15.03.2006 00:47, Tóno Tokoly, Komentárov: 0
Interview s Radamentom

Interview s Radamentom

Rozhodol som sa, že sa postupne pokúsim odchytiť pár ľudí z redakcie a vymámiť od nich, čo najviac informacíí, aby ste vedeli, kto to pre vás vlastne tie články píše :)

tarQ: Ahoj! Prvá otázka poputuje hneď na telo. Tak sa nám v skratke predstav :)

Radament: Zdravim! Volám sa Miroslav Meňhert a som šéfredaktorom herného portálu GamesWEB.sk

tarQ: Len prednedávnom si sa stal šéfredaktorom portálu GW. Tak nám popíš ako sa to všetko začalo. Ako si sa k portálu GW dostal a prepracoval až na post šéfredaktora?

Radament: Áno to je pravda. Na GamesWEB som sa dostal v podstate náhodou. V júni minulého roka som si hľadal nejakú robotu súviciacu s prekladom. Zablúdil som na GamesWEB a všimol som si tam rubriku "Slovenčiny". Tak som sa rozhodol napísať mail, či náhoou nepotrebujú nového človeka na preklad. Odpoveď síce znela nie, ale dostal som ponuku na prácu ako novinkový spravodajca. Moja prvá novinka bola na hru "Codename: Panzers, Phase Two", ktorá bola uverejnené 03.06.2005. Neskôr som začal pracovať na demách. Po čase som sa prepracoval aj na post recenzistu a neskôr na zástupcu šéfredaktora. A ako si už sám povedal len nedávno somsa stal šéfredaktorom.

tarQ: Tráviš veľmi veľa času s prácou GW, ale určite máš aj iné hobby. Priznaj sa, aké maš ešte záujmy?

Radament: Sem tam si prečítam nejakú tú dobrú knihu, vyjdem s kamošmi von a tak podobne.

tarQ: Ako správny pastier by si mal mať spočítané svoje ovečky. A hlavne mal by si si ich poznať. Predstav nám aktívny tím GamesWeb.sk.

Radament: Aktuálny GamesWEB tým pozostáva z 16 ľudí. Konkretné šéfa PC sekcie Last Jediho, šéfa konzolovej sekcie WINa a šéfa NEWS sekcie Thimyho. Recenztentov Martina, Kukiho, Liquida, JCho, Log-usa, Cobru a dAWn. Tarquina, ktorý má na starosti interview. Mickthemage, ktorý pracuje na klasike. Jeffa, ktorý má na starosti cheaty. A samozrejme novinkových spravodajcov Sidonela, AlucarDa a Sentyho.

tarQ: Čo všetko by si chcel s GW dosiahnuť? Aké su tvoje plány do budúcnosti?Chystajú sa s GW nejaké zmeny ohľadom grafického looku alebo vytvôrenia nejakých nových podsekcíí?

Radament: Samozrejme, že plánujeme vylepšenia a zmeny. Prezradím, že sa chystá nový design a bude aj nový banner. Ohľadom pridania nových sekcií ťažko povedať, uvidí sa. A čo by som chcel s GW dosiahnuť? ažká otázka. Určite by som rád prilákal nových čitateľov a budem sa snažiť GamesWEB ďalej zlepšovať.

tarQ: Môžeš nám popísať aké sú každidenné slasti a starosti šefredaktora?

Radament: No každopádne sa nedá hovoriť o slastiach a starostiach. Človeka musí takáto robota v prvom rade baviť a mňa teda baví. Ale konkrétnejšie ide o odsúhlasovanie článkov, sem-tam o zadeľovanie roboty, snaha vybaviť nejaké nové veci, poprípade zháňanie nových ludí. Je toho dost, takže nebudem až tak zachádzať do detailov.

tarQ: Prednedávnom sa uskutočnilo stretnutie redaktorov GW v Nitre . Aké si mal z neho pocity?

Radament: Stretnutie dopadlo veľmi dobre a moje pocity z neho boli len kladné.

tarQ: Na koniec, je tu ešte priestor pre Teba. Ak chceš niekoho pozdraviť alebo niekomu niečo odkázať teraz je ten správny čas.

Radament: Rád by som poďakoval hlavne našim čitateľom, ktorý nám ostávajú verný aj počas ťažkých období GW a ešte by som rád poďakoval celej redakcií za ich usilovnú prácu, lebo bez nich by nebol GamesWEB to, čo je dnes.

tarQ: Ďakujem za rozhovor.


Tóno Tokoly
viac článkov autora

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 0 / 10
(Hodnotení: 0)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012