05.05.2009 11:00, DKF, Komentárov: 6
Lord of The Rings: Conquest

Lord of The Rings: Conquest


One Ring to rule them all
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them

Spoločnosť EA sa zapojila aj do trhu s hrami pre herné konzoly. Na naše nintendo DS urobili už 16 produktov, z ktorých sme na našich stránkach zatiaľ recenzovali iba dve: Spore Creatures a FIFA 09 DS. LoTR: Conquest DS je teda pre našu redakciu v poradí tretia hra z ich produkcie. Poďme sa teda pozrieť na to, či je toto tretie blízke stretnutie tretieho druhu úspešnejšie ako prvotný kontakt.

LotR: Conquest priniesol na NDS pre mňa zatiaľ nový žáner. Po prvý krát som sa totižto stretol s hack´n´slash na tejto konzole. Hra využíva prostredie LotR, mapu stredozeme ako aj dejové umiestnenie, či postavy z tohto sveta. Zúčastníme sa teda veľkej vojny proti Sauronovi a jeho sluhovi Sarumanovi. Dostaneme sa na väčšinu známych lokácií a budeme bojovať či už ako radový vojak, alebo v niektorých chvíľach ako známa osobnosť z príbehov J.R.R. Tolkiena. Bojov sa zúčastnime priamo, nebudeme komandovať nejaké jednotky alebo prikazovať pomocníkom. Práve naopak. Ako neohrozený hrdina sa prví vrhneme do bojov a naši spolubojovníci nás budú následovať.

Hra samotná je jednoduchá. Ovláda sa pomocou touchscreenu a pomocou tlačítka. Je úplne jedno ktorého. Kliknutím na miesto na obrazovke sa tam naša postava presunie. Ak je na mieste kliku nepriateľ, zaútočí. Tu prichádza k hre spomínané tlačítko. Ak stlačíme a podržíme niektoré tlačítko, otvára sa nám viacero možností útoku. Ak klikneme na nepriateľa, prevedie sa oveľa silnejší útok. Ak potiahneme stylus po obrazovke smerom k nemu, bojovník urobí priamy výpad, kúzelník pošle fireball a lukostrelec vystrelí sériu šípov. Ak urobíme kruh okolo seba, bojovník sa zaženie mečom a zraní všetkých naokolo, lukostrelec zapáli šípy ktoré bude vystreľovať a kúzelník okolo seba urobí kruh ohňa. U kúzelníka ešte samotné držanie tlačidla aktivuje funkciu heal na všetky spriatelené okolostojace jednotky.

Počas hrania plníme postupne úlohy, ktoré dostaneme. Obsadzujeme vlajky, na ktorých sa po smrti môžeme znovu oživiť, alebo môžeme vymeniť postavu za inú, zabíjame cieľové silné jednotky, alebo rozbíjame nejaké vybavenie nepriateľa, ako napríklad katapulty či rebríky. Okrem toho ešte existujú misie, kde treba brániť nejaký bod po určitý čas.Grafické prevedenie je na možnosti NDS nadpriemerné, každej misii predchádza krátka ukážka z filmovej trilógie LotR. Samotná hra má tiež celkom peknú grafiku, animácie postavičiek sú pomerne detailné a boje sú sprevádzané aj ozvučením ktoré zodpovedá boju. Občas narazíme na obtiažne miesto, kde si pár krát zomrieme, ale inak je obtiažnosť celkom príjemne vyvážená. Nie je to ani nudne jednoduché ani frustrujúco ťažké.

O čo tejto hre jednoznačne ide, je úspešne využiť populárnu licenciu Lord of The Rings, s tým, že priláka fanatických fanúšikov ku všetkému s touto značkou. Na druhú stranu však EA v poslednej dobe prinieslo niekoľko kvalitných hier, či už na veľké konzoly, alebo na PC. Lord of the Rings :Conquest DS je niekde medzitým. Nie je to ničím prevratná hra (pokiaľ teda to nie je prvá hack´n´slash) hra na NDS, ani ničím prudko zaostalá. Proste je to taký hrateľný priemer.


Hodnotenie: 5,5

Výrobca:
Pandemic Studio
Distribútor: Electronic Arts
Testovaná platforma:
DS
Multiplayer:
ÁnoHru si môžete zakúpiť tu:
PC, PS3, Xbox 360, DS


DKF
viac článkov autora

Výrobca:
Distribútor:
Testovaná platforma:
Multiplayer: nie
Lokalizácia:
Žáner:
Vychádza na platformy: NDS
Oficiálna stránka:
Karta hry:
Plusy:
Mínusy:

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 0 / 10
(Hodnotení: 0)

Diskusia
05. 05. 2009 13:02
RE: 05. 05. 2009 15:59
RE: RE: 05. 05. 2009 16:42
RE: RE: RE: 06. 05. 2009 10:05
DanKanFan RE: RE: RE: RE: GTA chinatown wars? 06. 05. 2009 10:25
RE: 06. 05. 2009 20:15
Pridať komentár Čítať celú diskusiu
Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012