15.09.2013 17:00, Lukáš "Malle324" Bryndziar, Komentárov: 0
Little Galaxy

Little Galaxy

Splňte si sen skákania po všemožných planétach v nekonečnom vesmíre vďaka slovenským autorom - tvorcom Little Galaxy. Pohodová plošinovka ponúka neúrekom levelov spojených s rozličnými výzvami, pričom pozitív nájdeme viac, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

LG_1Hráčom sa nedávno do rúk dostal nový iOS a Android titul, výnimočne vytvorený slovenskými developermi z Bitmap Galaxy. V prvom rade by sme ich mohli za skvelo odvedenú prácu pochváliť, keďže priebeh hry vyžaruje tony optimizmu a pozitívnej nálady v tak jednoduchej plošinovke.

Titul vás vtiahne do jednej zaujímavej galaxie, kde nenatrafíte na bežné planéty alebo známe vesmírne javy. Už od začiatku spoznáte, že ide o niečo neobvyklé a netypické, hlavne pri pohľade na mladého vedca skákajúceho z planéty na planétu bez potreby vesmírnej výstroje. Značne to predstavuje nereálne sci-fi prvky. Avšak nikto nekladie fantázii medze. Pri Little Galaxy môžeme s radosťou povedať, že prepojenie s prostredím chlapca dokonale maskuje a dodáva správny flow/priebeh. Pozitíva netvoria len vizuálnu stránku. Najlepšiu pohodu v hráčovi vzbudí aj soundtrack, ktorý sa pod vytvorenú pohodovú idylku podpisuje asi najviac.

Vyššie spomenuté prvky dodajú gameplayu správnu šťavu, ba až priam naladia na parádne hranie. Vo väčšine prípadov sa takto autori snažia zakryť nedostatky v príbehu, no Little Galaxy ani v prípade gameplay prvkov nemá, čo schovávať. Napriek tomu, že nejde o príliš komplikovaný príbeh a ovládanie, o zábavu bude na pomerne dlhý čas postarané. Koniec koncov, ide o jednoduchú skákačku.

Chlapcova šikovná myseľ mu napomohla k navrhnutiu špeciálnych skákajúcich topánok. Vďaka ním a vďaka vašim správnym postrehom by ste mu mali pomôcť nájsť nový domov. Prečo práve správny postreh? Princíp ovládania a v podstate jadro celej hry je založené na spomenutom skákaní – ovládanie jedným prstom. Skákanie z planéty na planétu nie je také jednoduché ako sa zdá. Chce to dávku strpenia a dočkavosti. Jednotlivé planéty sa zjavujú náhodne, pričom v neskorších leveloch možno od nich očakávať rôzne pohyby, nielen okolo vlastného stredového bodu. Do kariet vám nehrajú ani samotné textúry planét, kde trávnaté neskoršie doplnia “neviditeľné” alebo industriálne.

Cieľom splnenia levelov a napredovania sú tri podmienky, ktoré sa vám pri každom štarte ukážu. Niekedy ide o jednoduché nazbieranie hviezdičiek (bodov), niekedy o čosi poriadnejšie a dosť ťažké. Celkovo si všetko vyžaduje dostatok trpezlivosti a hlavne pevné nervy. Nechceme nikoho nijak strašiť. Jednoducho to bude chcieť trocha zvyku a skúsenosti, ktoré z prvých levelov určite naberiete. Postupne si vybudujete vzťah, cit a dané bonusy nadobudnete jednoduhšie.


Lukáš "Malle324" Bryndziar
viac článkov autora

Výrobca: Bitmap Galaxy
Distribútor: Bitmap Galaxy
Testovaná platforma: iPad
Multiplayer: nie
Lokalizácia: Anglický jazyk
Žáner: Arkády
Vychádza na platformy: iPad, iPhone, Mobily
Oficiálna stránka: http://bitmapgalaxy.com/
Karta hry: Little Galaxy
Plusy:

+ HD grafika
+ soundtrack
+ jednoduché ovládanie

Mínusy:

- niekedy priveľmi náročné úlohy

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 9 / 10
(Hodnotení: 3)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012