13.01.2003 00:29, Cobra, Komentárov: 0
Knight Rider

Knight Rider

Knight Rider bol, je aj bude kultový seriál. Je jedno, že bol krajne neoriginálny, že dobro až podozrivo vždy vyhralo nad dobrom a hlavný hrdina, ktorého stvárnil David Haselhof bol svätec, Cassanova, generál Rommel a Harry Houdiny v jednej osobe.

Knight Rider bol, je aj bude kultový seriál. Je jedno, že bol krajne neoriginálny, že dobro až podozrivo vždy vyhralo nad dobrom a hlavný hrdina, ktorého stvárnil David Haselhof bol svätec, Cassanova, generál Rommel a Harry Houdiny v jednej osobe. Na hrdinské činy Michaela Nighta a jeho superauta s vlastnou inteligenciou Kitta, sa dalo pozerať vždy. Kým za hranicami našej "dokonalej" komunistickej spoločnosti slávil seriál úspech už niekoľko rokov ku nám sa dostal až začiatkom 90-ich rokov. Neskôr vznikol televízny film a aj nejaké nepodarené pokračovanie, ktoré sa odohrávalo v blízkej budúcnosti, no na originál nemalo.

A preto mi bolo veľmi čudné, že sa za celú tu dobu nikto nezamyslel a nevytvoril hru, v ktorej by ste sa mohli vy stať majiteľom čierneho superauta. Bohužiaľ mal by som si dávať pozor a nad takými vecami radšej nerozmýšľať, potom by nevznikol taký herný guláš ako z dielne firmy Davilex. Nuž, aj guláš sa dá zjesť, lenže ak je ešte bez chuti a cítite, že vám z neho bude isto dlho zle potom niečo nie je v poriadku.....

Tak ju tu máme, hru, ktorá sa pýši oficiálnou licenciou Knight Rider. Kto čaká automobilový simulátor, alebo nebodaj kombináciu 3d akčnej hry a simulátoru, ten nech si nechá zájsť chúťky. Knight Rider The Game je obyčajná arkáda, kde budete ovládať iba samotné čierne auto.

To by ešte nemuselo byť také strašné, veď aj dobrá arkáda vie človeka zabaviť. Bohužiaľ v tomto prípade sa jedná o zážitok na jednu noc a ešte veľmi krátku noc.

Na začiatku vás privíta celkom dobre spravené intro, ktoré navodí najmä svojou typickou hudbou atmosféru seriálu. Tam sa dozviete, že niekto je veľmi zlý a je na vás, aby ste ho presvedčili, že byť zlým sa v amerických seriáloch z 80-ich rokov nevypláca.

Skôr ako začnem opisovať samotnú hru vás ešte musím upozorniť na jednu nemilú skutočnosť, aby ste neboli sklamaní ako ja. Kto je majiteľom počítačového volantu môže ho pretentokrát kľudne nechať zapadnúť prachom, hra ovládanie s takýmto spôsobom neumožňuje! To je prvý čierny bodík.

Ako to už býva na začiatku vás čaká tutoriál kde sa zoznámite s ovládaním Kitta, zistíte, čo všetko dokáže, aby ste to v už aj tak smiešne ľahkej hre mali ešte ľahšie. Aspoň reálie so seriálu zostali zachované - Kitt môže efektne skákať - tzv. turbo boost, môže jazdiť naklonený iba po 2 kolesách, dokáže scanovať objekty a samozrejme aj jazdiť:-).

Náplňou misií väčšinou býva niekoho prenasledovať, chytiť, alebo zneškodniť. Žiadnu originalitu nehľadajte, lebo misií je spolu 15 a ich dohranie vám nebude trvať dlhšie ako 4 hodiny. Žiadna replaybilita, nič, fakticky po dohratí hry nevidím dôvod hrať ju ešte raz. Misie sú naozaj až trápne jednoduché a neviem si predstaviť, že by sa niekomu hru nepodarilo dohrať.

Ani technické spracovanie hru nezachráni. Použitý engine síce nie je úplne zlý, ale, že by vám pri ňom tiekli sliny až na podlahu to určite nie. Skúr je to taký lepší priemer, aspoň trocha snahy tam predsa len vidieť. Zvuky a hudba, tie sú chvalabohu zachované zo seriálu, takže im fakticky niet čo vytknúť a sú tak jedinou svetlou stránkou hry.

Čo dodať na záver? Keby sa hra predávala ako budgetovka tak by som by som ju vám mohol v čase herného sucha odporučiť ako aspoň nejakú alternatívu k nude. Lenže bude sa predávať za plnú cenu, takže ak sa nemodlíte spôsobom v mene Micheale Nighta, Knight Ridera a večného víťazstva nad zlom, amen, tak nevidím dôvod túto hru si kupovať.

Knight Rider

VÝROBCA: Davilex
DISTRIBÚTOR: Koch Media AG
MINIMÁLNA KOFIGURÁCIA: P 500, 64 MB Ram, Win 95/98/ME/2000/XP
DOPORUČENÁ KOFIGURÁCIA: P 850, 128 MB Ram, Win 95/98/ME/2000/XP
3D KARTA: Ano
MULTIPLAYER: Nie
TYP: Akčná arkáda
VERDIKT: Pozrite si radšej seriál, na hru zabudnite!
HODNOTENIE: 30%

Zdroj: gamesweb

Cobra
viac článkov autora

Výrobca:
Distribútor:
Testovaná platforma:
Multiplayer: nie
Lokalizácia:
Žáner:
Vychádza na platformy: PC
Oficiálna stránka:
Karta hry:
Plusy:
Mínusy:

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 10 / 10
(Hodnotení: 1)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012