05.07.2012 20:12, 15foxik03, Komentárov: 0

Minecraft

Hru Minecraft pozná asi každý hráč video hier a tak som sa rozhodol niečo to tejto hre napísať, čo v nej nájdeme a ako ju celú vidím ja.

Hru Minecraft pozná asi každý hráč video hier. Avšak mnoho z nás túto hru „odsudzuje“ hlavne pre jej grafiku, ale práve tento faktor robí hru takou jedinečnou a odlišnou od ostatných akou je. Najlepšie prirovnanie k tejto hre je asi lego ale v tej virtuálnej podobe. Taktiež som si spočiatku o tejto hre myslel, že je to nejaká hlúposť, ale po tom ako som ju zapol, okamžite som zmenil svoj názor a hrám ju do teraz a musím povedať, že je to jedna z najlepších hier, ktoré som hral.

Pri Vašom prvom stretnutí s hrou sa ocitáte sám uprostred ostrova bez ničoho a bez nikoho. Hlavnou úlohou je prežiť a postaviť si obydlie. Zo začiatku si musíte vystačiť  v malou „norou“ vyhĺbenou v zemi, pretože v noci vyliezajú na zemský povrch vaši nepriatelia, ktorými sú zombie a podobné obludy, ktorý si budú chceli na Vás pochutnať. Postupne si začnete zbierať stavebný materiál, ktorým je napríklad drevo a práve z neho si postavíte tzv. pracovný stôl, na ktorom si postupne „vycraftujete“ ostatné náradie a podobné veci. Asi každý si ako prvé vyrobí krompáč, sekeru a lopatu, pomocou ktorých si kálate stromy a kopete do zeme, v ktorej nachádzate nerastné suroviny ako je uhlie, železo a čím hlbšie sa dostanete, tým hodnotnejšie suroviny získate, napríklad ako je zlato, diamant, rudit a pod. Po tom ako získate kameň, máte možnosť si z neho vyrobiť pevnejšie náradie, ktoré vydrží omnoho dlhšie ako to drevené. Taktiež aj z ostaných surovín si môžete vyrobiť náradie ale aj oblečenie, ktoré Vás bude chrániť pred nepriateľmi.

Ale keď už spomínam e craftovanie, treba sa zastaviť aj pri jednej dôležitej veci pre vaše prežitie, ktorá sa dá na našom pracovnom stole vyrobiť. Tou vecou je pre, v ktorej si upečiete Vašu potravu a pod napríklad mäso z kravy, ošípaných, sliepok a pod. Taktiež jedlo nájdete aj v stromoch a to jablká, ktoré nájdete pri „otrasení“ lístia zo stromov. Ale ak Vás omrzí jesť dookola mäso, môžete si vyrobiť rybársku udicu, opäť na našom pracovnom stole a zájsť si na ryby, ktoré si taktiež upečiete a zaženiete hlad. Ale aby sme nezabudli, tieto naše potraviny a náradie treba aj niekde uskladniť a preto by ste si mali vyrobiť z dreva truhlicu a uskladniť to tam všetko.

Následne si môžete začať pomalí skrášľovať a vylepšovať svoj príbytok alebo postaviť si nový, ktorý bude fakt stáť zato. V peci, ktorú ste si vyrobili si vypálite tehly, sklo a ostatný materiál,  z ktorého si postavíte Váš nádherný domček. Váš interiér si krášlite obrazmi, lampami taktiež až posteľou, ktorá sa vyrába z ovčej vlny. Ak Vám bude vo Vašom príbytku smutno, vyhliadnete si psa a nalákate ho na kosť, ktorú získate z tzv. kostlivca. Taktiež si môžete pri dome vytvoriť vlastnú farmu, na ktorej budete chovať všetok druh zvierat ale aj pestovať obilie, stromy a pod.

Po tom ako budete spokojný so svojim domčekom sa určite vyberiete pátrať a skúmať okolitý svet, čo ukrýva a čo v ňom nájdete. Samozrejme, že nemôžete ísť len tak na ľahko, preto si môžete vyrobiť zbrane v podobne meča, luku pomocou, ktorých sa budete brániť pred Vašimi nepriateľmi a divou zverou.

Na záver by som povedal, že Minecraft ponúka nepočetné množstvo spôsobov ako sa zabaviť a na túto zábavu budete potrebovať stovky hodín, pretože atmosféra Vás „vtiahne“ do hry na toľko, že sa nebudete môcť od toho odtrhnúť.


15foxik03
viac článkov autora

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012