17.06.2010 18:18, MickTheMage, Komentárov: 0
Mass Effect 2: Overlord

Mass Effect 2: Overlord

Bioware odviedli s druhým Mass Effectom kus dobrej práce. Dokázali totiž u niektorých jedincov vytvoriť akúsi miernu závislosť na ich svete, a tak má človek pocit, že by sa rád do toho sveta vrátil, niečo v ňom robil, hoci to už nedosiahne kvalít hlavného príbehu. Pravda, na kvalitu DLC k Mass Effect 2 existujú rôzne názory. Avšak jednoznačne medzi tie kvalitné môžeme zaradiť Kasumi – bez diskusií. Čo však s najčerstvejším prírastkom do rodiny?

Overlord je DLC, ktoré vám zaberie niečo okolo dvoch hodín hracieho času. Odohráva sa celé na jednej planéte, avšak v niekoľkých mierne odlišných prostrediach. Na presun medzi jednotlivými lokáciami na planéte využijete aj ono vozítko Hammerhead, ktorému som nemohol v prídavku Firewalker prísť príliš na chuť. Naopak v tomto prídavku ma to jazdenie, vlastne lietanie celkom bavilo a zrejme dohrám i zvyšné misie Firewalkera. Pritom sa v zásade nič nemení, s vozítkom stále viac-menej podstupujete priam plošinovkové eskapády :).

Medzi nami, čo sa týka DLC pri Mass Effecte, už dávno som rezignoval na náznak akéhokoľvek RPG, aj keď nakoniec i tu príde na nejaké to rozhodnutie, hlavnou osou, ktorá posúva príbeh dopredu je akcia. Tu sa prakticky nič nezmenilo, len niektoré prostredia sú naozaj vydarené, čo sa pohľadu týka. Vlastne, ono je to celé Sheppardova misia. Postavy, ktoré si so sebou zoberiete na misiu, sú tam akosi do počtu. Nič nekomentujú, nemajú postoje voči vaším činom, len tam skrátka sú, ako kulisa, prípadne štatisti v niektorých scénach. Čo je podľa mňa veľká škoda, keďže akási interakcia medzi vašou postavou a spoločníkmi boli pre mňa jedným z pilierov druhého Mass Effectu.

Lenže, je tu práve oná závislosť na svete, ktorú som si vytvoril a radosť, ktorú mám pri hraní, mi výrazne neskazí ani relatívna priamočiarosť celého DLC. Dokonca ani ten malý technický problém, keď mi nie je umožnené nahrať uloženú pozíciu DLC – píše pri nej Unknown a odmieta čokoľvek spraviť. Avšak keď nahrám nejakú inú pozíciu (napríklad na Normandy) a potom sa opäť vrátim do menu na nový „load“, už ide všetko bez problémov. Predpokladám, že túto situáciu má na svedomí práve toto DLC, keďže predtým som podobné správanie hry neregistroval.

Aj napriek týmto menším chýbam, však na mňa Overlord pôsobí veľmi slušným dojmom, čo má na svedomí celkom zaujímavé vyústenie celej misie (i keď nie nečakané). Musím povedať, že krásne nastolilo nejakú tú zaujímavú otázku a zanechalo i nejakú tú stopu vo vnútri. Opäť však trochu nešikovne, avšak každá snaha vydolovať z hier niečo viac sa cení. Pre skalných fanúšikov Mass Effectu je teda Overlord povinnosťou a ostatní budú veľmi zvažovať, či potrebujú hrať ďalšiu viac-menej štandardnú Mass Effect misiu.


MickTheMage
viac článkov autora

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012