26.09.2010 15:00, Atavius, Komentárov: 1
Mafia II DLC: Jimmy's Vendetta

Mafia II DLC: Jimmy's Vendetta

 

Jimmy's Vendetta je v poradí druhým DLC pre nedávno vydanú Mafiu 2, ktorá a to si treba priznať, je v mnohých ohľadoch síce dobrá hra, ale na pôvodnú Mafiu bohužial nemá a to hneď z niekoľkých dôvodov. Môžu nové misie a Bruce Willis  Jimmy na tom niečo zmeniť?

 

Jimmy býval pohodový chlapec. Mali ste problém - zavolali ste Jimmyho, boli ste v prúsere - zavolali ste Jimmyho.. a ten zvyšok si už asi domyslíte. Teda v tomto prípade budete musieť keďže Jimmy's Vendetta priamo naväzuje na predchádzajúce DLC The Betrayal Of Jimmy, ktorý je exkluzívne k dispozícií len na PS3(ktorú autor síce má, ale ovládanie Mafie 2 na nej je ako sa presvedčil v deme, niečo čomu sa treba oblúkom vyhnúť pokiaľ disponujete dostatočne výkonným PC). Otázky ako kto je Jimmy, prečo ho niekto zradil, prečo sa podobá na Bruca Willisa a čo má dočerta spoločné s príbehom Mafie sa v tomto prípade teda nedozvieme.

Príbeh, ktorý je prakticky hnacím motorom sveta Mafie je teda v tomto prípade úplne odignorovaný. Celý DLC obsahuje len dve krátke cutscény a svojou štruktúrou najviac pripomína arkádovosťou Extreme ride z pôvodnej Mafie. Samotný gameplay pozostáva z 34 misií, ktorých náplň spočíva kradnutí aút, strielaní gangstrov prípadne vyhadzovaní oboch do vzduchu. Misie sa odomykajú postupne a pre ich začatie je vždy potrebné dôjsť na určené miesta na mape. Čo by samo o sebe nebolo zlé avšak vo veľa prípadoch sú umiestnené na opačných stranách mapy takže presúvanie medzi nimi začne byť pomerne rýchlo iritujúce.

Arkádovosť celého prídavku podtrhuje bodové ohodnotenie za každú misiu, ktoré je možné navyšovať okrem počtu zastrelených nepriateľov aj rýchlou jazdou, demolíciou okolia alebo dokončením misie v čo najlepšom čase (všetky misie sú časovo obmedzené). Svoje skóre je si potom možné porovnať s ostatnými hráčmi v tabuľkách a misiu si kedykoľvek zopakovať v snahe dosiahnuť lepší výsledok.

Jimmy zrovna nepatrí k veľkým zabávačom a tak namiesto vravenia preferuje streľbu, ktorá síce dokáže ako tak zabaviť, ale atmosféru z príbehovej časti Mafie 2 nedosahuje hlavne, kvôli absencii jej výborného soundtracku a prostredí ulíc kde sa všetky prestrelky odohrávajú.

Sčítané a podtrhnuté Jimmy's Vendetta ničím zásadným pôvodnú hru neobohacuje a prakticky len pridáva Extreme ride z pôvodnej Mafie. Či si ho ceníte na 8 euro je na Vás.


Atavius
viac článkov autora

Diskusia
LordDan Pekne zhodnotenie tohto DLC 26. 09. 2010 21:54
Pridať komentár Čítať celú diskusiu
Bleskovky

Halo: Reach je zadarmo pre Gold užívateľov

Hra od Bungie z roku 2010, s ktorou sa rozlúčili so svetom Halo, aby mohli pracovať na aktuálne vydanom Destiny, je tento mesiac zdarma pre všetkých, ktorý si hru ešte nestihli za tie štyri roky zahrať a majú gold účet na Xbox Live. Ak by ste sa stále nevedeli rozhodnúť, či do tejto hry ísť, prečítajte si našu recenziu TU.
17.09. 11:34 diskusia (1)

Pozrite si prvé video k Resident Evil: Revelations 2

Druhé pokračovanie pôvodne 3DS odbočky série Resident Evil, sa nám ukazuje v prvom videu. Ako bude vyzerať hra po grafickej stránke? A môžeme skutočne očakávať návrat ku koreňom a drsnú atmosféru? Pozrite si video a posúďte sami. Nájdete ho TU. Okrem videa však máme aj informácie o spôsobe predaja tejto hry. Tá totiž narozdiel od prvej časti bude predávaná po epizódach. Celkovo sa dočkáme štyroch častí v jednej sezóne, pričom cena jednej časti bude 5,99 Eur, prípadne 24,99 Eur za kompletnú sezónu.
16.09. 14:27 diskusia (0)

Watch_Dogs pre Wii U bude ešte tento rok

Ak ste vlastníkom konzoly od Nintenda, a už ste sa obávali toho, že hackerská akcia sa tento rok na vašu platformu nedostane, tak koniec obáv. Oficiálny dátum vydania je 20. novembra 2014 pre náš región, pričom v Amerike bude hra dostupná už dva dni skôr.
11.09. 11:55 diskusia (0)

Mortal Kombat X má dátum vydania

Ďalšia časť krvavého kúpeľa a polámaných stavcov sa dostane na naše obrazovky budúci rok, konkrétne 14. apríla. Okrem toho sme sa dozvedeli, že sa opäť ako hrateľnej postavy dočkáme aj štvorrukého fešaka Gora.
09.09. 15:40 diskusia (0)

Stronghold Crusader 2 predstavuje novú frakciu

Tento mesiac vychádzajúca RTS, ktorá sa zameriava hlavne na budovanie a obranu vlastnej pevnosti, nám tentokrát predstavuje novú frakciu tichých zabijakov. Ak chcte vidieť aké je to brániť sa a bojovať proti Sultane, pozrite si nové video TU.
03.09. 11:50 diskusia (0)
Anketa
Koľko hodín týždenne ste venovali hrám počas letných prázdnin?
 
GamesWeb.sk Offline - máj 2013
Najnovšie online hry

Pillow City: Revelation

07.07.2014

Bitshift

07.07.2014

Atlantis Jewels

07.07.2014
Najnovšie plné hry

Iris

14.06.2014

Wolfenstein: The Final Solution

08.06.2014

Maldita Castilla

30.12.2012