03.09.2012 10:38, Tiro007, Komentárov: 0

Digitálna distribúcia

S mojím ďalším blogom prichádza aj nová téma. Tentokrát som si vzal na mušku digitálnu distribúciu.

Za najväčší rozmach digitálnej distribúcie môže určite spoločnosť Valve, ktorá v roku 2002 prišla so službou Steam. Najprv sa tam objavovali len hry od Valve, no postupne sa to rozrástlo a v dnešnej dobe je to najväčšia služba, ponúkajúca digitálnu distribúciu. O niečo podobné sa v tejto dobe snaží aj EA so službou Origin, Ubisoft s UPlay a podobne.

Čo vlastne je tá digitálna distribúcia?

Ide o distribúciu, ktorá produkty ponúka digitálne. Zaplatíte kreditnou kartou, daný produkt si stiahnete a je váš. Jedná sa o hry, hudbu a filmy. Určite to má aj svoje výhody ako nemusíte platiť otravné poštovné, daný produkt máte ihneď dostupný, produkt nemusíte skladovať a produkt vám ostane takmer navždy. Nájdu sa samozrejme aj nevýhody ako možnosť hacknutia účtu, niekedy je nutné byť online a služby niekedy nefungujú(v čase keď sú na Steame výpredaje tak je takmer nemožné sa dostať na svoj účet).

Túto tému som načal pretože som bol Írsku a z obchodov ako GameStop, PC hry miznú. Keď som sa predavača opýtal kde majú PC sekciu s úsmevom povedal, že sa v tomto čase preferuje digitálna distribúcia a dostupné sú len PC predobjednávky. Je to dosť smutné hlavne pre PC "fanboy-ov", ktorí preferujú túto platformu. Osobne preferujem digitálnu distribúciu a som taký - Steam fanatik - pretože mám rád veci na jednom mieste. Steam dáva priestor aj indie scéne, v ktorej vidím budúcnosť pretože vývojári nie sú tlačení zo strany veľkých spoločností a môžu sa "vyblázniť". Keď sú tieto hry vo výpredaji(čo je dosť časté), tak sa ich určite oplatí kúpiť. Veď stoja 2,50€ a v dnešnej dobe si toho za 2,50€ nekúpite veľa.

Niečo podobné existuje samozrejme aj na konzolách. Pri konzolách od Sony(PlayStation) je to služba PSN(PlaystationNetwork), ktorá funguje podobne ako steam. Pri Xboxe je to služba XBLA(XboxLive).

Ja sa lúčim a teším sa na ďalšie stretnutie s vami pri ďalšom blogu.


Tiro007
viac článkov autora

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012