25.02.2011 14:00, Daniel "LordDan" Hujo, Branislav "chinaski" Hujo, Komentárov: 0
Killzone 3 Launch Party – report z akcie

Killzone 3 Launch Party – report z akcie

Mrazivá a zároveň pekelná, aj taká bola Praha pred pár dňami, keď sa v nej konala Killzone 3 Launch Party, ako akciu nazvala spoločnosť Sony na počesť začiatku predaja hry. Killzone 3, ktorá je exkluzivitou pre PlayStation 3, si určite zaslúži aj našu pozornosť, veď recenziu ste si mohli prečítať už dávnejšie na našom webe a Chinaski rozhodne nešetril superlatívmi. O tom, že hra zaujala v našej redakcii mnohých svedčila aj pomerne početná výprava, ktorá z Bratislavy spoločne vyrážala do Prahy, do kina Atlas, kde sa celá akcia odohrala.

Aby sme to upresnili, z redakcie GamesWebu sme šli pozrieť Helghan do Prahy, LordDan, jeho brat Chinaski a samozrejme nechýbal šéfredaktor DanKanFan. Našu mušketiersku trojicu dopĺňali ešte exkolega JC a pôvodný zakladateľ webu gamesweb.sk, Win.

Miesto konania akcie bolo poznať už zdiaľky – plagáty Killzone 3, nápis uzavretá spoločnosť na vstupných dverách kina, spolu s Helghast edíciou a čulým ruchom za presklenými dverami, dali všetkým jasnú správu o tom, že Helgan je tu. Po akreditácii, sme sa ponorili do útrob kina a pochopili, že tento večer bude priam pekelne horúci. Čo nám asi všetkým vyhovovalo, keďže v tej dobe bolo vonku veľmi sviežich -10°C. Na každom kroku boli konzoly, kde spočiatku premietali len videá z hry, ale všetkým bolo jasné, že o chvíľku už bude pri nich plno. Kým sa dostavili aj ostatní pozvaní hostia, korzovali sme po foyer a prehodili pár slov s kolegami z iných redakcií a aj s ľuďmi so Sony, ktorí nás pozvali. Všetko to malo vypuknúť o siedmej.

O siedmej sa k mikrofónu, už priamo v kinosále, postavil Ivan Bradáč, zástupca Sony, ktorý celú akciu spískal a prítomným novinárom a obchodým partnerom odprezentoval ako na tom Sony je a čo všetko pre nás pripravuje. Pokles ceny konzoly PS3 sa výrazne prejavil aj na CZ a SK trhu, čo jasne dokumentovali grafy, kde bol nárast výrazne badateľný. Naopak troška poklesol predaj zariadenia PSP, keďže Sony si spoluprácou s jednou cestovnou kanceláriou tak trocha nasýtila trh. Zaujímavosťou je, že stále neklesá ani predaj staručkej PS2, hoci treba pravdivo dodať, že jej predaj ani nerastie. Zástupcovia Sony sa pochválili aj predajmi ich pohybového ovládania PS Move, ktorého sa predáva dvakrát viac ako samotnej konzoly, ale vzápätí chlapsky priznali nezvládnutie distribúcie (hoci to nie je chyba priamo CZ a SK pobočky Sony) a prisľubili rýchlu nápravu toho, že ovládanie Move sa nie vždy dá zohnať v obchodoch.

Určite zaujímavejšia časť nasledovala hneď potom, keď nám boli predstavené niektoré z plánovaných herných projektov a samozrejme nechýbala zmienka o NGP, aj keď bohužiaľ žiaden zo šiestich prototypov sa do Prahy zabezpečiť nepodarilo. Čo nás troška zarazilo bolo to, že nám boli prezentované všetky očakávané exkluzivity pre Sony až na jeden. Úplne chýbalo Resistance 3. Netušíme, či na ňu Sony nechcela zbytočne strhávať pozornosť na prezentácii inej FPS, alebo na ňu jednoducho zostavovatelia prezentácie zabudli, ale dúfame, že to nie je tak, že by sa za ňu Sony hanbili, prípadne sa v dohľadnom čase dočkáme nemilej správy o jej odložení na ďalší rok. Ktovie, každopádne na tejto akcii bola R3 úplne odignorovaná. 

Po prednáške, už nás zástupcovia Sony a predovšetkým (mňam, mňam) krásne hostesky pozvali skúsiť si pri stojanoch samotnú hru. Samozrejme, keďže väčšina prítomných už v čase konania akcie mala hru z recenzentských povinností dohranú, mohlo sa stať, že by ostali stojany prázdne. Lenže Sony myslela aj na toto a tak ku každému stojanu priložila vecičku zvanú bolo Playstation Move´s Sharp Shooter, teda akýsi plastový samopal, určený pre ovládanie FPS pomocou ovládača Move. Takže i keď väčšina už hru hrala, skúšal každý. My sme naviac mali so sebou kameru, takže nás uvidíte priamo vo víre akcie na videu. Aj keď teda začiatky s týmto ovládačom boli krušné a neraz museli situáciu zachraňovať hostesky, stojace pri každom PS3. Vznikali tak komické situácie, keď hardcore hráčom strhnutým vírom hry, no neovládajúcim spomenutý Sharp Shooter museli radiť krehké ženy, ktorými inak každý správny nerd a geek pohŕda. Keby však bola možnosť si ovládanie presne nakalibrovať, bol by zážitok ešte o niečo lepší a mám pocit, že DanKanFan by v Atlase sedel pred 3D televíziou doteraz. Celkovo je hranie so Sharp Shooterom veľmi príjemné a umožňuje ďaleko presnejšie mierenie než klasický Dual Shock. Je to hlavne preto, že pri pohybe samopalom sa vám hneď nezačne hýbať obrazovka, ale pohybuje sa kurzor a keď sa ten dostane na okraj, vtedy sa pohne celý obraz.  Treba si ale na rovinu povedať, že na dlhé, nočné hranie to rozhodne nie je, jedine, že by ste mali oceľový chrbát.

ChinaskiLorddanom si vyskúšali aj príjemnú rodinnú prechádzku turistickým centrom Helghanu v co-ope, čo obaja výrazne kvitovali, no zároveň krútili hlavami nad tým, že nie je možné hrať v co-ope aj online, každý za svojou konzolou, keďže každý z bratov už býva inde. Obaja tak svorne dúfajú, že v rámci posilňovania rodinnej atmosféry im SonyGuerilla Games vyjdú oproti a najbližší patch im už podobné rodinné návštevy umožní.  Každopádne co-op sme si vychutnali na pohodlnej pohovke s Dual Shockmi a pocit, keď hráte s niekým živým, na ktorého sa môžete skutočne spoľahnúť (a ktorý vám zozadu nestrelí do chrbta, však Chinaski) je na nezaplatenie. Taktiež atmosféra dvoch po sebe kričiacich našich redaktorov strhla mnohých okolo, môžeme len doporučiť.

Čerešničkou na torte však boli dve 3D televízie, samozrejme tak isto vybavené konzolami PS3 so Sharp Shootermi. Zážitok bol dokonalý. Terčom posmechu sa pri nich stal práve Chinaski, ktorý si 3D nemôže vychutnať, keďže v čase jeho dávneho narodenia ešte Boh túto schopnosť nenadeľoval. Vyriešili sme to tak, že zatiaľ čo všetci pozerali na TV on pozeral na hostesku. Zážitok z hrania je určite ďaleko lepší, ale ten kto už čokoľvek videl 3D, by zrejme ocenil aj väčšiu televíziu. Aspoň my sme mali neustále nutkanie sadnúť si čo najbližšie, aby sme mali v zornom poli len obrazovku a nič iné, rovnako, ako keď sedíte v kine, kde vám plátno zaberá celé zorné pole. Poviem vám, že raketa, ktorá vám letí priamo do tváre, vás tak nejako podvedome núti uhnúť. Kto z vás ešte nemal tú česť s 3D, navštívte nás na blížiacom sa Game Expe, kde budú 3D televízie v našom GamesWeb.sk stánku k vyskúšaniu, samozrejme na nich pofičia Killzone 3 a Gran Tursimo 5.

Celkovo treba uznať, že sa Sony posnažila a akcia prakticky nemala chybičku. Výrazne prekvapil svojou kvalitou (ako u koho) Sharp Shooter a dojmy z hrania KZ práve s touto perifériou vám určite čoskoro prinesieme.


Daniel "LordDan" Hujo, Branislav "chinaski" Hujo
viac článkov autora

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 7 / 10
(Hodnotení: 3)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012