16.02.2001 00:02, Martin Šoltýs, Komentárov: 0
Interview s Peregrius

Interview s Peregrius

Ak Vám meno Peregrius nic nehovorí, nic si z toho nerobte, za sebou totiž nemajú žiadne velké projekty, ale pred sebou ich caká jeden velmi nádejný, ktorý, dúfajme, v blízkej budúcnosti vydajú v spolupráci s tímom Future Games (Boovie, Posel Bohu). Jeho meno je Ron Loo a najmä o nom bude tento rozhovor s týmto ceským tímom ...

Ak Vám meno Peregrius nic nehovorí, nic si z toho nerobte, za sebou totiž nemajú žiadne velké projekty, ale pred sebou ich caká jeden velmi nádejný, ktorý, dúfajme, v blízkej budúcnosti vydajú v spolupráci s tímom Future Games (Boovie, Posel Bohu). Jeho meno je Ron Loo a najmä o nom bude tento rozhovor s týmto ceským tímom.

Ak si myslíte, že nás v podobe Ron Loo caká dalšia trápna humorne sa tváriaca adventúra, ktorých je v ceskoslovenskej produkcii neúrekom, mýlite sa. Ide o hru s vážnym príbehom nie nepodobnú Poslovi Bohu. Ale viac v samotnom rozhovore.

GamesWEB: Zacnem dost atypickou otázkou. Aké herné žánre bude predstavovat Ron Loo? Predstavte nám ho trochu bližšie.

PEREGRIUS: Ron Loo bude klasická point and click adventura a žánrove patrí do fantasy s prvky hororu. Lidi casto mate používání kouzel hlavním hrdinou, takže zarazují naši hru do kategorie kombinací adventure a RPG. My s tímto ovšem nesouhlasíme, protože i když se Ronova postava vyvíjí a používá kouzla, deje se tak striktne v rámci adventurního žánru - tedy vývoj je pouze psychologický a kouzla jsou jen zvláštním druhem predmetu a používají se k nebojovým úcelum.

GamesWEB: S cím sa chcete najviac pochválit na Ron Loo?

PEREGRIUS: Urcite príbehem, který se vyvíjel dost dlouhou dobu a ješte nyní se jej snažíme vylepšovat a doladovat, aby nemel žádná "slepá místa" a aby nacasování všech dejových zvratu bylo co nejpresnejší. Krome toho jsme hrdí na náš dialogový systém, který bude zobrazovat emoce zúcastnených postav. Tzn. že když napríklad voják uráží Rona, nejenže se pri tom tvárí opovržlive, ale i Ronuv oblicej se ztáhne do vzteklého výrazu. Pokud vím, náznaky neceho podobného tu byly snad jen v Sanitariu, ale tam byla pouze tvár hlavního hrdiny a mela jen asi 3 nebo 4 výrazy, které navíc, na rozdíl od Rona Loo, nebyly animované. V neposlední rade je to pak hudba, která nejenže podbarvuje dej, ale v nekterých místech jej i dokonce zcásti vypráví a rozhodne to bude jedna z nejsilnejších stránek hry.

GamesWEB: Screenshoty z hry zatial nevyzerajú vôbec zle, na co sa teda snažíte klást väcší dôraz, na vizuálnu a zvukovú stránku hry alebo chcete uspiet radšej prepracovaným príbehom a dobrou hratelnostou? A co hardwarové nároky?

PEREGRIUS: Já si myslím, že se to nedá oddelit. Pro dobrou hru je duležitý nejen poutavý príbeh, ale i dostatecne pritažlivá prezentace. Proto se tedy snažíme o co nejlepší technické zpracování, pritom však vše podrizujeme potrebám príbehu. Ten je rozdelen do nekolika kapitol, pricemž každá z nich bude mít trochu odlišný styl grafiky. Jiná je ve meste plném lidí vedoucích poživacný civilizovaný život, jiná pak v ponurých starých hradech zapomenuté civilizace, kde je samozrejme odlišná i samotná architektura staveb. Hratelnost pak musí posoudit samotní hráci. Co se hardwarových nároku týce, reknu zatím pouze to, že nebudou nikterak velké.

GamesWEB: Chcete Ronem Loo oslovit zatvrdlých adventuristov alebo chcete viac, aby bola hra prístupnejšia pre široký okruh hrácov? PEREGRIUS: Predevším chceme oslovit všechny hráce, kterí mají rádi dobré príbehy. Hra bude spíše dlouhá než obtížná a tak si ji budou moci zahrát i neadventuristé. Veríme ale, že i zkušení príznivci žánru si prijdou na své.

GamesWEB: Preco ste si vybrali spoluprácu práve s tímom Future Games? Alebo si oni vybrali Vás?

PEREGRIUS: Protože je to kvalitní distributor a má podobné názory na hry jako my. Nemáme rádi rádoby vtipné humorné adventury, zvlášte pak jisté nejmenované ceské humorné adventury. Firma Future Games má za sebou vydání úspešné vážné adventury Posel Bohu a pripravuje další, tentokrát hororovou adventuru. Takže i žánrove jsme si s nimi blíž, než s ostatními distributory.

GamesWEB: Plánujete distribuovat hru i v zahranicí?

PEREGRIUS: To je otázka spíše na našeho distributora, ale minimálne Slovensko je, doufám, jisté.

GamesWEB: Viete nám povedat približnú cenu hry?

PEREGRIUS: Opet - to je otázka na distributora.

GamesWEB: Máte nejaký zážitok z vývoja, o ktorý by ste sa s citatelmi GamesWEBu chceli podelit?

PEREGRIUS: Tech zážitku je nepreberné množství, zejména z natácení podkladu pro nekteré animace, kdy šlo casto skoro i o život. Nejsme kaskadéri a dobrá fantasy se bez krkolomných kousku typu skoky z patnáctimetrové veže do reky, souboje na mece apod. proste neobejde, takže nekterým z nás zustane na památku i pár pekných jizev :-)

GamesWEB: Velmi pekne dakujem za rozhovor a prajem vela úspechov pri vývoji co najkvalitnejších hier vašej produkcie.

Za GamesWEB sa pýtal Martin Šoltýs, za Peregrius odpovedal Pavel Cernohous


Martin Šoltýs
viac článkov autora

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 0 / 10
(Hodnotení: 0)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012