04.05.2010 12:00, Leonard "Darkfire" Bojničan, Komentárov: 0
EarthWorm Jim

EarthWorm Jim


Pre tých z vás ktorí sa boja hmyzu a červov, práve vstala z mŕtvych vaša nočná mora. Znova sa prebudila k životu dážďovka JIM. Vesmírny hrdina z dávnych čias nám prišiel do iPhonu / iPodu Touch, aby vás svojim extrémne nezvyčajným spracovaním dobre pobavil.

 

Earth Worm Jim, je behačka z dávnych čias PC, až tak dávnych že veľa nových hráčov ich ani nezažila. Hrdina ktorého máte v hre na starosti je dážďovka, ktorá jedného dňa našla mechanický oblek a tak sa z nej stal super hrdina. A ako super hrdina má aj svoje zvláštne schopnosti, dokáže strieľať, svoje telo používať ako bič, či sa na seba zavesiť. K tomuto autori pridali odľahčené komiksové prevedenie, ktoré z hry robí čistú recesiu plnú zábavy. Či už na vás budú útočiť vrany alebo psi, nočné mory atď., tak v každom levely máte unikátnych nepriateľov a absolútne netypických bossov. Originalita autorov je tu silno cítiť a nedá vám na každom kroku hry pokoja.

Ovládanie je pomocou softwarovo simulovaného joysticku a gombíkov na pravej stane pre streľbu, skákanie alebo použitie biča. Hra vie byť dosť akčná a niekedy dotykový joypad začína byť nevýhodný, keď hráč necíti limit kde sa ma pohnúť a potom stráca nad postavičkou kontrolu. Ale v celkovom sumáre hry , je ovládanie veľmi dobré. Grafika je komixového štýlu, v kvalitnom spracovaní s žiarivými farbami. A napriek tomu o akú starú hru sa jedná, je grafika veľmi dynamická a živá. Pohyb hlavnej postavy je v neuveriteľnom prevedení, aj keď samozrejme, že nieje 3D. Aj hudba je v každom levely iná, avšak Earth Worm Jim vám dáva možnosť pustiť si aj vlastné MP3. Či červíčka budete mastiť pri heavymetale alebo Kelly Family je čisto len na vás.Záver, jedná sa tu o legendárnu klasiku, ktorá po oprášení a vyleštení stále nestratila svoje čaro a šťavu. Hra vo svojej kategórii stále nestratila schopnosť konkurovať novým titulom a to možno vďaka až dobovému originálnemu dizajnu autorov. Určite by ho veľa ľudí nazvalo geniálnym, ale pojem absolútne haluzný ho vystihuje lepšie. Čo k tomu dodať, skúste a neoľutujete.

Leonard "Darkfire" Bojničan
viac článkov autora

Výrobca: Gameloft
Distribútor: Apple / Gameloft
Testovaná platforma: iPhone
Multiplayer: nie
Lokalizácia: Anglický
Žáner: Arkády
Vychádza na platformy: iPad, iPhone
Oficiálna stránka:
Karta hry:
Plusy:
Mínusy:

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 0 / 10
(Hodnotení: 0)

Kalendár herných vydaní

Stronghold Crusader 2

23.09.2014
PC

FIFA 15

25.09.2014
Xbox One, PS4, PC, PS3, Xbox 360

Sherlock Holmes: Crimes & Punishments

30.09.2014
Xbox One, PS4, PC, PS3, Xbox 360

Forza Horizon 2

30.09.2014
Xbox One, Xbox 360
Bleskovky

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU.
včera 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)

Samostatný Kinect pôjde do predaja v októbri

Xbox One je od júna v predaji aj vo verzii bez Kinectu, ten sa preto do predaja dostane samostatne. Microsoft potvrdil spustenie predaja samostatného Kinectu na 6. október 2014 a k senzoru pribalí kód na stiahnutie Dance Central Spotlight.
31.08. 09:30 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012