31.03.2008 01:34, Komentárov: 0
Officers

Officers

Píše sa rok 1939 a nemecké vojská napadajú Poľsko, čím sa začína najkrvavejší konflikt v ľudských dejinách - 2. svetová vojna. Klasický začiatok vojnových RTS v hre, ktorá sa snaží byť inou medzi obrovským množstvom podobných titulov.

Píše sa rok 1939 a nemecké vojská napadajú Poľsko, čím sa začína najkrvavejší konflikt v ľudských dejinách - 2. svetová vojna. Klasický začiatok vojnových RTS v hre, ktorá sa snaží byť inou medzi obrovským množstvom podobných titulov.

#pic1#

Námet je jasný už z úvodu a absolútne nič nového so sebou neprináša, keďže sa postupom kampaní zúčastníte najväčších bitiek ako napríklad vylodenie v Normandii a množstva ďalších. V preview verzii bolo k dispozícii len niekoľko misií, a tak dúfajme, že v plnej verzii sa ich počet rapídne zvýši (keďže autori sľubujú možnosť hrať za Spojencov, Nemecko a ZSSR, plus ako čerešničku na torte sa majú vo vedľajších úlohách objaviť vojská Poľska, Juhoslávie a Československa).

Všetko sú to veľmi zaujímavé slová, ktoré by bolo určite zaujímavé vidieť aj v praxi, každopádne z dostupných odskúšaných faktov musím vyzdvihnúť naozaj obsiahle inštruktáže pred misiami (historické reálie, prehľadné spracovanie), taktiež množstvo informácií vojakoch, budovách a o mieste, kde boj prebieha, integrované v samotnom príbehu.

#pic2#

To by boli výrazné pozitívne body, ktoré sú ale prekrývané istými neprehliadnuteľnými negatívami. Ak bol zámer autorov vytvoriť novú hru kombinujúcu v sebe kvalitné a reálne zobrazenie prostredia s old-schoolovo ladeným menu, minimapou a možnosťami - potom sa im to naozaj podarilo, v prípade, že toto nebolo ich cieľom - názor si spravte už sami...

Ako som už naznačil, grafické spracovanie je na slušnej úrovni okrem zvláštneho menu, v ktorom sa zobrazujú informácie o vojakoch a pod. - pixeloidné miniatúry a celkový vzhľad. Videá pred misiami nie sú ešte úplne zosynchronizované so zvukom a načítavaním, čo ale dávam za vinu preview verzii, detto aj neoptimalizovanie hry na určené minimálne požiadavky.

#pic3#

Ako posledný bod a aj najväčšie negatívum celého Officers je zvuková stránka, konkrétne originálna zvuková stopa. Intro je kompletne preložené aj nahovorené do češtiny, v hre sú integrované titulky a informácie o jednotkách sú taktiež plne lokalizované. Pravdepodobne sa pýtate, čo je na tom zle?! - originálny dabing, ktorý značne koliduje s prekladom a najmä neustále sa opakujúce neznesiteľné „hlášky“ vašich či nepriateľských vojakov (každé 3-4 sekundy, stopoval som to), ktorí opakujú asi 5 viet stále dookola. Asi po 10 minútach hrania vám garantujem stíšenie zvuku a pustenie si vlastného hudobného podmazu.

Officers z preview verzie vyzerajú ako herný priemer/mierny nadriemer, ktorý je primeraný svojej cene 299 Sk. Po dokončení prekladu mien jednotiek a budov, upravení synchronizácie zvuku vo videách a pár úpravách v systéme má určite nádej zaradiť sa medzi tie „lepšie“ vojnové RTS. Len ten dabing...viac článkov autora

Výrobca:
Distribútor:
Vychádza na platformy:
Žáner:
Dátum vydania:

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 0 / 10
(Hodnotení: 0)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012