadabované. Nevydávajú len citoslovcia, ale normálne vyslovujú celé vety a aj tým príbeh získal na kvalite. Jednoducho hrdinovia DC sveta sú viac sami sebou, keď môžu mať svoje štandardné obľúbené hlášky.

Ako som už písal na začiatku. Hru som začínal hrať s nechuťou, ktorá sa postupne prerodila v záujem, neskôr som sa pristihol, že sa pri hraní výborne bavím a ku koncu som sa nevedel dočkať, kedy sa dostanem z práce domov, aby som mohol pokračovať v Batmanovi. Je to naozaj výborná hra, a dúfam, že nasledujúce Lego tituly si z nej zoberú príklad a vytvoria podobne zaujímavé a zábavné Lego svety.


Richard „gulath“ Bojničan
viac článkov autora

Výrobca: Tt Games
Distribútor: WB Games
Testovaná platforma: PS3
Multiplayer: áno
Lokalizácia: Anglický jazyk
Žáner: Arkády
Vychádza na platformy: PC, PS3, Xbox 360
Oficiálna stránka: http://videogames.lego.com/en-us/LEGOBatman2DCSuperHeroes/AboutTheGame/Movies/Default.aspx
Karta hry: LEGO Batman 2: DC Super Heroes
Plusy:

+ výborná kamera
+ skvelý príbeh
+ otvorené mesto
+ Justice League of America
+ skvelé logické hádanky

Mínusy:

- žiadne

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 9.5 / 10
(Hodnotení: 2)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012