04.05.2010 12:00, Leonard "Darkfire" Bojničan, Komentárov: 0
EarthWorm Jim

EarthWorm Jim


Pre tých z vás ktorí sa boja hmyzu a červov, práve vstala z mŕtvych vaša nočná mora. Znova sa prebudila k životu dážďovka JIM. Vesmírny hrdina z dávnych čias nám prišiel do iPhonu / iPodu Touch, aby vás svojim extrémne nezvyčajným spracovaním dobre pobavil.

 

Earth Worm Jim, je behačka z dávnych čias PC, až tak dávnych že veľa nových hráčov ich ani nezažila. Hrdina ktorého máte v hre na starosti je dážďovka, ktorá jedného dňa našla mechanický oblek a tak sa z nej stal super hrdina. A ako super hrdina má aj svoje zvláštne schopnosti, dokáže strieľať, svoje telo používať ako bič, či sa na seba zavesiť. K tomuto autori pridali odľahčené komiksové prevedenie, ktoré z hry robí čistú recesiu plnú zábavy. Či už na vás budú útočiť vrany alebo psi, nočné mory atď., tak v každom levely máte unikátnych nepriateľov a absolútne netypických bossov. Originalita autorov je tu silno cítiť a nedá vám na každom kroku hry pokoja.

Ovládanie je pomocou softwarovo simulovaného joysticku a gombíkov na pravej stane pre streľbu, skákanie alebo použitie biča. Hra vie byť dosť akčná a niekedy dotykový joypad začína byť nevýhodný, keď hráč necíti limit kde sa ma pohnúť a potom stráca nad postavičkou kontrolu. Ale v celkovom sumáre hry , je ovládanie veľmi dobré. Grafika je komixového štýlu, v kvalitnom spracovaní s žiarivými farbami. A napriek tomu o akú starú hru sa jedná, je grafika veľmi dynamická a živá. Pohyb hlavnej postavy je v neuveriteľnom prevedení, aj keď samozrejme, že nieje 3D. Aj hudba je v každom levely iná, avšak Earth Worm Jim vám dáva možnosť pustiť si aj vlastné MP3. Či červíčka budete mastiť pri heavymetale alebo Kelly Family je čisto len na vás.Záver, jedná sa tu o legendárnu klasiku, ktorá po oprášení a vyleštení stále nestratila svoje čaro a šťavu. Hra vo svojej kategórii stále nestratila schopnosť konkurovať novým titulom a to možno vďaka až dobovému originálnemu dizajnu autorov. Určite by ho veľa ľudí nazvalo geniálnym, ale pojem absolútne haluzný ho vystihuje lepšie. Čo k tomu dodať, skúste a neoľutujete.

Leonard "Darkfire" Bojničan
viac článkov autora

Výrobca: Gameloft
Distribútor: Apple / Gameloft
Testovaná platforma: iPhone
Multiplayer: nie
Lokalizácia: Anglický
Žáner: Arkády
Vychádza na platformy: iPad, iPhone
Oficiálna stránka:
Karta hry:
Plusy:
Mínusy:

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 0 / 10
(Hodnotení: 0)

Kalendár herných vydaní

DayLight

29.04.2014
PS4, PC

Child of Light

30.04.2014
Xbox One, PS4, Wii U, PC, PS3, Xbox 360, WII

The Amazing Spider-Man 2

02.05.2014
Xbox One, PS4, Wii U, 3DS, PC, PS3, Xbox 360, iPad, iPhone, Mobily

Wolfenstein: The New Order

23.05.2014
Xbox One, PS4, PC, PS3, Xbox 360
Bleskovky

FTL: Faster Than Light je už aj na iPade

Vydarená, nezávyslá hra, ktorá priniesla svieži závan na naše PC, sa dostala aj na tablet od spoločnosti Apple. Okrem konverzie sa však hra dočkala aj množstva vylepšení (ich zoznam nájdete TU), takže ak ste už hrali PC verziu, tak by možno nebolo odveci vyskúšať aj tabletovú úpravu. Pôvodná hra učarila aj nášmu redaktorovi MickTheMage, ktorý jej dal v recenzii vcelku vysoké hodnotenie. Recenziu nájdete TU.
05.04. 16:06 diskusia (0)

Zajtra prichádza nové DLC ku CoD: Ghosts

Okrem nových MP máp, zbraní a ďalšej epizódy Extinction, prinesie DLC s názvom Devastation aj jedného brutálneho nepriateľa. Kto to je sa dozviete vo videu, ktoré bolo pri tejto príležitosti vydané. Nájdete ho TU.
02.04. 14:44 diskusia (0)

Pozrite si špeciálnu funkciu na Reaper of Souls art booku

Štúdio Blizzard nás často poteší svoj neotrelým prístupom. Tentokrát sa tak stalo vďaka vylepšeniu art booku, ktorý bol vydaný v rámci datadisku ku hre Diablo III. Ak totiž spojíte túto knihu so smartfónom, tak sa dočkáte oživenia príšer priamo na stránkach knihy. Ako to funguje si môžete pozrieť v našej galérii videí, čiže TU.
31.03. 14:41 diskusia (0)

EA dala zadarmo Dead Space

Jedná sa o akciu s názvom On the House, vďaka ktorej bude EA priebežne uvolňovať svoje staršie tituly. Ako prvá prišla na rad výborná hororová akcia Dead Space, ktorú keď si teraz zadarmo stiahnete, tak vám na účte zostane už nastálo.
28.03. 19:11 diskusia (0)

Simulátor kozy predstavuje výborný trailer

Ak sa už tešíte na bláznenie sa s kozou, tak neváhajte a pozrite si video, ktoré ohlasuje príchod tejto podivuhodnej hry. Je veľmi vtipné, že autori sa nebránili parodovaniu známeho videa, ktoré pôsobivo ohlásilo vydarenú zombie akciu. Video nájdete v našej galérii, čiže TU.
28.03. 18:48 diskusia (0)
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Ruleta

02.02.2014

Eat My Axe

30.06.2013

Nuke Defense

30.05.2013
Najnovšie plné hry

Maldita Castilla

30.12.2012

Blood TC

13.12.2012

Alien Shooter 2

25.11.2012