16.10.2001 00:17, Martin Kováč, Komentárov: 0
UTO - telefónne predvoľby

UTO - telefónne predvoľby

Od prvého júla tohto roka prichádzajú zatiaľ ešte stále monopolné a zdá sa že aj všemocné Slovenské telekomunikácie s viacerými novinkami. Okrem modifikácie paušálov za pevnú linku (je to opäť výrazne drahšie, povedzme si rovno) a zmien poplatkov za miestne hovory na 1,50 SK a medzimestské 3,60 SK za minútu + nábehový impulz za spojenie, bolo úplne preorganizované členenie pevnej telefónnej siete.

Prevodník telefónnych smerových čísel

Od prvého júla tohto roka prichádzajú zatiaľ ešte stále monopolné a zdá sa že aj všemocné Slovenské telekomunikácie s viacerými novinkami. Okrem modifikácie paušálov za pevnú linku (je to opäť výrazne drahšie, povedzme si rovno) a zmien poplatkov za miestne hovory na 1,50 SK a medzimestské 3,60 SK za minútu + nábehový impulz za spojenie, bolo úplne preorganizované členenie pevnej telefónnej siete. Keďže nové smerové čísla (napríklad Bratislava má po novom 02, Banská Bystrica 048, Košice 055 a podobne) môžu spôsobiť mierny chaos v našich databázach kontaktov, je dobré si nájsť nejakú pomocnú páku. Jednoduchým riešením načrtnutého problému by mohla byť aplikácia Prevodník telefónnych smerových čísiel (UTO), ktorú vytvorila spoločnosť Prvá Bánovská Informačná spol. s r.o. Program je voľne šíriteľný, t. j. freeware a hardwarovo absolútne nenáročný – zaberá na disku necelých 40 KB, pričom ide len o jeden súbor.

Interface sa skladá z dvoch kariet. Prvá, ktorá je skrytá, ponúka informačné okno o programe, na druhej sú situované samotné funkcie. Na pracovnej karte nájdeme tri kolónky: Pôvodné smerové číslo, Nové smerové číslo a Pôvodná príslušnosť k telefónnemu uzlu. Vyhľadanie novej predvoľby je už jednoduché: buď z roletového zoznamu vyberieme staré predčíslie alebo príslušné mesto, hľadaná predvoľba sa zobrazí automaticky. Prehľadnosť zvyšuje fakt, že k vybranému číslu sa pripojí aj jeho lokalita a naopak.

Nástroj, ktorý som v krátkosti predstavil, je rozhodne užitočnou a nepostrádateľnou pomôckou pre všetkých telefonistov vlastniacich 32-bitový MS Windows (testované na Win95, 98, 2000 a NT 4.0). Veď kto by si pamätal toľko čísiel, keď na to máme software...

UTO

Výrobca: BPI
Typ : Freeware
Pre & Proti : + užitočnosť
+ jednoduchosť
+ nulová cena
WWW: www.bpi.sk

Zdroj: gamesweb

Martin Kováč
viac článkov autora

Výrobca:
Distribútor:
Testovaná platforma:
Multiplayer: nie
Lokalizácia:
Žáner:
Vychádza na platformy: PC
Oficiálna stránka:
Karta hry:
Plusy:
Mínusy:

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 0 / 10
(Hodnotení: 0)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012