16.09.2014 12:37, DanKanFan, Komentárov: 0
Minecraft je predaný Microsoftu za 2,5 miliardy dolárov

Minecraft je predaný Microsoftu za 2,5 miliardy dolárov

Snaha Microsoftu nakoniec dopadla podľa očakávania.

Aj keď na pôvodne spomínanú sumičku 2 miliardy dolárov sa Notch a jeho štúdio Mojang hneď neulakomilo. Microsoft musel pridať ešte skromných pol miliardy navyše.

Ak ste z tejto situácie vyplašení, a nad Minecraftom už lámete palicu, tak si na mierne ukľudnenie prečitajte toto vyhlásenie od šéfa hernej divízie Xbox: O Minecraft a jeho komunitu sa budeme aj naďalej patrične starať, presne tak, ako sú hráči do teraz zvyknutí.

Na oficiálnych stránkach štúdia Mojang sa ku predaju vyjadruje Owen Hill, ktorý je na pozícii hlavného hovorcu: Minecraft sa stal obrovským projektom, pričom Notch, ktorý je majoritným majiteľom akcií už nechcel niesť zodpovednosť za tak veľkú spoločnosť. Jediná cesta bola predaj celého štúdia.

Marcuss Person, čiže Notch dal aj svoje vlatné vyjadrenie ku situácii: Po ukončení všetkých dohôd s Microsoftom opustím štúdio Mojang a budem sa naďalej venovať menším herným experimentom. Niesom podnikateľ ani obchodník, som programátor a preto tento predaj pre mňa nebol o peniazoch, ale o duševnom zdraví.

Okrem Notcha štúdio opustia aj ďalší dvaja spoluzakladatelia Jakob Porser a Carl Manneh.

Microsoft však zdorazňuje, že hra bude aj naďalej podporovaná na všetkých platformách, pričom okrem vylepšení sa máme dočkať aj rozšírenejšieho sveta a využívania Cloud systému. Ako to celé bude však ukáže až budúcnosť. Nám zatiaľ nezostáva nič iné len veriť, že sa Minecraft nedostal do zlých rúk. Pretože napríklad taký Skype by vedel rozprávať :)


Zdroj: Shacknews

DanKanFan
viac článkov autora

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012