06.06.2011 22:57, MickTheMage, Komentárov: 0

E3: Konferencia EA

Nuž, EA nám predviedli čo na nás chystajú v najbližších mesiacoch a hlavne sociálne. S neustálym opakovaním slova Origin, ale k tomu sa ešte dostaneme. Samozrejme všetko začalo útokom na našu krásnu rodnú planétu, dalo by sa povedať, že tak trochu masovo a efektne...

Asi to už bude nepekný trend posledných rokov, ale Mass Effect sa nám prezentuje v stále akčnejších rozmeroch – niekedy to až pekné nie je. Avšak čaká nás vyvrcholenie príbehu, množstvo našich rozhodnutí sa uzavrie a hlavne... príbeh nás tentoraz nasadí do prostred prebiehajúcej vojny s Reapermi. 6. 3. 2012

Všetky ďalšie informácie môžete nájsť na origin.com, ako nás neustále prezentujúci ponúkajú. Kto sleduje hernú scénu aspoň trochu, už vie, že sa jedná o online obchod EA, ktorý by sa chcel presadiť popri Steame. Zatiaľ to vidím tak, že ich slávny „Origin“ je len premenovaný download manager z ich EA Store. Či sa nejako vyvinie nám ukáže čas.

Ďalšou prezentovanou hrou bola závodná hra od BlackBox, čo samozrejme nemôže byť nič iné ako ďalší Need for Speed. Tentoraz s podtitulom Run. Závody naprieč celými Spojenými štátmi, kde nechýba intergrovaný Autolog (a teda kompletné sociálne prepojenie na vašich známych, neznámych hráčov na celom svete) a hlavne možnosť opustiť auto, ktorá však (podľa ukážky) bude jedným dlhým QTE. Efektné, otázkou ostáva, či to nebude príliš otravné.

Star Wars: The Old Republic neprinieslo nič nové, len trailer zostrihaný z mnohých renderovaných animácií s prísľubom vynikajúceho zážitku. Otázka znie, verí tu ešte niekto Bioware? :)

Ak sa tu nájde nebodaj fanúšik extrémneho snowboardingu, tak pre neho je určené SSX. Premakanejšie a väčšie ako kedykoľvek predtým s otvoreným svetom a troma možnými spôsobmi hrania.

SSX však bol len nástup EA Sports, tento rok sa dôraz kladie na najnovší diel zo série FIFA - FIFA 12. Na prezentácií sme sa dozvedeli všetky možné (a myslím, že i nemožné) marketingové informácie ohľadne úspešnosti predchádzajúceho ročníka – jeho predaje a všetky možné platformy, na ktorých hra existuje. Vyzdvihol sa už známy „impact engine“, teda vylepšená fyzika všetkého čo sa odohráva na ihrisku. Nechýbalo ani pripomenutie, že futbal je najsvetovejšia hra a všetci ju radi hrajú. Čo nás opäť privádza k sociálnemu rozmeru hrania á la EA. Football Club je interná sociálna sieť pre všetkých hráčov hier FIFA bez ohľadu na platformu, bude prepájať všetkých hráčov, či fanúšikov rovnakých klubov, sledovať vývoj zápasov v reálnom svete a dávať vám výzvy na prekonávanie. Prehral váš obľúbený tím v realite? Výzva, dajte si zápas a tentoraz vyhrajte. Jedna platforma pre všetky FIFA hry.

Na scénu nastupujú borci z NFL, športu, ktorý mi nikdy nič nehovoril – americký futbal - Madden NFL 12. Podivná vec, ale v Štátoch to zrejme všetci žerú. Borci vyzerajú akosi vystresovane, človek by povedal, že taká hora mäsa ani nemôže mať strach. Zrejme sa boja Moora. :-)

Pre RPG pozitívnych je tu opatrné tešenie na Kingdoms of Amalur: Reckoning, ktorá vyjde v roku 2012. Zatiaľ síce vyzerá príliš genericky, ale RPG s otvoreným svetom nie je nikdy dosť, takže treba dúfať, že sa aspoň priemerne vydarí.

Insomniac predstavili svoju novú hru s názvom OverStrike, o parte neposlušných agentov, v divnom svete a s humorným nadhľadom. Nuž, uvidíme kam nás výsledná hra dovedie. Zatiaľ sa môžem kochať len CGI trailerom.

Všade samá sociálna sieť a sociálne hranie a sociálna nespokojnosť a nikde žiaden Facebook? Nebojte sa, i tu má pre vás EA niečo pripravené. The Sims: Social. Slimáci na Facebooku, vyzerajú tak divne, že sa pýtam sám seba (koho iného?), že kto bude sociálnych slimákov hrať?

Nakoniec to najlepšie? DICE zrejme strčili celý nudný Modern Warfare do vrecka a ešte sa do neho aj vysmrkali. Battlefield 3, prezentované na PC, vyzeralo v skutku úžasne. Vojna čo najbližšie fanúšikovi podobných hier, žiadne stupídne scenáre a hlúpe efekty. Priamočiara akcia, ktorá dokáže pohltiť. Mimochodom, ako prízvukovali všetci zúčastnení, všetky multiplayer vymoženosti a služby sú samozrejme zadarmo. :-) Zabezpečuje Battlelog.


MickTheMage
viac článkov autora

Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012