15.08.2013 12:00, Lukáš "Malle324" Bryndziar, Komentárov: 0
Prince of Persia: The Shadow and the Flame

Prince of Persia: The Shadow and the Flame

Návrat ku klasike spred 20-tich rokov prichádza naspäť v prerobenej podobe na iOS a Android zariadenia. Broderbundove meno 1993 série Prince of Persia: The Shadow and the Flame prezentuje silné meno nielen minulosti, ale aj prítomnosti. Možno to však povedať o (ne)podarenom konverte na mobilnú verziu? Radosť zo značky a vybudovaného mena Prince of Persia popri hraní príliš nezotrvá. Avšak nič nie je stratené.

Nasledovník minuloročného portu a zároveň prvého remake titulu Prince of Persia Classic mohol preukázať viac originality a dokonalosti oproti svojmu predošlému bratovi. Väčšina herných prvkov zostala nezmenená, no treba vyzdvihnúť dejovú odlišnosť a napredovanie, keďže Shadow and Flame sa odohráva po udalostiach obsahu Classic. Nudné, priam až uspávajúce cutscény dopĺňajú rôznorodé levely naplnené množstvom nástrah, ciest (pri ktorých sa neraz zastavíte a popremýšľate), a občas aj protivníkmi v plnej zbroji.

Ach, ten Jaffar. Keby ho nebolo, nedostali by ste sa do takých problémov a hlavne záhadnych sci-fi miest. Spočiatku sme celý príbeh brali bezproblémovo ako titul postavený na realite. Avšak to už každý hráč vie, čím Princ z Perzie najviac očarí.  Následné stroskotanie lode mení celú situáciu, pričom dejová línia ústi do akejsi inej dimenzie plnej temného zla, mágie a hlavne odporných skeletonov. Jaffar nás jedoducho s jeho pochybnými priateľmi pozýva na jaskynnú párty plnú nástrah a kompletne zamotaných chodieb. Extra bonusom je fantazíjne vyvrcholenie a la Saints Row IV s napínavým koncom.

Dynamika je ťažným koňom od začiatku až po koniec. Napriek suchým cutscénam plošinový svet sprevádzajú premakané zložité levely. Spočiatku sa z toho dá rozmotať, no predposledné kolá predstavujú nekompromisné bludisko hrôzy. Bádanie neraz narušila prítomnosť zrúd a nástrah v podobe ostňov, padajúcich dvierok alebo neprimeraných výšok, ktoré náš free-runner nedokázal zdolať. Neraz došlo k smrti aj vďaka nedomysleným scriptom pohybov postavy.  V tomto prípade to autori akosi nedotiahli dokonca, kde to pri určitých scénach bolo jasne vidieť. Najväčšie zarmútenie predstavujú animácie skokov. Charakter možno ovláda prvky parkouru a dokáže sa orientovať v plošinovom svete, no dlhé animácie tomu zbytočne uberajú na čase zohrávajúcom najdôležitejšiu rolu. Bojový systém bol od predošlého dielu značne vylepšený. Fyzika ponúkne obháňanie sa mečom v rôznych smeroch, pričom možno využiť až 3 špeciálne kombá posielajúce nepriateľa priamo k zemi s vysokým bodom poranenia. Pokiaľ si kombá zaužívate, časovo vám boje zaberú pár sekúnd a nezožerú vám veľa času nech ide proti vám aj 5 protivníkov. Občas sa možno k nepriateľom pomaly zakradnúť a prekvapiť nepríjemne rýchlym smrteľným švihom.

Jednotlivé levely musíte prejsť za čo najlepší čas, kompletné preskúmanie celého bludiska (na 100%) a taktiež popri bádaní musíte natrafiť na zelený kalich dodávajúci zdravie. Nijak nás to ani neobmedzilo, keď sme si čas predĺžili o zopár minút alebo nenašli zelený kalich. Hra zároveň ponúka pseudo-virtuálnu menu podporujúcu in-app platby v hernom inventári. Ten síce neprekvitá obsahom, no nejaké vyššie triedy mečov spoločne s rôznymi lektvarmi zakúpiť pôjde.

Ťažko povedať o The Shadow and the Flame, že by išlo o na oko presný remake pôvodnej verzie. Znepokojujúca absencia pôvodných prvkov nepoteší nostalgických fanúšikov alebo hocikoho iného, kto túži po porte silnej klasiky 90-tych rokov. Množstvo nezabudnuteľných hádaniek, nepriateľov a levelov bolo vynechaných alebo zmazaných, z čoho aj cutscény tvorcovia akosi dokazili. V porovnaní so starou verziou mobilná Shadowka príliš neohúrila, no nemožno povedať, že sa pri 3-4 hodinách skákania a šermovania na vašom zariadení nezabavíte.


Lukáš "Malle324" Bryndziar
viac článkov autora

Výrobca: Ubisoft
Distribútor: Ubisoft
Testovaná platforma: iPad
Multiplayer: nie
Lokalizácia: Anglický jazyk
Žáner: Arkády
Vychádza na platformy: iPad, iPhone, Mobily
Oficiálna stránka: http://www.ubi.com/UK/Games/Info.aspx?pId=11802
Karta hry:
Plusy:

+ bojové kombá

+ originálna atmosféra

Mínusy:

- nepresná konverzia pôvodného titulu

- animácie

- cutscény

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 8 / 10
(Hodnotení: 4)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012