30.08.2014 12:00, Lukáš "Dolno" Dolniak, Komentárov: 0
The Last of Us: Remastered - videorecenzia

The Last of Us: Remastered - videorecenzia

Koľkokrát ste sa pri videohre rozplakali? Táto otázka vyznieva podivne aj v období, kedy hry prestávajú byť doménou len pár spoločnosťou nie práve vrelo prijímaných jedincov a stávajú sa médiom, o ktoré sa zaujímajú aj uznávaní filmoví režiséri a scenáristi. Minuloročný PS3 trhák The Last of Us je nevídaným amalgámom emócií a jednoznačne búra klišé o nedostatočnom intelektuálnom naplnení, čo hry, hlavne tie akčné, sprevádza odnepamäti. Štúdio Naughty Dog majúce titul na svedomí vydáva HD remake pre novú generáciu herných zariadení od Sony.

Nie je prekvapením, že The Last of Us sa ihneď stalo tým najlepším, čo na novú Playstation 4 môžete zohnať. Napriek faktu, že mnoho vývojárskych tímov má tendenciu zasadiť svoju hru do postapokalyptického prostredia, kde vládne takmer úplné bezprávie, len málokomu sa podarí do svojho dielka vniesť tak mnoho uveriteľnej ľudskosti ako to dokázali tvorcovia z Naughty Dog. Hra samozrejme nie je nič, pri čom by ronili slzy vaše babičky, ale pri všetkej brutalite, čo s námetom zombie apokalypsy prichádza, nie je samoúčelná vyvražďovačka, ale rozprávanie stavia na vzťahu dvoch úplne odlišných protagonistov. „Kreatívna“ akcia, pri ktorej budete neustále pod tlakom nedostatku munície, fantastický dizajn prostredí a hromada grafických detailov by však robili z The Last of Us nezabudnuteľný zážitok, aj keby sa hra nevyznačovala takým silným naratívnym charakterom. Pomerne dlhú príbehovú kampaň si môžete ešte natiahnuť hraním epizódy Left Behind, ktorá sa pôvodne objavila ako DLC pre PS3 verziu. Všetko ostatné, čo vás o nadčasových kvalitách tejto záležitosti presvedčí sa dozviete z našej videorecenzie.


Lukáš "Dolno" Dolniak
viac článkov autora

Výrobca: Naughty Dog
Distribútor: Sony
Testovaná platforma: PS3
Multiplayer: áno
Lokalizácia: České titulky
Žáner: Akčné adventúry
Vychádza na platformy: PS4
Oficiálna stránka: http://www.thelastofus.playstation.com/
Karta hry: The Last of Us / Remastered
Plusy:

+ príbeh
+ filmovosť
+ scenár
+ grafika
+ akčná zložka ...

Mínusy:

- občas AI

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 6.6 / 10
(Hodnotení: 8)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012