13.09.2012 18:00, Lukáš "Under4" Kollár, Komentárov: 0
Herný HW sumár 36. týždňa

Herný HW sumár 36. týždňa

Ponuku 36. hardvérového týždňa tvorila dvojica počítačových skriniek. Jedna z nich bola dokonca po zuby ozbrojená!

Po boku troch už oznámených PC skriniek od AeroCoolu bol predstavený nový prírastok tejto jesene s poradovým číslom štyri. Ide o model Mechatron Black Edition, ktorého povrchová úprava je zrejmá už z názvu. Je typu ATX mid-tower, výrobca použil 0,6 mm SECC oceľ a poskytuje slušnú porciu priestoru, do ktorého vložíte nielen väčšie CPU chladiče s maximálnou výškou 175 mm, ale i grafické karty dlhé trebárs i 330 mm. Taktiež je dostatočne veľká aj spodná časť, kde sa zmestí dlhší PSU.

Inak je skrinka rozmerov 534 mm x 226 mm x 502 mm, disponuje predným panelom s dvojicou USB 3.0 portov, pričom sú prítomné aj audio porty. Nechýba niekoľko 2,5“, 3,5“ a 5,25“ pozícií. Čo sa týka chladenia, buďto sa spoľahnete na klasický systém ventilátorov alebo vsadíte na vodné chladenie. Otvory sú už nachystané. Skrinka AeroCool Mechatron Black Edition sa na trhu objaví v priebehu októbra 2012.

Na poskladané PC zostavy priamo výrobcom sa stále spolieha slušné množstvo užívateľov. My sme sa zamerali na novinku z dielní Asusu. Toto delo dostalo pomenovanie ROG TYTAN CG8890 a prichádza s mimoriadne výkonným, kvapalinou chladeným, šesťjadrovým procesorom Intel Core i7-3960X, ktorý jediným kliknutím pretaktujete na priam čarovnú frekvenciu 4,2 GHz. Ani grafická zložka nie je zanedbaná a ponúka sa nám tak najnovšia grafická karta NVIDIA GeForce GTX 690 so 4 GB pamäťou, podporujúcou štyri monitory a režim hrania NVIDIA 3D Vision Surround. Ak by sa vám táto „hračka“ javila ako zbytočná, môžete si do PC nechať zakomponovať variant grafickej karty GTX 680 s 2 GB DDR5 pamäťou. Sú tu 4 pamäťové sloty, kde možno nainštalovať 4 až 16 GB DDR3 pamäte.

Do konfigurácie ďalej patria napríklad dva 128 GB SATA3 SSD disky v RAID 0, prinášajúce až štyrikrát vyššiu dátovú rýchlosť v porovnaní s klasickými HDD. Kvalitný zvuk zaistí tu prítomná zvuková karta ASUS Xonar DX, ktorú poháňa technológia Dolby Home Theater. Výkonný procesor môže pracovať na viacerých úrovniach, a to vďaka funkcii Turbo Gear, s ktorou ho možno ľahko pretaktovať. V prvom móde s označením Startup mode, pracuje CPU na frekvencii 3,8 GHz a indikuje ho modré LED osvetlenie. Turbo Gear prepne osvetlenie na červenú farbu, pričom vtedy procesor tiká na 4,0 GHz. Počas najvýkonnejšieho režimu (Turbo Gear extreme ) je opäť k dispozícii červené podsvietenie, ale v tom prípade procesor dosahuje takt o hodnote 4,2 GHz. Celý systém je poháňaný 64-bitovým operačným systémom Windows 7 Home Premium.

Výrobca nezabudol ani na štipku originálnosti. Skrinka obsahuje netradičný chladiaci systém. V režime Turbo Gear dôjde k pretransformovaniu, ktoré sa prejavuje tak, že sa otvorí horný panel aj bočné panely. Následne sa vysunú ventilátory, ktoré už vedia, čo majú robiť. Tento systém je však doplnený aj o zložito konštruované ventilačné otvory, nachádzajúce sa pozdĺž skrinky. Viac informácií k dispozícii nie je, čiže nepoznáme cenu ani dostupnosť.


Lukáš "Under4" Kollár
viac článkov autora

Vaše hodnotenie hry

Aktuálne hodnotenie článkov: 7.5 / 10
(Hodnotení: 2)

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012