10.07.2012 22:03, 15foxik03, Komentárov: 3

Limitované edície hier

Oplatí sa kupovať dnešné limitované edície alebo nie ?

Veľa hráčov a určite sa nájdu aj na tomto webe je takých, ktorí si radí niekde doma na poličke vystavia limitovanú edíciu a kochajú sa na nej každý deň. Ale ja sa teraz pýtam, majú dnešné limitované edície nejaký zmysel a nejakú výhodu pred klasickými edíciami ?

Už iba ten názov „limitované edície“ nám napovedajú, že v tejto edícii by sa malo ukrývať niečo unikátne, ale v dnešnej dobe tak tomu nie je často. Veľká väčšina nových limitiek je len na to, aby z hráčov a fanúšikov pomocou toho vytiahli čo najviac peňazí a často stoja za prd. Asi najväčším kameňom úrazu v limitkách je in-game obsah, ktorý je síce pekný v hre ale nemôžeme si ho vystaviť na okrasu a pod. Myslím si, že ak si hráč zakúpi limitku za nejakých 100-150€, tak určite nebude veľmi nadšený, ak mu tam hodia obyčajné DVD s hrou a pár in-game bonusov. Poriadna limitovaná edícia je to, ak dostanete poriadnu, krásnu škatuľku a v nej taktiež poriadny obsah ako je art book, figúrky ktoré sú síce v nejakých limitkách ale často zlé spracované a nekvalitné, ďalej nejaké tie CD/DVD so soundtrackom, filmom o natáčaní hry a podobne. Nehovorím že to v limitkách nie je, ale napríklad dosť často sa stáva, že soundtrack je vo forme sťahovateľného obsahu a pod.

Pre príklad si skúste porovnať napríklad edíciu Witcher 2: Assassins Of Kings Collector´s Edition a Call of Duty: Modern Warfare 3 Hardened Edition. V druhej spomínanej edície nie je doslova nič, jediná vek, ktorá sa mi na tejto edícií páčila je samotná krabička, ktorá bola asi najkrajšou vecou tejto edície, okrem toho tam bola samotná hra, denník, in-gameobsah a ročné členstvo pre hru, ktoré tvorilo asi 50% cenu edície. No naopak v edícií Witcher 2: Assassins Of Kings bolo toho neporovnateľne viac.  

Taktiež treba spomenúť, že niečo podobné je aj s klasickými edíciami, pri ktorých dostanete iba klasický obal s čierno – bielim manuálom a samotným DVD s hrou. No pri niektorých hrách nedostanete už ani ten manuál, stalo sa mi pri kúpe hry Medal of Honor som dostal iba malý nalepený papierik s CD-keyom a DVD. A práve pre to mnoho hráčov prestáva investovať do krabicových verzií a prikláňajú sa k digitálnej distribúcii, ktorá je lacnejšia a pre jednu krabičku sa fakt neoplatí zaplatiť ta hru viac eur. No ale samozrejme medzi sebou máme aj milovníkov krabicových verzií, ktorí na to nedajú dopustiť, ale prečo nie, ak na to človek má a zaplatí pre jednu úbohú krabičku viac, nikto mu v tom nebráni ale môj názor na to je taký, že to zbytočne vyhadzovanie peňazí za zbytočnú vec. Samozrejme toto je iba môj názor a pohľad na dnešné limitovane edície a obyčajné edície, každý z vás môže mať iný názor.


15foxik03
viac článkov autora

Diskusia
RickBlood perfektne 10. 08. 2012 12:55
15foxik03 Re: perfektne 10. 08. 2012 14:14
15foxik03 Re: Re: perfektne 10. 08. 2012 14:15
Pridať komentár Čítať celú diskusiu
Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012